non-small kopsuvähk laadida – põhjuste, sümptomite ja ravivõimaluste

Mis see on?

Üks kõige tavalisemat vähki, kopsuvähk toimub tavaliselt vähkitekitav agent või kantserogeen, vallandab kasvu ebanormaalsete rakkude kopsus. Need rakud paljunevad kontrolli alt ja moodustavad lõpuks kasvaja. Kuna kasvaja kasvab, siis võib blokeerida või kitsas hingamisteede ja teeb hingamise raskeks. Lõpuks kasvajarakud võivad levida (anda metastaase) lähedalasuvatele lümfisõlmed ja muud kehaosad. Nendeks; maks; luud; neerupealised; aju.

Sümptomid

Mõningatel juhtudel kopsuvähi avastatakse, kui isik ei ole sümptomeid on röntgenpilt või kompuutertomograafia (CT) muul põhjusel. Aga enamus NSCLC olla üks või mitu nendest sümptomitest; köha, mis ei lähe ära; veriköha või lima; vilistav hingamine; õhupuudus; hingamisraskused; valu rinnus; palavik; ebamugavustunne neelamisel; häälekähedus; kaalukaotus; isutus; ebaregulaarne südame rütm kodade virvendus kui vähk puudutab limaskesta südames.

diagnoos

Arst võib kahtlustada kopsuvähki põhineb

Kui kaua see kestab?

NSCLC jätkab kasvamist ja levida, kuni see on ravil. Nagu iga vähk, isegi kui see tundub olevat raviga paranes, NSCLC võib naasta.

Kuidas seda vältida tervisliku seisundi

Selleks, et vähendada oma riski haigestuda kopsuvähki

Kuidas ravida seda tervisliku seisundi

Operatsioon on peamine ravimeetod NSCLC et ei levinud väljapoole rinnale. Tüüpi kirurgia sõltub ulatus vähi ja patsiendi seisundist. Samuti sõltub sellest, kas teised kopsuhaigused, nagu emfüseem või KOK (krooniline obstruktiivne kopsuhaigus), on kohal.

Kui külastada arsti

Helistage oma arstile kohe, kui teil on mingeid sümptomeid kopsuvähki, eriti kui te suitsetate või on olnud tööd suure kokkupuude asbestiga.

prognoos

Väljavaated sõltub kopsuvähi, selle etapi ja kogu patsiendi tervist. Üldiselt prognoos on halb, eriti kui vähk on levinud väljapoole rinnale.