Müelodüsplastilised sündroomide ravi

In terve inimene, luuüdi muudab vere tüvirakke (ebaküpsed rakud), mis muutuvad küps vereliblede ajas.

Vere tüvirakkude võib muutuda lümfoidspetsiifilisse tüvirakk või müeloidse tüvirakk. Lümfoidspetsiifilist tüvirakkude muutub valgete vereliblede. Müeloidse tüvirakkude saab üks kolme tüüpi küpse vereliblede

Patsiendil koos Müelodüsplaasia veres tüvirakud (ebaküpsed rakud) ei muutuks küps punalibled valgete vereliblede või vereliistakute luuüdis. Need ebaküps vererakkude, hävitamine, ei tööta nii, nagu nad peaksid ja kas surra luuüdis või varsti pärast lähevad nad verre. See jätab vähem ruumi tervete valgete vereliblede, punaliblede ja vereliistakute moodustumist luuüdis. Kui on vähem terved vererakud, infektsioon, aneemia, või lihtsalt võib tekkida verejooks.

Midagi, mis suurendab riski saada haiguse nimetatakse riskifaktor. Võttes riskifaktoriks ei tähenda, et sa saad haigus; ei riskifaktorid ei tähenda, et sa ei saa haigust. Rääkige oma arstiga, kui te arvate, võib olla ohus. Riskifaktorid müelodüsplastiliseks sündroomid, kuuluvad järgmised

Põhjuseks müelodüsplastilised sündroomid enamikul patsientidel ei ole teada.

Müelodüsplastilised sündroomid sageli ei põhjusta varajasi märke või sümptomeid. Neid võib leida rutiinsel vereanalüüsi. Märgid ja sümptomid võivad olla põhjustatud müelodüsplastilised sündroomid või muid tingimusi. Pöörduge arsti poole, kui teil on mõni järgmistest

Järgmised katsed ja menetlusi võib kasutada

Järgmised katsed võib teha proovi koe eemaldamist

Prognoos (võimalus taastamine) ja ravivõimaluste sõltub järgmise

Eri tüüpi ravi patsientide kohta on Müelodüsplastilise sündroomid. Mõned ravi on standard (praegu kasutatav ravim) ja mõned testitakse kliinilistes katsetes. Ravi kliinilise uuringu uurimus tähendas, et aidata parandada praegust ravi või saada teavet uute ravimeetodite vähihaigetel. Kui kliinilised uuringud näitavad, et uus ravi on parem kui tavapärase ravi uus ravimeetod võib muutuda standard ravi. Patsiendid võivad mõelda osalevad kliinilises uuringus. Mõned kliinilised uuringud on avatud ainult patsientidel, kes ei ole alustatud ravi.

Patsiendid, kellel on müelodüsplastiliseks sündroom, kes on põhjustatud sümptomite verevaegust antakse toetav ravi sümptomite leevendamiseks ja elukvaliteedi parandamiseks. Drug ravi võib kasutada aeglustamiseks haiguse progresseerumist. Teatud patsientidel on võimalik ravida agressiivne ravi kemoteraapia, millele järgneb tüvirakkude siirdamise abil tüvirakke doonorilt pärineva.

Toetav ravi on antud selleks, et vähendada probleeme põhjustanud haiguse või selle ravi. Toetavat ravi võib hõlmata järgmisi

Vereülekannet (vereülekanne) on meetod annab punalibled valgete vereliblede või vereliistakute asendada vereliblede hävitatud haiguse või ravi. Punavereliblede vereülekande antakse siis, kui vere punaliblede arv on väike ja sümptomite või aneemia, nagu hingeldus või väga suur väsimus, tekkida. Trombotsüütide transfusiooni manustatakse tavaliselt siis, kui patsient on verejooks, on lasknud protseduur, mis võib tekitada verejooksu, või kui trombotsüütide arv on väga madal.

Patsiendid, kes saavad palju vereliblede vereülekandeid võib olla kudede ja organite poolt tekitatud kahju kogunemise ekstra rauda. Need patsiendid võivad olla töödeldud raud kelatsiooni ravi kõrvaldada täiendava rauda veres.

Erütropoeesi stimuleerivate ainete (ESA) võib anda arvu suurendada küpsed punased vererakud, mida keha ja vähendada mõju aneemia. Vahel granulotsüütide kolooniat stimuleeriv faktor (G-CSF) on antud seoses ESA aidata ravi paremini tööle.

Antibiootikumid võib anda infektsioonidega võidelda.

Patsiendid Müelodüsplaasia seostatud isoleeritud del (5q) kromosoomi, kes vajavad sagedast punaliblede transfusiooni võib ravida Lenalidomiidiga. Lenalidomiidil kasutatakse selleks, et vähendada vajadust punaliblede ülekannet.

Tümotsüütide vastane globuliini (ATG) töötab maha suruda või nõrgendada immuunsüsteemi. Seda kasutatakse selleks, et vähendada vajadust punaste vererakkude transfusiooni.

Asatsitidiin ja detsitabiini raviks kasutatakse müelodüsplastilised sündroomid tappes jagunevaid rakke kiiresti. Samuti aitavad geenid, mis on seotud rakkude kasvu töötada nii, nagu nad peaksid. Ravi asatsitidiiniks ja detsitabiini võib aeglustada müelodüsplastilised sündroomid et äge müeloidne leukeemia.

Patsiendid, kellel on müelodüsplastiline sündroom ja suure arvu blaste nende luuüdi on kõrge risk ägeda leukeemia. Neid võib töödeldi sama kemoteraapiat kasutatakse ägeda müeloidse leukeemia.

Tüvirakkude siirdamine on meetod annab keemiaravi ja asendades vereloomes poolt hävitatud rakkude raviks. Tüvirakud (ebaküps verelibled) eemaldatakse verest või luuüdi doonori ja külmutatakse säilitamiseks. Pärast keemiaravi on lõpetatud, salvestatakse tüvirakkude sulatatakse ja antud patsiendile tagasi läbi infusioonina. Need infuseeritud tüvirakke kasvatada (ja taastada) keha vererakke.

See ravi ei pruugi samuti patsientidel, kelle müelodüsplastiliseks sündroomi põhjuseks oli varem vähiravi. Suurenda tüvirakkude siirdamist. (1. etapp): Veri võetakse veenist käsivarrele doonor. Patsient või muu isik võib olla doonor. Veri voolab läbi masina, mis eemaldab tüvirakke. Siis veri tagastatakse doonori veeni kaudu teises õlas. (Etapp 2): Patsient saab keemiaravi tappa vereloomes rakkudes. Patsient võib saada kiiritusravi (pole näidatud). (Etapp 3): Patsient saab tüvirakke kaudu paigutatud kateetri veresoonde rinnus.

Teave kliiniliste uuringute on saadaval selles foorumis.

Mõnedel patsientidel osalevad kliinilises uuringus võib olla parim ravi valikul. Kliinilised uuringud on osa vähiuuringute käigus. Kliinilised uuringud on teinud, et teada saada, kui uus vähiravi on ohutud ja tõhusad või parem kui standard ravi.

Paljud tänapäeva standard vähiravi põhinevad varasemate kliiniliste uuringute. Patsiendid, kes võtavad osa kliinilises uuringus võib saada standard ravi või olla esimeste seas, et saada uus ravi.

Patsiendid, kes võtavad osa kliiniliste uuringute aitab parandada viisi vähi käsitletakse ka tulevikus. Isegi siis, kui kliinilised uuringud ei too kaasa uusi tõhusaid ravimeid, sageli on nad vastata olulistele küsimustele ja aitab liikuda teadus- edasi.

Mõned kliinilised uuringud sisaldavad ainult patsientidel, kes ei ole veel saanud ravi. Teised uuringud test ravi patsientidel, kelle vähk ei ole paranenud. On ka kliinilisi uuringuid, et katsetada uusi võimalusi, et peatada vähi kordumist (tulevad tagasi) või vähendada kõrvaltoimeid vähiravi.

Kliinilised uuringud toimuvad paljudes riigi osades. Vaata ravivõimalused lõik, mis tuleneb linke praeguse ravi kliinilised uuringud. Need on välja otsitud loetelu kliinilistes uuringutes.

Mõned katsed viidi läbi diagnoosida vähk või teada staadiumis vähi võib korrata. Mõned katsed korrata, et näha, kui hästi ravi mõjub. Otsused, kas jätkata, muuta või lõpetada ravi võib põhineda nende testide tulemused.

Mõned katsed on jätkuvalt teha aeg-ajalt pärast ravi lõppu. Nende tulemused testid võivad näidata, kui teie seisund on muutunud või kui vähk on kordunud (tulevad tagasi). Need katsed on mõnikord järelkontrolli katsete või kontrollide tegemist.

Standard ravivõimalusi Müelodüsplastilised sündroomide

Standard ravivõimalusi müelodüsplastiliseks sündroomide hulka

Ravi kiiritusraviga seotud Myeloid kasvajad

Patsiendid, keda raviti minevikus kemoteraapiaga või kiiritusravi võib arendada müeloidse kasvajad seotud selle ravi. Ravivõimalused on samad nagu teiste müelodüsplastilised sündroomid.

täiskasvanud müelodüsplastiliseks sündroomid. Rääkige oma arstiga kliinilistes uuringutes, mis võib olla teie jaoks õige. General kliiniliste uuringute andmed on olemas selle foorumi.

Ei ole standard ravi tulekindlate või taastekkinud müelodüsplastiliseks sündroomid. Patsiendid, kelle vähk ei reageeri ravile või on pärast ravi võiksite osaleda kliinilises uuringus.

täiskasvanud müelodüsplastiliseks sündroomid. Rääkige oma arstiga kliinilistes uuringutes, mis võib olla teie jaoks õige. General kliiniliste uuringute andmed on olemas selle foorumi.

müelodüsplastiline sündroom

Üldiseks vähi teavet ja muid ressursse National Cancer Institute, vt järgmine

See vähi andmete kokkuvõttes on praeguse informatsiooni raviks müelodüsplastiliseks sündroomid. See eesmärk on teavitada ja aidata patsientidel, peredele ja hooldajatele.

Täiskasvanute ravi toimetus.

Kliiniline uuring on uuring vastata teaduslik küsimus, nagu kas üks ravi on parem kui teine. Uuringud põhinevad varasematel uuringud ja õpitust laboris. Iga kohtuprotsessi vastab teatud teaduslikke küsimusi, et leida uusi ja paremaid viise, kuidas aidata vähihaigetel. Ravi ajal kliiniliste uuringute andmed on kogutud mõjude kohta uut ravi ja kui hästi see töötab. Kui kliinilise uuringu tulemusel selgus, et ravi on parem kui üks praegu kasutusel uus ravi võib muutuda “standard”. Patsiendid võivad mõelda osalevad kliinilises uuringus. Mõned kliinilised uuringud on avatud ainult patsientidel, kes ei ole alustatud ravi.

Adult Treatment toimetus. Müelodüsplastilised sündroomide ravi. Bethesda, MD: / tüübid / müeloomproliferatiivne / patsiendi / müelodüsplastiliseks-raviga. . [PMTD: 26389239]