monoklonaalne antikeha vähivastased: kuidas need töötavad

Kuidas on monoklonaalne antikeha narkootikume vähiravis kasutatavate?

Monokloonsed antikehad manustatakse veeni kaudu (intravenoosselt). Kui tihti sa läbima monoklonaalne antikeha ravi sõltub kasvaja mis uimasteid te saate.

Milliseid kõrvaltoimeid ei monoklonaalne antikeha ravimid põhjustada?

Mõned monoklonaalne antikeha ravimeid võib kasutada kombinatsioonis teiste ravimitega, nagu keemiaravi ja hormoonravi. Teised on eraldi manustamisel.

Mida tuleks arvestada, kui otsustatakse monoklonaalne antikeha narkomaania ravi?

Monokloonsed antikeha narkootikume algselt kasutatakse kaugelearenenud vähk, mis ei reageerinud kemoteraapia või vähk, mis olid tagasi vaatamata ravile. Ent kuna need ravimid on osutunud tõhusaks teatud monoklonaalne antikeha ravi on kasutatud varem haiguse kulgu.

Näiteks rituximab saab kasutada esimese ravi mõnes tüüpi mitte-Hodgkini lümfoomi ja trastuzumab (Herceptin) kasutatakse raviks mõned vormid varajase rinnavähiga.

Paljud monoklonaalse antikehateraapiad Endiselt peetakse eksperimentaalse. Sel põhjusel need ravimid on tavaliselt reserveeritud arenenud vähk, mis ei parane, standard, tõestatud ravi.

Üldiselt monoklonaalne antikeha ravi kannab vähem kõrvaltoimeid kui teha traditsiooniliste kemoteraapiameetoditega.

Kuid monoklonaalne antikeha vähiravi võib põhjustada kõrvaltoimeid, millest mõned, kuigi harva, võivad olla väga tõsised. Rääkige oma arstile, milliseid kõrvaltoimeid seostatakse eelkõige narkootikumide te saate.

Üldiselt enamlevinud poolt põhjustatud kõrvaltoimed monoklonaalne antikeha ravimid hõlmavad

Tõsine, kuid harva, kõrvaltoimeid monokloonse antikeha ravi võib hõlmata

Arutage oma vähiravi võimalusi oma arstiga. Koos võite kaaluda kasu ja riske iga ravi ja otsustada, kas monoklonaalne antikeha ravi on õige.

Küsimused küsige arstilt hulka