neurontin otstarbeks, doosi, kõrvaltoimeid ja hoiatusi

Mis on Neurontini?

Neurontin kasutatakse täiskasvanutel raviks närvivalu põhjustatud herpesviiruse või vöötohatis (herpes zoster).

Neurontin kasutatakse ka krambihoogude raviks täiskasvanutel ja lastel, kes on vähemalt 3 aastat vanad.

Järgige kõiki juhiseid ravimi etikett ja pakendi. Öelge iga oma tervishoiuteenuse osutajate umbes kõik oma tervisliku seisundi kohta, allergiad, ja kõik ravimid, mida kasutada.

oluline info

Te ei tohiks kasutada Neurontini kui te olete allergiline gabapentiin.

Veendumaks, Neurontini on ohutu, siis öelge oma arstile, kui teil on

neeruhaigus (või kui te saate dialüüsi)

epilepsia või muu häire

Enne ravimi võtmist

diabeet

maksahaigus

oli depressioon, meeleoluhäired, narkomaania või suitsiidimõtted või tegevuste

südamehaigus; või

(Patsientidele RLS) kui oled päev kupees või töötavad öises vahetuses.

Mõned inimesed on enesetapumõtted Selle ravimi võtmise ajal. Teie arst peab kontrollima teie korrapäraseks külastused, kui te kasutate Neurontini. Teie pere või hooldajad peaksid olema valvsad muutusi oma meeleolu või sümptomid.

Ei ole teada, kas Neurontini kahjustab sündimata last. Rääkige oma arstile, kui te olete rase või plaanite rasestuda.

Gabapentiinvesinikkloriid võib erituda rinnapiima ja võib imikut kahjustada. Rääkige oma arstile, kui te imetate last.

Võtke Neurontin täpselt nii, nagu arst on teile määranud. Järgige kõiki juhiseid ravimi etiketti. Ärge võtke seda ravimit suuremates või väiksemates kogustes või kauem, kui soovitatav.

Neurontin võib võtta koos toiduga või ilma.

Kui sa murda Neurontini tablett ja võta ainult pool sellest, võta teine ​​pool on järgmise doosi. Iga tablett, mis on purustatud tuleks kasutada võimalikult kiiresti või mõne päeva jooksul.

Mõõda vedelik ravimit annustamissüstlast tingimusel, või spetsiaalse mõõdata lusika või meditsiini tassi. Kui sul ei ole doosimõõtmise vahendit, küsige nõu apteekriga.

Kui arst muudab teie brändi, jõudu või tüüpi gabapentiin, annust võib muutuda. Küsige oma apteekrilt, kui teil on mingeid küsimusi uutmoodi gabapentiin saate apteegist.

Ärge lõpetage Neurontin äkki, isegi kui te tunnete trahvi. Peatumine äkki võib suurendada krambihoogude. Järgige oma arsti juhiseid aheneb teie annust.

Kanda arsti hoiatus silt või läbi ID-kaardi märkides, et te võtate Neurontini. Iga arstiabi, kes teid ravib peaksid teadma, et te võtate krampide ravi.

Neurontin võib teil põhjustada valepositiivseid uriini valgu sõelkatses. Kui teil pakkuda uriini proovi katsetamine, rääkige laboritöötajaid, et te võtate Neurontini.

Hoidke Neurontini tablette ja kapsleid toatemperatuuril valguse ja niiskuse eest.

Hoidke Vedela ravimi külmkappi. Mitte külmutada.

Kuidas ma peaksin Neurontini?

Võtke vahelejäänud annus niipea, kui see teile meenub. Kindlasti võtke ravimit koos toiduga. Jätke unustatud annus vahele, kui see on peaaegu aeg võtta järgmine annus. Ärge võtke kahekordset annust, et korvata vahelejäänud annust.

See ravim võib kahjustada teie mõtlemist või reaktsioone. Ole ettevaatlik, kui juhite autot või teete midagi, mis nõuab teil olema tähelepanelik.

Vältida antatsiidkoostist 2 tunni jooksul enne või pärast pildistamist Neurontini. Antatsiidid võivad raskendada keha absorbeerida gabapentiin.

Alkoholi tarbimine on ka see ravim põhjustada kõrvaltoimeid.

Pöörduge arsti poole, kui teil on allergilise reaktsiooni Neurontini: lööve; raske hingamine; näo, huulte, keele või kõri.

Pöörduda arsti poole, kui teil on nahalööve sümptomid tõsine allergiline reaktsioon, mis võib mõjutada teisi kehaosi, sealhulgas: palavik, tume uriin, veri uriinis, lümfisõlmede suurenemine, kurguvalu, äärmine nõrkus või väsimus, ebatavalised verevalumid või verejooks, lihasvalu või kollatõbi (naha kollasus või silmad).

Uutest või sümptomite halvenemist oma arstiga, näiteks: meeleolu või käitumise muutused, ärevus, depressioon, või kui te tunnete ärritunud, vaenuliku, rahutu, hüperaktiivne (vaimne või füüsiline), või on enesetapumõtted või enda vigastamisest.

Helistage oma arstile, kui teil on

suurenenud krampide

nõrkus või väsimus

ülakõhuvalu

valu rinnus, uued või süvenevad köha palavik, hingamisraskused

Mis juhtub, kui ma igatsen annus?

raske surin või tuimus

Mis juhtub üleannustamise korral?

kiire edasi-tagasi liikumine oma silmad

neeruprobleemid – vähe või üldse mitte urineerimine, valulik või raskendatud urineerimine, turse jalad või pahkluude, väsimus või hingeldus; või

Mida tuleks vältida, võttes samal ajal Neurontini?

raske nahareaktsioon – palavik, kurguvalu, turse näo või keele turse, põletavad oma silmi, nahka valu, millele järgneb punane või lilla nahalööve, mis levib (eriti näo või ülakeha) ja põhjuste villid ja koorimine.

Mõned kõrvaltoimed esinevad suurema tõenäosusega lastel võttes Neurontini. Võtke ühendust oma arstiga, kui laps selle ravimi on mis tahes järgmised kõrvaltoimeid

muutusi käitumises

Neurontin kõrvaltoimeid

mäluprobleemid

keskendumisraskused; või

tegutsedes rahutu vaenulik või agressiivne.

Ühine Neurontini kõrvaltoimete hulka võivad kuuluda

pearinglus, uimasus; või

peavalu.

See ei ole täielik kõrvaltoimete nimekiri võib esineda ka teisi. Helistage oma arstile arsti kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid valitsuse juures valitsuse 1088.

Selle ravimi kasutamine koos teiste ravimitega unisekstegevaid võib halvendada selle mõju. Küsige oma arstiga enne Neurontini koos Unitabletti, narkootilisi valuvaigisteid, lihaste lõdvestajaid või ravim ärevuse, depressiooni või krambid.

Muud ravimid võivad üksteist gabapentiiravi, sealhulgas retsepti ja üle leti ravimid, vitamiine ja taimseid tooteid. Öelge iga oma tervishoiuteenuse osutajate kõigist ravimitest, mida kasutate praegu ja mõnda ravimit te alustate või lõpetate.

13.01.2015-11-09, 00:57:33

Rasedus C-kategooria riski ei saa välistada

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu 10+ aastat lahus; Suuline kinnitas valitsus 2000

Postherpeetiline neuralgia gabapentiin, Lyrica lidokaiini aktuaalne, pregabaliini Lidoderm, Gralise, Horizant kapsaitsiin aktuaalne, Zostrix, Trixaicin, Salonpas Pain Patch kapsaitsiini

Epilepsia gabapentiin, Lyrica Lamictal Depakote, Keppra, lamotrigiini, levetiratsetaami, Dilantin, karbamasepiin, TegretolTM, divalproeksnaatriumile, fenütoiin

Millised teised ravimid mõjutavad Neurontini?

Neurontin (gabapentiin)