naegleria nakkuse

Naegleria (vastuhääl-GLEER-e-ee) infektsioon on haruldane ja tavaliselt surmaga ajuinfektsioonist põhjustatud amööb tavaliselt leitud magevee järvi, jõgesid ja kuumaveeallikates. Kokkupuude ajal toimub ujumise või muu veespordi.

Amööb – nimetatakse Naegleria fowleri – sõidab üles nina ajju, kus see põhjustab tõsiseid kahjustusi. Enamik inimesi, kes on naegleria nakkuse surra nädala jooksul.

Miljonid inimesed puutuvad amööb, mis põhjustab naegleria nakkuse igal aastal, kuid ainult vähesed neist kunagi haige ta. Tervis ametnikud ei tea, miks mõned inimesed välja naegleria nakkuse teised mitte.

Vältides sooja organite värsket vett ja seljas ninaklambrid vees viibides võivad aidata vältida selliseid infektsioone.

Naegleria infektsioon põhjustab haigust, mida nimetatakse esmaseks amebic meningoentsefaliit (muh-Ning-go-un-XF-uh-Lie-tis). See haigus põhjustab aju põletikku ja hävitamine ajukoe.

Üldiselt algab kahe kuni 15 päeva jooksul pärast kokkupuudet amööb, tunnuste ja sümptomite naegleria infektsioon võib hõlmata

Need nähud ja sümptomid võivad areneda väga kiiresti. Nad tavaliselt põhjustada surma nädala jooksul.

Millal näha arsti

Imaging testid

Pöörduge koheselt arsti poole, kui teil tekib äkiline palavik, peavalu, kange kael ja oksendamine, eriti kui teil on hiljuti olnud soe, värske veega.

Naegleria infektsioon on põhjustatud Naegleria fowleri amööb, mis on tavaliselt leitud sooja organite värsket vett kogu maailmas, tavaliselt suvekuudel. Amööb on ka mõnikord leidub mullas. Amööb siseneb kehasse läbi nina kaudu saastunud vee või tolmu ja sõidab oma aju läbi närvidele, mis edastavad oma lõhnataju.

Seljaaju kraan (lumbaalpunktsiooni)

Ainult väike protsent miljoneid inimesi, kes puutuvad kokku Naegleria fowleri kunagi haige ta. Miks mõned inimesed nakatuvad pärast kokkupuudet ja teised ei ole teada.

Amööb ei levi inimeselt inimesele või juues saastunud vett. Ja korralikult puhastatud ja desinfitseeritud basseinid ei sisalda naegleria amööb.

Ameerika Ühendriigid, miljonid inimesed puutuvad amööb, mis põhjustab naegleria nakkuse igal aastal, kuid vähesed inimesed haigestuvad ta. Aastast 2005 kuni 2014 35 infektsioonid esinenud.

Mõned tegurid, mis võivad suurendada teie risk naegleria nakkuse hulka

Kui te arvate teie või teie laps võib olla naegleria nakkuse korral pöörduda koheselt arsti poole. Võiksid teha nimekirja vastused järgmistele küsimustele

Kompuutertomograafia (CT) või magnetresonantstomograafia (MRI) võib paljastada turse ja verejooks ajus.

Naegleria amööb võib näha mikroskoobi all vedelikus, mis ümbritseb oma aju ja seljaaju. Seljaaju vedelikku saadakse, lisades nõela kahe selgroolüli oma alaseljale. See test ka saab mõõta liikvor surve ning otsida põletikulisi rakke.

Vähesed inimesed elada naegleria infektsioon, ka ravi. Varane diagnoos ja ravi on väga oluline ellujäämise nimel.

Esmane ravi naegleria nakkus on seenevastane ravim, amfoteritsiin B – süstitakse tavaliselt veeni (intravenoosselt) või ümbritsevasse ruumi oma seljaaju tappa amööbidega.

Uuringuravim nimetatakse miltefosiin (Impavido) on nüüd saadaval esmaabi naegleria nakkuse Centers for Disease Control and Prevention (CDC). Ravim, kui võtta koos teiste ravimitega ja koos agressiivse juhtimine aju turse, võib näidata lubadus parema ellujäämise.

CDC soovitab, et järgmised meetmed võivad vähendada oma riski naegleria nakkuse

külastada oma arsti