narkootilised analgeetikumid ja aspiriin

Kasutab See ravim

Enne selle ravimi kasutamist

Kombineeritud sisaldavad ravimid narkootilised analgeetikumid ja aspiriini kasutatakse valu leevendamiseks. Narkootiline valuvaigisti ja aspiriin koos kasutada võib pakkuda paremat valu kui kumbki ravim eraldi. Mõningatel juhtudel valu võib tulla väiksemate annuste iga ravimit.

Narkootilised analgeetikumid tegutsema kesknärvisüsteemi (CNS) valu leevendamiseks. Paljud nende kõrvaltoimed on tingitud ka meetmeid kesknärvisüsteemis. Kui narkootikumid on kasutatud pikka aega, võib teie keha harjuda nii, et suuremates kogustes on vajalik, et leevendada valu. Seda nimetatakse tolerantsuse meditsiinis. Ka siis, kui narkootikumid kasutatakse pikka aega või suurtes annustes, võivad nad muutuda harjumust (põhjustades vaimset või füüsilist sõltuvust). Füüsiline sõltuvus võib viia võõrutusnähud, kui te lõpetate ravimi.

Aspiriin ei muutuks harjumust võetuna pikka aega või suurtes annustes, kuid see võib põhjustada muid soovimatuid tagajärgi kui liiga palju tegemist.

Need ravimid on saadaval ainult arsti retsepti. Mõned tugevused aspiriin, kodeiin ja kofeiin kombinatsioon on saadaval ilma retseptita.

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon ravimitele selles grupis või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiad, nagu toidule värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Ära anna ravim, mis sisaldab aspiriini laps või teismeline palavik või muud sümptomid viirust, eriti gripp või tuulerõuged, eelnevalt konsulteerinud selle kasutamist nõu oma lapse arsti. See on väga oluline, sest aspiriin võib põhjustada tõsiseid haigust nimega Reye sündroomi lastel palavik viiruse poolt põhjustatud infektsiooni, eriti gripp või tuulerõuged. Lastel, kes ei ole viirusinfektsiooni võivad olla ka tundlikumad mõju aspiriin, eriti kui nad on palavik või kaotanud suurtes kogustes kehavedeliku tõttu oksendamine, kõhulahtisus või higistamist. See võib suurendada riski kõrvaltoimete ravi ajal.

Narkootilise valuvaigisti see kombinatsioon ravim võib põhjustada hingamisraskusi, eriti lastel alla 2-aastane. Need lapsed on tavaliselt tundlikum kui täiskasvanuid mõju narkootilised analgeetikumid. Samuti ebatavaline põnevust või rahutus võib olla tõenäolisem lastel, kes said neid ravimeid.

Õige selle ravimi kasutamise kohta

Eakad inimesed on eriti tundlikud mõju aspiriini ja narkootilised analgeetikumid. See võib suurendada riski kõrvaltoimeid, eriti tingitud hingamisraskuste narkootilised analgeetikumid, ravi ajal.

Aspiriin -UURIMUSTE inimestel ei ole näidanud, et aspiriin põhjustab sünnidefekte. Kuid uuringud loomadel on näidanud, et aspiriin põhjustab sünnidefekte.

Mõned aruanded on näidanud, et liiga palju aspiriini kasutamine hilja raseduse võib põhjustada vähenemist vastsündinu kaal ja võimaliku surmaga lootele või vastsündinu. Kuid emad need aruanded olid võtnud palju suuremaid summasid aspiriini kui tavaliselt soovitatav. Uuringud võtnud emade aspiriini doosid, mis on tavaliselt soovitatav ei näita need mõjud. Kuid regulaarselt aspiriini hilja raseduse võib põhjustada soovimatut mõju südamele või verevoolu lootel või vastsündinul. Samuti aspiriini kasutamine viimase 2 rasedusnädalal võib tekitada verejooksu probleemid lootel enne või sünnituse ajal või vastsündinul.

Liiga palju aspiriini kasutamine viimase 3 kuu ajal võib suurendada pikkus raseduse pikendada tööjõu põhjustada muid probleeme sünnituse ajal või põhjustada tõsiseid verejooks ema enne, selle ajal või pärast sünnitust. Ärge võtke aspiriini viimase 3 kuu ajal, kui see on tellitud arst.

Sest narkootilised analgeetikumid -Although uuringud sünnidefekte narkootiliste valuvaigistite ei ole teinud rasedatel, neid ei ole teatatud põhjustada väärarenguid. Kuid hydrocodone põhjustatud sünnidefekte loomadel üksimanustatuna väga suurtes annustes. Kodeiin ei põhjusta sünnidefekte loomad, kuid see tekitas aeglasem areng luud ja muud mürgised või kahjulikud toimed lootele. Pentasotsiiniga ja propoksüfeeni ei põhjusta sünnidefekte loomadel. Puuduvad andmed selle kohta, kas dihüdrokodeiinist või oksükodoon põhjustab sünnidefekte loomadel.

Liiga palju narkootilise raseduse ajal võib põhjustada loote muutunud sõltuvaks ravimit. See võib kaasa tuua tühistamise kõrvaltoimeid vastsündinul. Ka mõned ravimid võivad põhjustada hingamisprobleeme vastsündinu kui võtta vahetult enne sünnitust või selle ajal.

Sest kofeiini -UURIMUSTE inimestel ei ole näidanud, et kofeiin (sisalduvad mõned neist kombineeritud ravimid) põhjustab sünnidefekte. Kuid uuringud loomadel on näidanud, et kofeiin põhjustab sünnidefekte, kui seda väga suurtes annustes (summadega kohal 12 kuni 24 tassi kohvi päevas).

Enamik neist kombinatsioon ravimid ei ole teatatud põhjustada probleeme imetavad lapsi.

Aspiriin, kofeiin, propoksüfeen -Ülaltoodud ravimid ei liigu rinnapiima.

Suhe kodeiin ja muud narkootilised analgeetikumid (nt dihüdrokodeiinist, hüdrokodoon, oksükodoon ja pentasotsiiniga) -Codeine vahetatakse morfiin organismis. Mõned inimesed muuta kodeiini morfiinist kiiremini kui teised. Need inimesed on nn “ultra-kiire ainevahetusega kodeiini”. Kui imetav ema on ultra-kiire metaboliseerival kodeiini, võiks see kaasa tuua morfiini üledoosi imetavad last ja põhjustada väga tõsiseid kõrvaltoimeid. Imetav ema peaks temaga rääkima arstile, kui tal on küsimusi, võttes kodeiin või kuidas see ravim võib mõjutada tema laps.

Kasutades selle klassi ravimid mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav. Arst võib otsustada mitte ravida teid ravimeid Selle klassi või muuta mõnede teiste ravimitega võtate.

Kasutades selle klassi ravimid ühegi järgmistest ravimitest ei ole soovitatav, kuid võib teatud juhtudel nõutav. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Esinemine teisi terviseprobleeme võib mõjutada ravimite kasutamist selles klassis. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Võtke seda ravimit koos toiduga või terve klaasi (8 untsi) vett, et vähendada mao ärritust.

Ärge kasutage seda ravimit, kui see on tugev äädika lõhnaga. See lõhn tähendab aspiriini seda lagundada. Kui teil on küsimusi selle kohta, pöörduge oma tervishoiutöötaja.

Võtke seda ravimit ainult nii, nagu teie arst või hambaarst. Ärge võtke rohkem see, ärge võtke seda sagedamini, ja ärge võtke seda kauem kui oma arsti või hambaarsti tellitud. See on eriti tähtis lastele ja eakatele patsientidele, kes on tavaliselt tundlikumad Nende ravimite toime. Kui liiga palju narkootilise valuvaigisti ei võeta, võib see muutuda harjumust (põhjustab vaimset või füüsilist sõltuvust) või põhjustada terviseprobleeme, sest üledoosi. Samuti võtab liiga palju aspiriini võib põhjustada seedehäired või põhjustada terviseprobleeme, sest üledoosi.

Kui te arvate, et see ravim ei tööta nii hästi, kui olete võtnud seda paar nädalat, ei suurenda annust. Selle asemel, pidage nõu oma arsti või hambaarsti.

Ettevaatusabinõud selle ravimi kasutamise ajal

Annus selle klassi ravimid on erinev erinevatel patsientidel. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmine annuste neid ravimeid. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Kui te unustate selle ravimi annuse võtmata, võtke see niipea kui võimalik. Kui on peaaegu aeg võtta järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Hoidke seda ravimit hoitakse suletud anumas toatemperatuuril, eemal kuumuse, niiskuse ja otsese valguse kätte. Hoidke külmumise eest.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Hävita mõnda ravimit, mida te ei vaja õhetus ta ette WC.

Kui Te võtate seda ravimit pikka aega (näiteks mitu kuud korraga), peab arst kontrollima teie korrapäraseks külastused.

Kontrollige etiketid nonprescription (üle leti [OTC]) ja retseptiravimite nüüd võtta. Kui mõni sisaldavad narkootilisi, aspiriini või teiste salitsülaatide, kontrollige oma tervishoiutöötaja. Võttes neid koos see ravim võib põhjustada üledoosi.

Suhe patsientidega, kes kodeiini sisaldava ravimiga või mõneks muuks narkootilised analgeetikumid (nt dihüdrokodeiinist, hüdrokodoon, oksükodoon ja pentasotsiiniga)

Emade võttes kodeiin sisaldavaid ravimeid või muid narkootilisi valuvaigisti (dihüdrokodeiinist, hydrocodone oksükodooni või pentasotsiiniga)

Ravim suurendab alkoholi mõju ja teiste kesknärvisüsteemi (KNS) depressantide (ravimid, mis aeglustavad närvisüsteemi, võib tekkida unisus). Mõned näited kesknärvisüsteemi pärssivate on antihistamiinikumid või ravim heinapalavik, muu allergia või nohu, rahustid, rahustid või unerohud; teised retsepti valuvaigisteid või narkootikumide; barbituraadid krampide-; lihaslõõgastid või anesteetikumid, sealhulgas mõned anesteetikumidele . Samuti seedehäired võib olla tõenäolisem kui juua alkohoolseid jooke kui te võtate aspiriini. Ära joo alkohoolseid jooke, ja kontrollida oma arsti või hambaarsti enne mõnda ülalnimetatud ravimitest, kui te kasutate seda ravimit.

Võttes paratsetamooli või teatud teiste ravimitega koos aspiriini see kombinatsioon ravim võib suurendada riski soovimatuid tagajärgi. Risk sõltub sellest, kui palju iga ravimit võtate iga päev ja kui kaua te võtate ravimeid koos. Kui teie arsti või hambaarsti suunab teid nende ravimite koos regulaarselt, järgige tema suunas hoolikalt. Samas ei võta paratsetamooli või mis tahes järgmised ravimid koos see kombinatsioon ravimi rohkem kui paar päeva, kui teie arsti või hambaarsti on suunatud seda teha ja pärast oma edu

See ravim võib põhjustada mõnedel inimestel unine, uimane või peapööritust või tunda petliku mulje heaolu. Veenduge, et te teate, kuidas te reageerite sellele ravimit enne sõidad, masinate või midagi muud, mis võib olla ohtlik, kui teil on uimane või ei ole tähelepanelik ja kaineks.

Peapööritus, pearinglus või minestamine võib tekkida, eriti kui sa äkitselt lamavast või istuvast asendist. Püsti aeglaselt võib aidata vähendada seda probleemi.

Iiveldus või oksendamine, võivad tekkida, eriti pärast esimest paari annustes. See toime võib ära minna, kui sa pikali mõneks ajaks. Kui iiveldus ja oksendamine jätkub, pöörduge oma arsti poole. Pikali mõneks ajaks võib aidata ka mõned muud kõrvaltoimed, nagu pearinglus või uimasus.

Enne võttes mingit operatsiooni (sh hambaravikabineti) või esmaabi öelda arsti või hambaarsti, kes vastutab, et te kasutate seda ravimit.

Ärge võtke seda ravimit 5 päeva enne operatsiooni, sh hambaoperatsioon, kui ei ole teisiti määranud oma arsti või hambaarsti. Aspiriini võtmine selle aja jooksul võib tekitada verejooksu probleeme

Patsientidel, kes puhverdatud aspiriini, kodeiin ja kofeiin kombinatsioon (C2 puhverdatud Kodeiin)

Sest diabeetikutel

Narkootilised analgeetikumid võib põhjustada suukuivus. Sest ajutist leevendust, kasutage sugarless kommi või kummi sulatada bitti jää suhu või kasutada sülje asendaja. Kui suukuivus jätkub rohkem kui 2 nädalat, pöörduge oma hambaarsti. Jätkates suukuivus võib suurendada riski hambahaiguste, sealhulgas hambakaariese, igemehaigused, ja seene infektsioonid.

Kui teil on selle ravimi võtmist regulaarselt mitu nädalat või rohkem, ei äkki kasutamine lõpetada ilma eelnevalt arstiga konsulteerimata. Sõltuvalt sellest, millist neist ravimitest, mida te olete võtnud, ja summa, mida olete võtnud iga päev, võib arst teil vähendada järk-järgult kogus võtate enne ravi täielikku lõpetamist, et vähendada võõrutusnähte kõrvaltoimeid.

Kui te arvate, või keegi teine ​​on manustanud üledoosi selle ravimi saada hädaabi korraga. Võttes ravimi üleannuse või võtta alkoholi või kesknärvisüsteemi pärssivate selle ravimiga võib põhjustada teadvuse kadu või surma. Märgid ravimi üleannuse krambid (hood); kuulmislangus, segasus, kohin või sumin kõrvus, tõsine põnevust, närvilisus või rahutus, tõsine pearinglus, raske uimasus, hingeldus või rahutu hingamine ja nõrkus.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Hankige erakorralist abi kohe, kui mõni järgmistest üledoosi sümptomite

Kui olete imetav ema ja märkate mõnda järgmistest sümptomitest üleannustamise beebi, saada kiirabi kohe

Pöörduge arsti poole niipea kui võimalik, kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest tekib

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Kuigi mitte kõik eespool loetletud kõrvaltoimed on teatatud kõikides nendest ravimitest, et neist on teatatud vähemalt üks neist. Kuid kuna kõik narkootilised analgeetikumid on väga sarnased, mistahes eespool kõrvaltoimed võivad esineda koos mõnda nendest ravimitest.

Kui olete selle ravimi kasutamist lõpetada, võib teie keha on vaja aega, et kohaneda. Aeg, see võtab sõltub sellest, milline neist ravimitest, mida te ei tarvitanud, kogus ravimit kasutad ja kui kaua sa seda kasutanud. Selle aja jooksul kontrolli oma arstile, kui te märkate mõnda järgmistest kõrvaltoimetest

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.