Viljatus: Tubakas, marihuaana ja muude uimastite

Suitsetamine võib infertiilne nii meestele kui naistele. Katseloomadel nikotiini On näidatud, et blokeerida sperma produktsiooni ja vähendada suurus mehe munandid. Naistel, tubakas muudab emakakaela lima, seega mõjutavad seda, kuidas spermatosoidide jõuda muna. Samuti suureneb risk emakaväline rasedus mõjutades munajuhad.

Meditsiiniline termin, millega kirjeldatakse “menstruatsiooni puudumine” on amenorröa. Naised tavaliselt ei menstruatsioon enne puberteeti, raseduse ajal ja pärast menopausi. Kui naine ei saa oma aja, kui ta tavaliselt peaks see võib olla sümptom ravitav tervislik seisund; On kahte tüüpi amenorröa: primaarne amenorröa ja sekundaarne amenorröa. Esmane amenorröa on siis, kui noor naine ei ole olnud tema esimene periood aastaselt 16. Sekundaarne amenorröa on siis, kui naine, kes on olnud normaalne menstruatsioon …

Heroiini, kokaiini ja crack-kokaiini kasutamine põhjustab sarnast mõju, kuid paigutab kasutaja on suurem risk PID (vaagna põletikuline haigus) ja HIV-nakkus on seotud ohtliku seksuaalkäitumise.

Naistel alkoholi toimet on rohkem seotud tõsised tagajärjed lootele. Siiski krooniline alkoholism on seotud häired ovulatsiooni ja seega häirib viljakust. Alkoholi tarbimine mehed häirib testosterooni sünteesi ja mõjutab sperma kontsentratsiooni. Alkoholism võib aeglustada mehe seksuaalse reaktsiooni ja võib põhjustada impotentsust, võimetus olla või säilitada erektsiooni.

 pärit

Viljatus on