Nina-neelu vähiravi

Ninaneelu on; ülaosa neelu (kõri); taga nina. Neelus on õõnes toru umbes 5 tolli pikk, mis algab; taga nina ja otsad ülaosas hingetoru (kõri) ja söögitoru (elund, mis läheb kõri; magu). Õhk ja toidu pass; läbi neelu teel hingetoru või söögitoru. Ninasõõrmed; kujunevad ninaneelu. Avamiskaeveõõs mõlemal pool ninaneelus viib; arvesse kõrva. Nina-neelu vähi kõige sagedamini; algab lameepiteel rakkude; joon ninaneelu. Suurenda anatoomia neelu (neelus). Kolm osa neelu on ninaneelus, orofaarünksis ja hüpofaarünksis.

Nina-neelu vähk on teatud tüüpi pea- ja kaelavähi.

Midagi, mis suurendab riski saada haiguse nimetatakse riskifaktor. Võttes riskifaktoriks ei tähenda, et te; saada vähk, millel ei ole riskifaktoreid ei tähenda, et te; ei saa vähk. Rääkige oma arstiga, kui te arvate, võib olla ohus. Riskifaktorid ninaneeluvähile vähi hulka; järgnev

Need ja muud nähud võivad olla põhjustatud ninaneeluvähile vähk või muudest tingimustest. Pöörduge arsti poole, kui teil on mõni järgmistest

Järgmised katsed ja menetlusi võib kasutada

Prognoos (võimalus taastamine) ja ravivõimaluste sõltuvad; järgnev

Protsessi kasutatakse saada teada, kas vähk on levinud jooksul ninaneelus või teiste kehaosade nimetatakse staadium. Kogutud teabe lavastus protsessi määrab haiguse staadiumile. Oluline on teada etapis, et planeerida ravi. Tulemused kasutatavate testide diagnoosida ninaneeluvähile vähi sageli kasutatakse ka lavale haigus. (Vt General Information osas).

Vähk võib levida kude, lümfisüsteemi ja vere

Kui vähk levib teise kehaosa, siis nimetatakse metastaase. Vähirakud murda eemal, kus nad hakkasid (primaarse tuumori) ja sõita läbi lümfisüsteemi või veres.

Metastaatilise kasvaja on sama tüüpi vähi esmase kasvaja. Näiteks kui ninaneeluvähile vähk levib kopsudesse vähirakud kopsus on tegelikult ninaneeluvähile vähirakke. Haigus on metastaseerunud ninaneeluvähile vähk, ei kopsuvähki.

Etapis 0, ebanormaalseid rakke leidub vooder; ninaneelu. Need ebanormaalsed rakud võivad muutuda vähk ja levis lähedal normaalset kude. Lade 0 nimetatakse ka in situ kartsinoom.

I etapis, vähk on moodustatud ja vähk

Suuneelule on keskosas kurgu ja sisaldab pehme suulae baasi keele ja mandlid.

II etapis ninaneeluvähile vähk, vähk

Suuneelule on keskosas kurgu ja sisaldab pehme suulae baasi keele ja mandlid. Parapharyngeal ruum on rasva täis, kolmnurkne ala lähedal neelu, vahel baasi kolju ja alalõualuu.

III staadiumi ninaneeluvähile; vähk, vähk

Suuneelule on keskosas kurgu ja sisaldab pehme suulae baasi keele ja mandlid. Parapharyngeal ruum on rasva täis, kolmnurkne ala lähedal neelu, vahel baasi kolju ja alalõualuu.

IV etapp ninaneeluvähile; vähk on jagatud etappideks IVA, IVB, ja IVC.

Korduv ninaneeluvähile; on vähk, mis on kordunud (tulevad tagasi) pärast seda on töödeldud. Vähk võib tulla; tagasi ninaneelu või muu; kehaosi.

Eri tüüpi ravi on olemas patsientide ninaneeluvähile; vähk. Mõned ravi on standard (praegu kasutatav ravim) ja mõned; testitakse kliinilistes katsetes .; Ravi kliinilise uuringu uurimus mõeldud aitama; parandada praegust ravi või saada teavet uute ravimeetodite arendamist; vähiga. Kui kliinilised uuringud näitavad, et uus ravi on parem kui; tavapärase ravi uus; ravi võib muutuda standard ravi. Patsiendid võivad mõelda osalevad kliinilises uuringus. Mõned kliinilised uuringud on avatud ainult patsientidel, kes ei ole alustatud ravi.

Kiiritusravi on vähiravi mis kasutab suure energiaga röntgenkiired või muud tüüpi kiirguse vähirakkude hävitamiseks või hoida neid kasvab. On olemas kahte tüüpi kiiritusravile. Väline kiiritusravi kasutab masin väljaspool keha saata kiirguse poole vähki. Sisemine kiiritusravi kasutab radioaktiivset ainet pitseeritud nõelad, seemned, juhtmed, või kateetrid, mis on paigutatud otse või paigale vähk. Edasised kiiritusraviperioodi manustatakse sõltub liik ja etapp ravitavaks vähiks.

Väline kiiritusravi kilpnäärme või hüpofüüsi võib muuta nii kilpnäärme; näärme tööd. Arst võib kontrollida kilpnäärme enne ja pärast; ravi veendumaks, et see töötab korralikult. Samuti on oluline, et hambaarst kontrollida patsiendi hammaste, igemete ja suu, ja määrata olemasolevad probleemid enne kiiritusravi algust.

Moduleeritud intensiivsusega kiiritusravi (IMRT) on teatud tüüpi 3-mõõtmelise kiiritusravi et kasutab arvutit teha pilte suurus ja kuju kasvaja. Õhuke kiirte kiirguse erineva intensiivsusega (tugevused) on suunatud kasvaja mitmest vaatevinklist. Seda tüüpi kiiritusravi põhjustab vähem kahjustusi tervete kudede paigale kasvaja. Võrreldes tavalise kiiritusravi, moduleeritud intensiivsusega kiiritusravi võib olla vähem tõenäoline, et põhjustada kserostoomia (kuiv suu). See võib parandada patsiendi elukvaliteeti.

Stereotaktiline kiiritusravi kasutab jäik pearaam lisatud kolju eesmärk kiirgus otse kasvaja, mis põhjustab vähem kahju lähedal tervete kudede. Kokku kiiritusdoosiga jaguneb mitmeks väiksemaks annuseks manustatuna mitme päeva jooksul. Seda protseduuri nimetatakse ka stereotaksiliste välis-kiiritusravi ja stereotaktiliseks kiiritusravi.

Keemiaravi on vähiravi mis kasutab narkootikume peatada vähirakkude kasvu, kas tappes rakke või peatades neid pooldumist. Keemiaravi võtta suu kaudu või süstitakse veeni või lihasesse, narkootikumid siseneda vereringesse ja jõuavad vähirakke kogu keha (süsteemset keemiaravi). Keemiaravi paigutatud otse tserebrospinaalvedelik, elundi või kehaõõnde nagu kõhu-, narkootikumid mõjutavad peamiselt vähirakkude nendes piirkondades (piirkondlikud keemiaravi). See, kuidas keemiaravi antakse sõltub liigist ja etapi ravitavaks vähiks.

Keemiaravi võib pärast kiiritusravi tappa vähirakke, mis on jäänud. Töötlus pärast kiiritusravi, et; vähendada riski, et vähk tulevad tagasi, nimetatakse adjuvantravi.

Pea ja kaelapiirkonna vähk (nina-neelu vähk on teatud tüüpi pea- ja kaelavähi.)

Operatsioon on menetlus, et selgitada välja, kas vähk on olemas, et eemaldada kasvaja kehast või remondi kehaosa. Nimetatakse ka operatsioon. Operatsioon on; mõnikord kasutatakse ninaneeluvähile vähk, mis ei reageeri kiirgus; teraapias. Kui vähk on levinud lümfi-; sõlmed, võib arst eemaldada lümfisõlmed ja teiste kudede; kael.

Teave kliiniliste uuringute on saadaval selles foorumis.

Mõnedel patsientidel osalevad kliinilises uuringus võib olla parim ravi valikul. Kliinilised uuringud on osa vähiuuringute käigus. Kliinilised uuringud on teinud, et teada saada, kui uus vähiravi on ohutud ja tõhusad või parem kui standard ravi.

Paljud tänapäeva standard vähiravi põhinevad varasemate kliiniliste uuringute. Patsiendid, kes võtavad osa kliinilises uuringus võib saada standard ravi või olla esimeste seas, et saada uus ravi.

Patsiendid, kes võtavad osa kliiniliste uuringute aitab parandada viisi vähi käsitletakse ka tulevikus. Isegi siis, kui kliinilised uuringud ei too kaasa uusi tõhusaid ravimeid, sageli on nad vastata olulistele küsimustele ja aitab liikuda teadus- edasi.

Mõned kliinilised uuringud sisaldavad ainult patsientidel, kes ei ole veel saanud ravi. Teised uuringud test ravi patsientidel, kelle vähk ei ole paranenud. On ka kliinilisi uuringuid, et katsetada uusi võimalusi, et peatada vähi kordumist (tulevad tagasi) või vähendada kõrvaltoimeid vähiravi.

Kliinilised uuringud toimuvad paljudes riigi osades. Vaata ravivõimalused lõik, mis tuleneb linke praeguse ravi kliinilised uuringud. Need on välja otsitud loetelu kliinilistes uuringutes.

Mõned katsed viidi läbi diagnoosida vähk või teada staadiumis vähi võib korrata. Mõned katsed korrata, et näha, kui hästi ravi mõjub. Otsused, kas jätkata, muuta või lõpetada ravi võib põhineda nende testide tulemused.

Mõned katsed on jätkuvalt teha aeg-ajalt pärast ravi lõppu. Nende tulemused testid võivad näidata, kui teie seisund on muutunud või kui vähk on kordunud (tulevad tagasi). Need katsed on mõnikord järelkontrolli katsete või kontrollide tegemist.

Ravi I etapi ninaneeluvähile; vähk on tavaliselt kiirgus; ravi kasvaja ja lümfisõlmed kaela.

I etapi ninaneeluvähile vähki. Rääkige oma arstiga kliinilistes uuringutes, mis võib olla teie jaoks õige. General kliiniliste uuringute andmed on olemas selle foorumi.

Ravi II etapi ninaneeluvähile; vähk võivad sisaldada järgmisi

II etapi ninaneeluvähile vähki. Rääkige oma arstiga kliinilistes uuringutes, mis võib olla teie jaoks õige. General kliiniliste uuringute andmed on olemas selle foorumi.

Ravi III etapp ninaneeluvähile; vähk võivad sisaldada järgmisi

III etapp ninaneeluvähile vähki. Rääkige oma arstiga kliinilistes uuringutes, mis võib olla teie jaoks õige. General kliiniliste uuringute andmed on olemas selle foorumi.

Ravi IV staadiumis ninaneeluvähile; vähk võivad sisaldada järgmisi

IV staadiumis ninaneeluvähile vähki. Rääkige oma arstiga kliinilistes uuringutes, mis võib olla teie jaoks õige. General kliiniliste uuringute andmed on olemas selle foorumi.

Ravi korduvate ninaneeluvähile vähk võib hõlmata; järgmine

korduvad ninaneeluvähile vähk. Rääkige oma arstiga kliinilistes uuringutes, mis võib olla teie jaoks õige. General kliiniliste uuringute andmed on olemas selle foorumi.

ninaneeluvähile vähk, vt järgmine

Üldiseks vähi teavet ja muid ressursse National Cancer Institute, vt järgmine

See vähi andmete kokkuvõttes on praeguse informatsiooni raviks ninaneeluvähile vähki. See eesmärk on teavitada ja aidata patsientidel, peredele ja hooldajatele.

Täiskasvanute ravi toimetus.

Kliiniline uuring on uuring vastata teaduslik küsimus, nagu kas üks ravi on parem kui teine. Uuringud põhinevad varasematel uuringud ja õpitust laboris. Iga kohtuprotsessi vastab teatud teaduslikke küsimusi, et leida uusi ja paremaid viise, kuidas aidata vähihaigetel. Ravi ajal kliiniliste uuringute andmed on kogutud mõjude kohta uut ravi ja kui hästi see töötab. Kui kliinilise uuringu tulemusel selgus, et ravi on parem kui üks praegu kasutusel uus ravi võib muutuda “standard”. Patsiendid võivad mõelda osalevad kliinilises uuringus. Mõned kliinilised uuringud on avatud ainult patsientidel, kes ei ole alustatud ravi.

Adult Treatment toimetus. Nina-neelu vähiravi. Bethesda, MD: / tüübid / pea-ja kaela / patsiendi / ninaneeluvähile-raviga. . [PMTD: 26389409]