Põlve Osteoartroos: põhjused, sümptomid, ravi

Kuigi vanus on peamine riskitegur põlve osteoartroosi, noored saavad seda ka. Mõnede üksikisikute, see võib olla pärilik. Teistele põlveliigese osteoartriidi võib tuleneda vigastuse või nakkuse või isegi ülekaalulised. Siin on vastused teie küsimustele põlve osteoartriidi, sealhulgas selle ravida ja mida saate teha kodus leevendada valu.

Osteoartroos, mida tuntakse kulumise-ja pisar artriit, on seisund, mille loomulik polstri vahel liigesed – kõhre – kannab ära. Kui see juhtub, luud liigesed hõõruda tihedamalt vastu üksteist vähem amortisaatoriga kasu kõhre. Hõõrudes tulemusi valu, turse, jäikus, vähenenud võime liikuda ja mõnikord teket kukekannused.

Osteoartroos on kõige levinum artriit. Kuigi see võib ilmneda isegi noortes, võimalus haigestuda osteoartriit tõuseb pärast 45 aastaselt Vastavalt Artriit Foundation, rohkem kui 27 miljonit inimest Ameerika Ühendriikides on osteoartriit, koos põlve olles üks kõige sagedamini kokku puutunud piirkondi. Naised on tõenäolisem on osteoartriit kui mehed.

Kõige tavalisem põhjus põlve osteoartroosi on vanust. Peaaegu kõik lõpuks suuremal või vähemal määral osteoartriit. Kuid mitmed faktorid suurendavad riski haigestuda märkimisväärne artriit noores eas.