sclerosis multiplex juhend – põhjused, sümptomid ja ravivõimalused

Mis see on?

Sclerosis multiplex (MS) on neuroloogiline haigus, mis mõjutab aju ja seljaaju. Haiguse sümptomid olla vahelduv (nad tulevad ja lähevad). Või MS võib olla progresseeruv. See tähendab, et see halvendab ajas .; Närvirakkude neuronite saata pikk “sõrmed” nimetatakse aksonid. Aksonid ühest neuron signaale saata teisele neuron mis võivad olla pikka viise kaugusel. Ainet, mida nimetatakse müeliini tavaliselt on pakitud aksonite ümber. Müeliin aitab aksonit edastussignaalide ühest neuron teisele .; MS, põletik kahjustab nii neuroneid ja müeliini. See häirib või aeglustab närviimpulsside. Põletik jätab valdkondades löövet nimega sclerosis .; Häireid närvisignaalidel põhjustab mitmesuguseid sümptomeid. MS võib mõjutada inimese nägemus, võime liikuda kehaosad, ja võime tunda aistinguid (nagu valu ja touch) .; Ühes levinum MS, sümptomid tavaliselt tulevad ja lähevad. Perioode, kui sümptomid äkki hullemaks on kutsutud ägenemist. Nad vahelduvad perioodidega, kui sümptomid paranevad, nimetatakse imporditollimaksuvähendusi .; Paljud inimesed on pikk ajalugu MS rünnakute üle mitme aastakümne. Sellistel juhtudel võib haigus süveneda “sammud”, kui toimuvad rünnakud. Teiste jaoks on haigus süveneb pidevalt. Vähestel patsientidel, MS põhjustab probleeme suhteliselt vähe .; Teadlased usuvad MS on autoimmuunhaigus. See tähendab, et immuunsüsteem ekslikult ründab oma keha. Sel juhul organism ründab müeliinkestad närvide .; Mitmed viirused on olnud seotud MS. Kuid neil ei osutunud haiguse põhjuste. Palavik, muu füüsiline või emotsionaalne stress võib kaasa ägenemise sümptomeid. Ajastus, kestus ja kahjustumise MS rünnakud on ettearvamatu .; SM sümptomid algavad tavaliselt enne 40-aastane, kuid võib algul tunduda vanemas eas. Naised on meestest suurem tõenäosus saada MS. Võttes lähisugulane MS suurendab teie võimalusi haigestuda haigus .; Sümptomid; Sümptomid MS sõltuvad sellest, millist ajupiirkonda ja seljaaju mõjutab .; MS võib põhjustada; Äkiline nägemine; Nägemishäired või topeltnägemine; Segane kõne; Kohmakus, eriti ühel pool; Ebakindel kõnnak; Koordinatsiooni kadumine; Käte värisemine; Väsimus; Näo sümptomid, sh tuimus, nõrkus või valu; Kusepidamatus või võimetus tühjendada põis; Kipitus, tuimus või on ahenenud käte, jalgade või mujal; Nõrkus või raske tunne kätes või jalgades; Krambid (umbes 2% patsientidest MS)

Sümptomid

Sümptomid MS sõltuvad sellest, millist ajupiirkonda ja seljaaju mõjutab .; MS võib põhjustada; Äkiline nägemine; Nägemishäired või topeltnägemine; Segane kõne; Kohmakus, eriti ühel pool; Ebakindel kõnnak; Koordinatsiooni kadumine; Käte värisemine; Väsimus; Näo sümptomid, sh tuimus, nõrkus või valu; Kusepidamatus või võimetus tühjendada põis; Kipitus, tuimus või on ahenenud käte, jalgade või mujal; Nõrkus või raske tunne kätes või jalgades; Krambid (umbes 2% patsientidest MS)

diagnoos

Arst otsida märke neuroloogilised probleemid. Need sisaldavad

Kui kaua see kestab?

MS on elukestev haigus. See võib olla üks mitmest eri mustreid.

Kuidas seda vältida tervisliku seisundi

Ei ole nii, et vältida MS.

Kuidas ravida seda tervisliku seisundi

Ei ole ravi MS.

Kui külastada arsti

Helista oma arstile kohe, kui teil on sümptomid MS.

prognoos

Vähesed inimesed MS on suhteliselt ohutud kujul haigus. Kuid enamikul patsientidest kannatab neuroloogilise puude aja jooksul.