MULTAQ’i: kasutusalad, annustamine, kõrvaltoimed,

Mis on Multaq?

Multaq aitab hoida südame peksmist tavaliselt inimestele eluohtlike südame rütmihäirete aatriumi (ülakambrid süda, mis võimaldavad vere voolu südamesse) ja riskifaktoreid, nagu diabeet, kõrge vererõhk, ajuinsult või on üle 70 aasta vanad.

Multaq kasutatakse teatud südame rütmihäirete nimetatakse kodade virvendus või kodade laperdus. Multaq antakse vähendada vajadust haiglaravi tõttu need südamehaiguste korral.

Ärge lõpetage Multaq ilma arstiga nõu pidamata. Peatumine äkki võib halvendada teie seisundit.

oluline info

Te ei tohiks kasutada Multaq kui sa olid hiljuti hospitaliseeritud südamepuudulikkuse või kui te nüüd südamepuudulikkuse sümptomid (hingeldus, tursed, kiire kehakaalu tõus). Samuti ei tohi seda ravimit, kui teil on “püsiv” südamerütmi häire, mida nimetatakse kodade virvendus. Multaq saab kahekordistada oma surma riski, kui teil on mõni neist südamehaiguste.

Multaq võib kahjustada loodet või põhjustada sünnidefekte. Ärge kasutage dronedaroonil kui te olete rase.

Sa ei tohi last rinnaga toita selle ravimi kasutamise ajal.

Te ei tohiks kasutada Multaq kui teil on raske maksahaigus või teatavate tõsiste südamehaiguste nagu “AV-blokaad” või siinussõlme nõrkuse sündroom (juhul, kui teil on stimulaator). Te ei tohiks kasutada Multaq kui teil on esinenud väga aeglane südametegevus, või kui teil on kunagi kasutatud amiodaroon ja see põhjustab sul kopsu probleeme või probleeme maksaga.

Enne ravimi võtmist

On ka palju teisi ravimeid, mis võivad põhjustada tõsiseid terviseprobleeme, kui te võtate neid koos Multaq. Mõnikord tuleb võtmine lõpetada teatud ravimite võtmise ajal Multaq. Rääkige oma arstile kõigist ravimitest, mida te kasutate.

Multaq kasutatakse raviks vahelduva või “ajutine” südame rütmihäired. Mõnel inimesel on “püsiv” kodade virvendus, Multaq suurenenud insuldi riski, hospitaliseerimist südamepuudulikkuse tõttu ja surm. Multaq saab kahekordistada oma surma riski, kui teil on mõni neist südamehaiguste

kui sa olid hiljuti hospitaliseeritud südamepuudulikkuse

kui te nüüd südamepuudulikkuse sümptomid (hingeldus, tursed, kiire kehakaalu tõus); või

sul on “püsiv” kodade virvendus, et seda ei saa muuta tagasi normaalse rütmi.

Samuti ei tohiks kasutada Multaq kui te olete allergiline Dronedaroonil, või kui teil on

raske maksahaigus

Teatavate tõsiste südamehaiguste, eriti raske südamepuudulikkus, “AV-blokaad” või siinussõlme nõrkuse sündroom (juhul, kui teil on stimulaator)

ajalugu aeglane südametegevus, mis on põhjustanud teil minestama

kui te olete rase või toidate last rinnaga; või

kui teil on kunagi kasutatud amiodaroon ja see põhjustab sul kopsu probleeme või probleeme maksaga.

Mõned ravimid võivad põhjustada soovimatuid või ohtlikke tagajärgi, kui seda kasutatakse Multaq. Mõnikord tuleb võtmine lõpetada teatud ravimid, kui te kasutate seda ravimit. Rääkige oma arstile kõigist ravimitest, mida te kasutate, eriti

tsüklosporiin

ritonaviir

seeneravim – ketokonasool, itrakonasool, vorikonasool

antibiootikum – klaritromütsiin, telitromütsiinile

antidepressant

ravim psühhiaatriline häire; või

teiste südamerütmi ravimid.

Kuidas ma peaksin Multaq?

Veendumaks Multaq on ohutu, siis öelge oma arstile, kui teil on

neeruhaigus

maksahaigus

ajalugu südamepuudulikkus

elektrolüüt tasakaaluhäireid (nt madal kaaliumi või magneesiumi veres); või

Kui teil on stimulaator või defibrillaator implanteeritud rinnus.

Valitsus raseduse kategooria X. See ravim võib kahjustada loodet või põhjustada sünnidefekte. Ärge kasutage Multaq kui te olete rase. Rääkige oma arstile, kui te rasestute ravi ajal. Kasutage rasestumisvastaseid kui te kasutate seda ravimit.

Vaata ka: Rasedus ja imetamine hoiatusi (täpsemalt)

Ei ole teada, kas dronedaroonil eritub rinnapiima või kas see võib imikut kahjustada. Sa ei tohi last rinnaga toita MULTAQi.

Võtke Multaq täpselt nii, nagu arst on teile määranud. Järgige kõiki juhiseid ravimi etiketti. Ärge võtke seda ravimit suuremates või väiksemates kogustes või kauem, kui soovitatav.

Multaq töötab kõige paremini, kui te võtate seda koos oma hommiku- ja õhtusöögi ajal.

Sinu süda funktsioon võib olla vaja kontrollida kasutades elektrokardiograaf või EKG (mõnikord nimetatakse EKG) iga 3 kuu tagant. See aitab teie arst määrata, kui kaua ravida teid Multaq. Teie maksa ja neerude funktsioon võib olla vaja kontrollida.

Kasutage Multaq regulaarselt isegi kui te tunnete trahvi või ei ole sümptomeid. Täitke oma retsepti enne otsa ravim täielikult.

Multaq doseerimisinfo

Sa ei tohiks enam kasutada Multaq äkki. Peatumine äkki võib halvendada teie seisundit.

Mis juhtub, kui ma igatsen annus?

Säilitada toatemperatuuril eemal kuumuse ja niiskuse eest.

Tavaline annus täiskasvanutele kodade fibrillatsiooni

Mis juhtub üleannustamise korral?

400 mg suukaudselt 2 korda päevas koos toiduga; Kasutage: ohu vähendamiseks kardiovaskulaarse hospitaliseerimise patsientidel äkkhootise või püsiv kodade virvendus (AF) või eteislepatuksen (AFL), mille hiljutisel AF / AFL ja sarnased kardiovaskulaarseid riskifaktoreid (st kelle vanus on üle 70 aasta, hüpertensioon , diabeet, enne ajuinsulti, vasaku koja läbimõõt 50 mm või rohkem, või vasaku vatsakese väljutusfraktsioonis [LVEF] vähem kui 40%), kes on siinusrütm või kes on kardioversiooniga.

Tavaline annus täiskasvanutele kodade laperdus

400 mg suukaudselt 2 korda päevas koos toiduga; Kasutage: ohu vähendamiseks kardiovaskulaarse hospitaliseerimise patsientidel äkkhootise või püsiv kodade virvendus (AF) või eteislepatuksen (AFL), mille hiljutisel AF / AFL ja sarnased kardiovaskulaarseid riskifaktoreid (st kelle vanus on üle 70 aasta, hüpertensioon , diabeet, enne ajuinsulti, vasaku koja läbimõõt 50 mm või rohkem, või vasaku vatsakese väljutusfraktsioonis [LVEF] vähem kui 40%), kes on siinusrütm või kes on kardioversiooniga.

Mida tuleks vältida MULTAQi?

Võtke vahelejäänud annus niipea, kui see teile meenub. Jätke unustatud annus vahele, kui see on peaaegu aeg võtta järgmine annus. Ärge võtke kahekordset annust, et korvata vahelejäänud annust.

Greip ja greibimahl võivad suhelda dronedaroonil ja põhjustada soovimatuid kõrvaltoimeid. Vältige greibimahla tooteid samas MULTAQi.

Pöörduge arsti poole, kui teil on mõni neist allergilise reaktsiooni Multaq: lööve; raske hingamine; näo, huulte, keele või kõri.

Helistage oma arstile, kui teil on

õhupuudus (isegi kerge pingutus), paistetus, kiire kaalutõus

valu rinnus, vilistav hingamine, hingamisraskused, kuiv köha, või köhimine lima

hingamisprobleemid pikali olles üritab magada

Raske pearingluse, minestamine, kiire või raskepärane südamelöögid

aeglane südame löögisagedus, tunne nagu võite minestada

Uue või halveneb südame rütmihäired muster

märke neeruhaigust – vähe või üldse mitte urineerimisel, valulik või raskendatud urineerimine, veri uriinis, tursed jalgade või pahkluude, väsimustunne; või

maksaprobleemid – iiveldus, ülakõhu valu, sügelus, väsimustunne, isutus, tume uriin, savikarva väljaheide, kollatõbi (naha kollasus või silmad).

Ühine Multaq kõrvaltoimete hulka võivad kuuluda

kõhuvalu, seedehäired, iiveldus, oksendamine, kõhulahtisus

nõrkustunne või väsinud; või

nahalööve, sügelus või punetus.

See ei ole täielik kõrvaltoimete nimekiri võib esineda ka teisi. Helistage oma arstile arsti kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid valitsuse juures valitsuse 1088.

Paljud ravimid võivad suhelda dronedaroonil nd mõned ei tohiks kasutada samal ajal. Allpool on ainult osaline nimekiri nendest ravimitest. Rääkige oma arstile, kui te kasutate

tsüklosporiin (Gengraf, Neoral, Sandimmune)

Multaq kõrvaltoimeid

deksametasoon (Cortastat, Dexasone, Solurex, DexPak)

ravimeid tuberkuloosi raviks

Millised teised ravimid mõjutavad Multaq?

Multaq (dronedaroonil)

tsüklosporiin (Gengraf, Neoral, Sandimmune), siroliimus (Rapamune) või takroliimus (Prograf’iga)

Naistepuna

teofülliin (Elixophyllin, Theo-24, Uniphyl)

antibiootikumi nagu klaritromütsiin (Biaxin), erütromütsiin (EES, EryPed, Ery-Tab, Erythrocin, Pediazole), levofloksatsiinist (Levaquin), Moksifloksatsiiniga (Avelox), pentamidiin (NebuPent, Pentam), rifabutiin (Mycobutin), Rifampiini (Rifadin, Rifater, Rifamate), rifapentiin (Priftin) või telitromütsiinile (Ketek’il)

seenhaiguste vastased ravimid nagu itrakonasool (Sporanox), ketokonasool (Nizoral), mikonasooliga (Oravig), posakonasoolile (Noxafiliga) või vorikonasool (Vfend)

antidepressant nagu amitriptylline (Elavil, Vanatrip, Limbitrol), klomipramiinil (Anafranil), desipramiiniga (Norpramin) või nefasodooni

malaaria ravimid nagu klorokviin (Aralen) või mefloquine (Lariam)

barbituraatidega nagu butabarbitaali (Butisol), sekobarbitaali (Seconal), pentobarbitaali (Nembutal) või fenobarbitaal (Solfoton)

beetablokaatorita nagu atenolooli (Tenormin) bisoprolooliga (Zebeta, Ziac), metoprolool (Lopressor, Toprol), propranolool (Inderal, InnoPran) ja teised

kolesteroolisisaldust langetavate ravimitega nagu kolestüramiin (Prevalite, Questran), atorvastatiin (Lipitor), simvastatiin (Zocor), lovastatiin (Mevacor), pravastatiin (Pravachol) või fluvastatiini (Lescol’it)

südame või vererõhuravimid nagu amlodipiin (Norvasc), digoksiin (digitaaliseravi, Lanoxin, Lanoxicaps), diltiaseem (Cardizem, Dilacor, Tiazac), felodipiiniga (Plendili), nifedipiini (Procardia, Adalatiga), verapamiil (Calan, Covera, Verapamiilvesinikkloriidil, Verelan) ja teised; või

südamerütmi ravimid nagu amiodaroon (Cordarone, Pacerone), dofetiliidiga (Tikosyn), disopüramiid (Norpace), ibutiliidil (Corvert), nikardipiini (Cardene), prokaiinamidi (Procan, Pronestyl), propafenoon (Rythmol), kinidiin (Quin-G) või sotaloolil (BETAPACE)

meditsiin takistavad vere hüübimist, nagu varfariin (tarvitamist Jantoven) või dabigatraaniga (Pradaxat)

meditsiin vältimiseks või ravimiseks iiveldus ja oksendamine nagu dolasetron (Anzemet), droperidoolil (Inapsine) või ondansetroon (Zofran)

ravim HIV, AIDS, või C-hepatiidi

ravimid psühhiaatriliste häirete raviks, nagu kloorpromasiin (Thorazine), klosapiin (FazaClo, Klosariili), haloperidool (Haldol), pimosiid (Orap), tioridasiin (Mellaril) või ziprasidoonil (Geodoni)

migreenihoo ravimid nagu sumatriptaan (Imitrex, Treximet) või zolmitriptaan (Zomig)

narkootilisi ravimeid nagu metadoon (Methadose, Diskets, Dolophine); või

arestimise ravimeid nagu karbamasepiin (Carbatrol, Equetro, TegretolTM), fenütoiin (Dilantin) ja teised.

See loetelu ei ole täielik ja on palju muid ravimeid, mis võivad põhjustada tõsiseid koostoimeid Multaq. Rääkige oma arstile kõikidest retseptidest ja ravimitest, mida kasutate. See hõlmab vitamiinid, mineraalid, taimsed ravimid ja teiste arstide poolt. Ärge alustage uue ravimi kasutamist ilma arstiga nõu. Hoidke nimekirja teiega ravimitest, mida kasutate ja näidata seda igale arstile või muule tervishoiutöötajale, kes teid ravib.

11.01.2014-07-04, 10:38:15.

Rasedus Kategooria X Mitte kasutada raseduse ajal

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu valitsus

Kodade virvendus Xareltoga, digoksiin, diltiaseem, propranolool, Cardizem, sotaloolil, flekainiidiga, Inderal, rivaroksabaaniga, Cartia XT, Lanoxin, propafenoon

Eteislepatuksen diltiaseem, Cardizem, sotaloolil, flekainiidiga, Cartia XT, propafenoon, Rythmol, Tambocor dronedaroonil, Cardizem CD, Dilt-XR