Põlveprobleeme ja põlveliigese vigastused ülevaade

Enamik inimesi oli vähetähtis põlveprobleeme korraga või teise. Enamiku ajast meie liigutused ei tekita probleeme, kuid see ei ole üllatav, et sümptomid arendada igapäevase kulumise liig või vigastusi. Põlve probleemid ja vigastused kõige sagedamini spordi- või vaba aja tegevused, tööga seotud ülesandeid, või kodus projekte.

Kuigi põlveprobleeme on sageli tingitud vigastuse ühele või mitmele nende struktuuride, see võib olla muul põhjusel. Mõned inimesed on suurem tõenäosus haigestuda põlveprobleeme kui teised. Paljud töökohad, sport ja vaba aja tegevused, vananeb, või kellel on haigus nagu osteoporoos või artriit suurendada oma võimalusi on probleeme oma põlvi.

Vigastused on kõige tavalisem põhjus põlve probleeme. Järsud (äge) vigastused võivad olla põhjustatud otsene löök põlve või ebatavalise keerates, painutades põlve, kukkumise põlve. Valu, verevalum või turse võib olla raske ja arendada minuti jooksul kahju. Närvid või veresoonte võib muljumise või kahjustatud ajal kahju. Põlve või sääre võivad tunda tuim, nõrk või col; tingl; või kahvatu või sinine. Äge vigastused hõlmavad

Nikastused, või muid vigastusi sidemete ja kõõluste, et ühendada ja toetada põlvekedra; Pisar on kummist padjad põlveliigese (meniski); Sideme pisaraid, nagu anterior ristatisideme (ACL). Mediaalne tagatise sideme rebestus (MCL) on kõige sagedamini vigastatud sidemete põlve; Katkestused (murd) põlvekedra, alumine osa reieluu, või ülemise osa sääreluu või pindluu. Põlve luumurrud on kõige sagedamini tingitud ebanormaalne jõud, näiteks kukkumise põlve, raske liigutusega, raske jõud, mis painutab põlve või kui põlve jõuliselt tabab objekti; Põlvekedra nihestus. Seda tüüpi nihestus esineb sagedamini 13- kuni 18-aastane tüdrukud; Luukillud või koe (lahtised organid) on luumurd või nihestus, mis võivad sattuda ühises ja sega liikumist; Põlveliigese nihestus. See on haruldane vigastus, mis nõuab suurt jõudu. See on tõsine vigastus ja vajab kohest arstiabi.