segatüüpi sidekoe haigussümptomite

Mixed sidekoehaigusest on nähud ja sümptomid kombinatsiooni häired – peamiselt lupus, skleroderma ja polümüosiit. Sel põhjusel segatüüpi sidekoehaigus nimetatakse mõnikord lisaks kattuvad haigus.

In segatüüpi sidekoehaigus, sümptomite eraldi haiguste tavaliselt ei näi kõik korraga. Selle asemel, et nad kipuvad esineda järjestuse üle mitme aasta, mida saab teha diagnoosi keerulisem.

Üldine halb enesetunne. See halb enesetunne võib kaasneda suurenenud väsimus ja väike palavik.; Külm ja tuim sõrmed või varbad (Raynaud ‘fenomen). Vastuseks külm või stress, sõrmede või varvaste võib valgeks ja siis lillakad sinine. Pärast soojenemist, sõrmede või varvaste punaseks.; Paistes sõrmed või käed. Mõned inimesed kogevad paistetus kuni punktini, kus sõrmed meenutavad vorstid.; Lihaste ja liigeste valu. Liigeste deformeeruda, mis on sarnane sellega, mis toimub reumatoidartriiti.; Lööve. Red või punakas pruunid laigud võivad ilmuda sormille.

Millal näha arsti

Varajane nähud ja sümptomid hõlmavad sageli kätte. Sõrmed võivad paisuda nagu vorstid ja sõrmeotsad valgeks ja tuimaks. Hilisemates etappides, mõned elundid – nagu kopsud, süda ja neerud – see võib mõjutada.

Ravi kõrvaltoimete

Ei ole mingit ravi segatud sidekoe haigus. Sümptomiteks ravitakse tavaliselt teatud ravimid, nagu prednisoon.

Mida sa saad teha

Esialgsed tulemused osutavad segatud sidekoe haigus võib sisaldada

Küsimused küsige arstilt

Pöörduge arsti poole, kui teil on nähud ja sümptomid, mis segavad oma igapäevaellu – eriti siis, kui olete juba diagnoositud luupus või teise sidekoe haigus.

Täpsed põhjus segatüüpi sidekoehaigus ei ole teada.

Mixed sidekoe haigus on autoimmuunhaigus. In autoimmuunhaiguste, immuunsüsteemi – vastutab võidelda välja haiguse – ekslikult ründab terveid rakke.

In sidekoe haigused, teie immuunsüsteem ründab kiud, mis loob raamistiku ja toetust oma keha. Teadlased töötavad selgitada poolt toodetud valgud immuunsüsteemi, mis võivad põhjustada segatüüpi sidekoehaigus.

Mida ootate oma arsti

Mõned inimesed segatud sidekoe haigus perekonnas on esinenud seisukorras. Aga rolli geneetika haigust põhjustav jääb ebaselgeks.

Mixed sidekoe haigus võib esineda igas eas inimestele. Siiski tundub, et kõige sagedamini naistel alla 30.

Mixed sidekoe haigus võib põhjustada tõsiseid tüsistusi, sealhulgas

Kortikosteroidid mida tavaliselt kasutatakse hallata nähud ja sümptomid segatüüpi sidekoehaigus. Need ravimid on efektiivsed, kuid nad teevad riske.

Arst tõenäoliselt jälgib teid kõrvaltoimeid, nagu osteoporoos, lihasnõrkus ja infektsioon. Mõnikord tuleb kasutada kaltsiumi ja D-vitamiini, mis aitab leevendada neid kõrvaltoimeid.

Sul võib olla nimetatud arst, kes on spetsialiseerunud liigesehaigused (reumatoloog).

Lisaks küsimustele, et olete valmis nõu oma arsti, ärge kartke küsida teistele küsimustele.

Arst võib küsida mitmeid küsimusi. Olles valmis vastama neile võib aega minna üle punktid soovite, et arutada põhjalik. Teil võidakse paluda

Arst on tõenäoliselt selliseid katseid tegema

Ei ole mingit ravi segatud sidekoe haigus. Aga ravim võib aidata hallata märke ja sümptomeid.

Võib-olla peate ravi alles ägenemisi. Kui teil on raskemad haiguse vormi, peate pidevalt ravimeid.

Tüüpi väljakirjutatud ravimeid sõltub raskust oma haigust ja haigusnähud. Ravimid võivad sisaldada

Arst võib teid jälgima märke kopsu hüpertensioon.

Muid võimalusi, mis sümptomite kontrollimiseks segatud sidekoe haigus hulka

külastada oma arsti

Kõrget vererõhku kopsudes (pulmonaalne hüpertensioon). See tingimus on peamine surmapõhjus inimeste segatüüpi sidekoehaigus.; Interstitsiaalne kopsuhaigus. See suur grupp häired võivad põhjustada löövet kopsudesse, mis mõjutab teie võimet hingata.; Südamehaigusi. Parts võib südame muutunud laienenud või põletik võib tekkida südame ümber. Südamehaigused on surmapõhjus umbes 20 protsenti inimestest segatud sidekoe haigus.; Neerud kahjustusi. Umbes neljandik inimesi segatud sidekoe haigus arendada neeruprobleemid. Mõnikord, et kahju võib põhjustada neerupuudulikkust.; Seedetrakti kahju. Teil võib tekkida kõhuvalu ja probleeme toidu seedimisel.; Aneemia. Umbes 75 protsenti inimestest segatud sidekoehaigusest on rauavaegusaneemia.; Tissue surma (nekroos). Inimesed, kellel on raske Raynaud ‘fenomen võib areneda gangreen sõrmedes.; Kuulmiskahjustus. Sageli kajastamata, kuulmislangus võib esineda nii palju kui pooled inimesed segatud sidekoe haigus.

Kirjutage oma sümptomeid, kaasa arvatud see võib tunduda mitteseotud põhjust, miks sa planeeritud määramisest.; Kirjutage oma meditsiiniline, sealhulgas muudest tingimustest.; Kirjutage võti isikuandmete, sealhulgas mis tahes suuremaid muudatusi või stressorite oma elu .; Tee nimekiri kõikidest oma ravimeid, vitamiine või toidulisandeid.; Uuri välja, kui keegi teie pere on olnud sarnaseid probleeme.; küsige sugulane või sõber kaasas teid, et aidata teil meeles pidada, mida arst ütleb.; Kirjutage küsimused küsida oma arstiga.

Mis on kõige tõenäolisem põhjus minu sümptomid?; Milliseid katseid teha on vaja?; Mida ravi on olemas? Mul on muud terviseprobleemid. Kuidas kõige paremini juhtida neid koos?

Millal hakkavad kogevad sümptomeid?; Kas teie sümptomid on pidev või juhuslik?; Kui tõsine on teie sümptomid?; Mida, kui üldse, tundub, et parandada või süvendada oma sümptomid?

Füüsiline eksam kontrollida käte ja valus, paistes liigesed; vereproovi, mida saab kindlaks teha, kas teil on teatud antikehade sisaldus veres, mis on seotud segatud sidekoe haigus

Kortikosteroidid. Drugs, nagu prednisoloon, aitab vältida immuunsüsteemi rünnata terved rakud ja põletiku mahasurumise. Kõrvaltoimed võivad sisaldada meeleolumuutused, kaalutõus, kõrge veresuhkru tase, kõrgenenud vererõhk, nõrgenenud luud ja kae.; Malaariaravimite. Hüdroksüklorokiin (Plaquenil) ravib kerge segatud sidekoe haigus ja võib ennetada ägenemisi. Kaltsium blokaatorid. Ravimid, nagu nifedipiin (Procardia) ja amlodipiini (Norvasc), aitab lihaste lõõgastamiseks seintes veresoontega ning seda võib kasutada raviks Raynaud ‘fenomen.; Muud immuunosupressandid. Arst võib näha ette muid ravimeid põhineb teie spetsiifilised tunnused ja sümptomid. Näiteks, kui nad sarnanevad lupus, võib arst soovitada ravimeid tavaliselt kirjutatud inimeste lupus.; Pulmonaalhüpertensioon ravimeid. Bosentaanil (Tracleeriga) või sildenafiil (Revatio, Viagra) võib ette näha.

Mittesteroidsed põletikuvastased ravimid. Ravimid, nagu ibuprofeen (Advil, Motrin IB, jt) või naprokseennaatriumi (Aleve, jt), võib aidata leevendada valu ja põletikku, kui teie seisund on kerged.; Kaitsmine käed külma. Kinnastega ja võtta muid meetmeid, et hoida oma käed soojad aitab vältida Raynaud ‘fenomen.; Suitsetamisest loobumisel. Suitsetamine põhjustab veresoonte kitsenemist, mis võib halvendada mõju Raynaud ‘fenomen.; Vähendada stressi. Raynaud ‘fenomen on sageli tingitud stress. Rahustamise võtteid – näiteks aeglustades ja keskendudes oma hingamist – võib aidata vähendada oma stressi.