Naratriptaaniga (suukaudne) kirjeldus ja kaubamärgid

Naratriptaan kasutatakse ägeda migreeni täiskasvanutel. Naratriptaan töötab aju leevendada valu migreeni. See kuulub ravimite rühma, mida nimetatakse triptaanideks.

Paljud inimesed leiavad, et nende peavalu ära minna täielikult pärast nad võtavad Naratriptaaniga. Teised inimesed leiavad, et nende peavalud on palju vähem valus, ja et nad suudavad minna tagasi oma normaalse tegevuse, kuigi nende peavalud ei ole täiesti kadunud. Naratriptaan tihti leevendab sümptomeid, mis esinevad koos migreeni, nagu iiveldus, oksendamine, tundlikkus valguse ja tundlikkus heli.

Naratriptaan ei ole tavaline valuvaigistit. Seda ei tohi kasutada, et leevendada igasugust valu va migreeni. Seda ravimit kasutatakse tavaliselt inimesed, kelle peavalud ei möödu atsetaminofeeni, aspiriini või teisi valuvaigisteid.

Naratriptaan on põhjustanud tõsiseid kõrvaltoimeid mõned inimesed, eriti inimestele, kellel on süda või veresoonte haigus. Ole kindel, et te arutage oma arstiga riskidest selle ravimi kasutamist, aga ka eeliseid.

See ravim on saadaval ainult arsti retsepti.

See toode on saadaval järgmistes ravimvormid

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Sel meditsiini, tuleks kaaluda järgmist

tablett

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon ravimi või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Allergia

Vastavad uuringuid ei ole läbi viidud suhe vanus mõju Naratriptaaniga lastel. Ohutus ja efektiivsus ei ole kindlaks tehtud.

pediaatriline

Kasuta Naratriptaan ei soovitata eakatel patsientidel probleeme neerudega, maksa probleemid, südame ja veresoonte haiguste või kõrge vererõhk.

vanurite

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te kasutate seda ravimit, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

rasedus

Rinnaga

Ravimite koostoimed

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav. Arst võib otsustada mitte ravida teid seda ravimit või muuta mõnede teiste ravimitega võtate.

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav, kuid võib olla vajalik teatud juhtudel. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Muud koostoimed

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Arutage oma tervishoiutöötaja kasutamine ravimi koos toidu, alkoholi või tubakat.

Teisi terviseprobleeme

Esinemine teisi terviseprobleeme võivad mõjutada selle ravimi kasutamise kohta. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Doseerimine

Võtke seda ravimit ainult arsti juhiste järgi. Ärge võtke rohkem see, ärge võtke seda sagedamini, ja ärge võtke seda kauem, kui arst on tellitud. Kasutades liiga palju Naratriptaaniga võib suurendada võimalikke kõrvaltoimeid.

Ärge kasutage Naratriptaaniga peavalu jaoks, mis erineb tavalisest migreeni. Rääkige oma arstiga, mida teha regulaarselt peavalu.

Et leevendada migreeni võimalikult kiiresti, võta naratriptaani veega või muude vedelike niipea, kui peavalu algab. Isegi kui sa ohusignaal, mis tulevad migreen (aura), siis tuleb oodata, kuni peavalu algab enne Naratriptaaniga.

Küsige oma arstilt enne tähtaega tahes muid ravimeid võite võtta, kui Naratriptaaniga ei tööta. Pärast te võtate teisi ravimeid, pidage nõu oma arsti niipea kui võimalik. Peavalud, et ei möödu poolt Naratriptaaniga on mõnikord põhjustanud tingimused, mida on vaja muu ravi.

Kui te tunnete palju paremini pärast annuse Naratriptaan, kuid teie peavalu tuleb tagasi või süveneb mõne aja pärast, siis võib võtta veel üks annus seda ravimit 4 tundi pärast esimest annust. Ärge kasutage rohkem kui 5 mg mistahes 24-tunnise perioodi jooksul.

See ravim on kaasas pakendi infoleht. On väga oluline, et lugeda ja mõista seda teavet. Kindlasti küsige arstilt midagi aru ei saa.

Annus seda ravimit on erinev erinevatel patsientidel. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmine annustest. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Hoidke seda ravimit hoitakse suletud anumas toatemperatuuril, eemal kuumuse, niiskuse ja otsese valguse kätte. Hoidke külmumise eest.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma korrapäraseks külastused. See võimaldab oma arstiga, et näha, kas ravim on töökorras ja otsustada, kas te peate jätkama seda võtta.

Ärge kasutage seda ravimit, kui olete kasutanud teisi triptaanravimeid või tungaltera-tüüpi migreeni ravimid viimase 24 tunni jooksul. Mõned näited triptaanravimeid ravimid on almotriptiaani (Axert®), eletriptaan (Relpax®), frovatriptaani (Frova®), rizatriptaani (Maxalt®), sumatriptaan (Imitrex®, Treximet®) ja zolmitriptaan (Zomig®). Mõned näited tungaltera-tüüpi ravimid on dihüdroergotamiin (D.H.E. 45®, Migranal®) ja ergotamiini (Bellergal®, Cafergot®, Ergomar®, Wigraine®).

ladustamine

See ravim võib põhjustada tõsiseid allergilisi reaktsioone, sh anafülaksia. Anafülaksia võib olla eluohtlik ja nõuab kohest arstiabi. Helistage oma arstile kohe, kui teil on lööve, sügelus, hingamisraskused, neelamisraskused, või turse käed, nägu, või suhu, kui te kasutate seda ravimit.

Pöörduge arsti poole, kui teil kasutada seda ravimit ja migreen ei lähe ära, või kui teie migreeni halvenenud või hakkas toimuma sagedamini.

See ravim võib põhjustada probleeme, kui teil on südamehaigus. Kui teie arst arvab, siis võib olla probleem selle ravimi võib ta tahan, et sa oma esimest annust arsti kabinetti või kliinikus.

See ravim võib suurendada riski, südame rütmihäired, südameatakk, stenokardia, või insult. See on tõenäolisem, kui teil või perekonnaliikme juba südamehaigused, kui teil on diabeet, kõrge vererõhk, kõrge kolesteroolitase, kui te suitsetate, kui olete meessoost ja üle 40 aasta vanused, või kui te olete naissoost ja läbinud menopausi. Helistage oma arstile kohe, kui teil on mingeid sümptomeid probleeme südamega, nagu rinnus valu või ebamugavustunne, südame rütmihäired, iiveldus või oksendamine, valu või ebamugavustunne õlgade, käte, lõualuu, selja või kaela, õhupuudus, või higistamine. Helistage oma arstile kohe, kui teil on mingeid sümptomeid insult, nagu segasus, rääkimisega, kahekordne nägemine, peavalu, võimetus liigutada käte, jalgade või näolihaseid, võimetus rääkida või aeglane kõne.

Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on ebamugavustunne rinnus, lõualuu või kaela tiheduse pärast selle ravimi võtmist. Samuti rääkige oma arstile, kui teil on ootamatu või tõsine kõhuvalu või kõhuvalu või verine kõhulahtisus pärast ravimi kasutamist.

Kasutades seda ravimit enam kui 10 päeva kuus võib halvendada peavalu. Sul võib hoida peavalu päevikut, et salvestada peavalu sageduse ja narkootikumide kasutamist.

Veenduge, et teie arst teab kõiki muid ravimeid te kasutate. Naratriptaan võib põhjustada tõsiseid seisund, mida nimetatakse serotoniini sündroom, kui võtta mõned ravimid. See hõlmab depressiooniravimid, nagu tsitalopraam (Celexa®) duloksetiini (Cymbalta®), estsitalopraam (Lexapro®), fluoksetiin (Prozac®, Sarafem®, Symbyax®), fluvoksamiin (Luvox®), olansapiin (Zyprexa®) paroksetiin (Paxil®), sertraliin (Zoloft®) või venlafaksiin (Effexor®). Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on agitatsioon, segasus, kõhulahtisus, ärevus rääkimise ajal, et ei ole normaalne, palavik, reflekside üliaktiivsus, halb kooskõlastamine, rahutus, värisemine, higistamine, värisemine või värisemine, et sa ei suuda kontrollida, ega tõmblemine. Need võivad olla serotoniini sündroomi sümptomid.

Joomine alkohoolsete jookide saavad peavalu hullemaks ega tekitada uut peavalu tekkida. Inimesed, kes kannatavad raske peavalu tuleb ilmselt vältida alkohoolsete jookide, eriti peavalu.

Mõned inimesed uniseks või peapööritust pärast migreeni, või pärast pildistamist Naratriptaaniga leevendada migreeni. Niikaua kui teil on unisus või pearinglus, ärge juhtige autot, töötage masinatega ega midagi muud, mis võib olla ohtlik, kui teil on uimane või ei ole tähelepanelik.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete või vitamiine.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.