suuhaavandeid põhjustatud vähi raviks: kuidas tulla toime

Mis on vähiga seotud haavandid suus?

Mõista, kuidas hallata vähiravi kõrvaltoimeid, sealhulgas haavandid suus, et saaksite tunda rohkem kontrolli kui sa lähed läbi vähiravi.

Kuidas vähiravi põhjustada suu haavandid?

Kui oled algamas vähiravi olema teadlikud, et teatud ravi võib põhjustada haavandid suus (suu limaskestapõletik).

Suuhaavandid võib olla valus ja piinlik. Nad võivad ulatuda pelgalt ebamugavust raske tüsistus, mis võib muuta teid saa jätkata oma vähiravi.

Vähk seotud haavandid suus on haavandid või haavandid, mis moodustavad sees suu limaskesta või huultel. Suu tekivad haavandid põletada moodi ja võib olla valus, mistõttu on raske süüa, rääkida, neelata ja hingata.

Haavandid võivad ilmuda ükskõik pehmete kudede huulte või suus, sealhulgas igemeid, oma keele või katus ja põrand suus. Haavandid on võimalik laiendada ka torusse (söögitoru), mis kannab toidu magu.

Keemiaravi ja kiiritusravi – üksi või kombineerituna – võib põhjustada suuhaavandid. See on sellepärast need vähiravi on mõeldud kiiresti kasvavate rakkude tapmiseks – näiteks vähirakke.

Mõned terveid rakke kehas ka jagada ja kasvavad kiiresti, sealhulgas rakkude liin sees oma suu. Kahjuks on need terved rakud kahjustab ka keemiaravi ja kiiritusravi.

Kahju, et rakud suus raskendab suus tervendada ennast ja tõrjuma välja mikroobe, mis viib haavandid ja infektsioonid.

Keemiaravi ja kiiritusravi nii võib kahjustada Teie keha idu tulekustutussüsteem (immuunsüsteem). Nõrgenenud immuunsüsteemi, viirused, bakterid ja seened võivad kergemini nakatada suus, põhjustades suu haavandid või muutes Suuhaavandid hullem.

Luuüdi või tüvirakkude siirdamine võib ka põhjustada haavandid suus, kui teil tekivad transplantaat-peremehe-vastu haigus (GVHD). In TPVH, siirdatud rakkude või tüvirakkude proovida lükata keha normaalsed rakud. Siirdatud rakud vaatamiseks keharakkudesse välis- ja ründama. Suuhaavandid on vaid üks märk TPVH.

Siin on, mida sa võib kogeda iga tüüpi vähi raviks.

Kas tunnete suu haavandid samas keemiaravi sõltub liigist ja ravimannusest saate, samuti kuidas tihti te saate ravi. Keemiaravi narkootikume kõige tõenäolisemalt tekitada suuhaavandid hulka

Suuhaavandid tingitud keemiaravi tavaliselt töötada paar päeva pärast ravi algust ja taanduvad kahe või kolme nädala jooksul pärast ravi keemiaravi. Suu haavandid tavaliselt kulmineeruvad ümber seitsmendal päeval pärast kemoteraapiat otsad.

Ainult kiirgus, mille eesmärgiks on oma pea või kaela põhjustab suu haavandid. Kas teie kiiritusravi põhjustab suu haavandid sõltub sellest, kui palju kiirgust saate ja kas olete ka kemoteraapiat samal ajal.

Sul võib kogevad suu valu kaks kuni kolm nädalat pärast alustamist kiirgust. Veel-intensiivse kiirguse doosi põhjustab suu haavandid arendada kiiremini. Suuhaavandid kiirguse võib kesta neli kuni kuus nädalat pärast viimast kiiritusravi.

Suuhaavandid seostatud GVHD arendada 2-3 nädalat pärast luuüdi või tüvirakkude siirdamine.

Inimesed, kes saavad siirdamine tavaliselt saavad suurtes annustes keemiaravi või kiiritusravi, et valmistada oma keha eest siirdamist. Kuna need teraapiad põhjustada ka suuhaavandid, see võib olla raske öelda, kas haavandid on pärit siirdamisoperatsiooni preparaadi ravi või GVHD.

Arst võib testida rakke suus millised põhjustab suus haavandid.