Päritud lipodüstroofia (CGL, FPL): põhjused, sümptomid, ravi

Lipodüstroofia on probleem, kuidas oma keha kasutab ja talletab rasva. Seda nimetatakse “päris”, sest sa oled sündinud seda. Ta on pärit geene sul on üks või mõlemad oma vanemad. See paneb sind kaotada rasva naha alla, nii et see võib muuta seda, kuidas sa vaatad. Ja see võib põhjustada ka muid muutusi oma kehas.

Kuna rasvkoe teeb hormoon leptiin, inimeste päritud lipodüstroofia sageli ei ole piisavalt. Leptiin ütleb teie keha olete söönud piisavalt ja teha insuliini. Fat ka kuhjub asetab ta ei tohiks nagu veri südame, neerude, maksa ja pankrease. See tingimus põhjustab muid probleeme, sealhulgas diabeet, kõrge kolesterooli ja triglütseriidide taset ning rasvmaks.

Päritud lipodüstroofia on tegelikult rühm seotud haigusi. Kõige levinum on

Teadlased on leidnud mitmeid geene, mis põhjustavad päriliku lipodüstroofia. Sellepärast on olemas erinevad alatüübid. Mõnikord lihtsalt üks halb geen üks vanem võib põhjustada i; Mõnikord pead saada geeni mõlemalt vanemalt.

Kaasasündinud üldistatud lipodüstroofia (CGL), mida nimetatakse ka Berardinelli-Seip sündroom; Perekondlik osaline lipodüstroofia (FPL)

Samuti võib olla halb geen, kuid ei saa haiguse.

Kaks peamist liiki päritud lipodüstroofia on mitmeid eri alatüüpide. Kõik need on oma spetsiifilisi sümptomeid. Nende raskus varieerub ka.

CGL. Imikud näevad väga lihaseline, sest neil on peaaegu mingit keha rasva. Enamik on suur naba või song või punnis, selle ümber. Nad kasvavad kiiresti ja on väga näljane. Nende nahk võib olla tume, paks ja sametine kohtades, eriti kaela, kaenlaaluste, ja kui nende jalad vastavad pagasiruumi oma keha.

Väikelapsed tavaliselt arendada maksa suurenemine. Noored lapsed on probleeme kontrolli oma veresuhkru ja triglütseriidide taset. Mõned lapsed on hädas mõtlemist ja õppimist.

Täiskasvanud CGL on suured käed ja jalad ja tugev, ruudu lõualuu, sest nende hormoonide tasakaalu on välja lülitatud ja nad aina kasvavad. Nad võivad olla suuremad kui tavaliselt suguelundid (kliitori või peenise ja munandite).

Kaitseme Baby alates infectio; Beebi Vision: Mida Teie laps Vaata, Abi beebi ekseem

Varajasi märke Kuulmise Los; Kaitsta oma lapsi: Get Your Shot; Mikroobe on päevahoiu: küsimused küsida