monoaminooksüdaasi (MAO)

MAO inhibiitorid olid esimest tüüpi antidepressant arenenud. Lugege eelised, kõrvalnähud ja riskid nende antidepressandid.

Monoaminooksüdaasi (MAO) olid esimest tüüpi antidepressant arenenud. Nad tõhus, kuid nad on tavaliselt asendatud antidepressante, mis on ohutum ja põhjustada vähem kõrvaltoimeid.

Kasuta MAOI nõuab tavaliselt dieedi piirangud, sest need võivad põhjustada ohtlikult kõrge vererõhk, kui võtta teatud toite või ravimeid. Vaatamata kõrvaltoimeid, need ravimid on ikka hea valik mõned inimesed. Teatud juhtudel võivad need leevendada depressiooni, kui muu ravi on ebaõnnestunud.

Antidepressandid nagu MAO inhibiitorid leevendada depressiooni, mis mõjutavad keemiliste virgatsainete (neurotransmitterite) vaheliseks sideks ajurakke. Nagu enamik antidepressante, MAO inhibiitorid töötavad lõppkokkuvõttes mõjutavad muutused ajus keemia mis toimivad depressiooni.

Ensüümi monoaminooksüdaasi osaleb eemaldamist neurotransmitterite noradrenaliini, serotoniini ja dopamiini ajust. MAO inhibiitorid seda ära hoida, mis teeb rohkem nende aju kemikaalide kättesaadavaks mõju nii muutused rakkude ja ahelad, mis on mõjutanud depressioon.

MAOI mõjutada ka teiste neurotransmitterite ajus ja seedesüsteemi, põhjustades kõrvaltoimeid. MAOI Mõnikord kasutatakse muude seisundite raviks kui depressioon, nagu Parkinsoni tõbi.

Food and Drug Administration (FDA) on heaks kiitnud nende MAO inhibiitorid depressiooni raviks

Selegiline turustatakse naha (transdermaalne) plaaster. Kasutades plaaster võib põhjustada vähem kõrvaltoimeid kui MAOI võtta suu. Kui te kasutate väikseima annusega plaastrit, siis ei pea dieeti piiranguid, kuid pidage nõu oma arstiga.

Kuna kõrvaltoimetest ja ohutusega seotud probleeme, MAO inhibiitorid on kõige sagedamini proovinud, kui teised antidepressandid ei tööta.

Kõige sagedasemad kõrvaltoimed MAOI

Muud võimalikud kõrvaltoimed

Vaatleme neid küsimusi ja arutage neid oma arstiga enne MAOI

Enamik antidepressante on üldiselt ohutu, kuid FDA nõuab, et kõik antidepressandid kanda musta kasti hoiatusi, kõige rangematele hoiatused ettekirjutusi. Mõningatel juhtudel, laste, teismeliste ja noorte täiskasvanute alla 25 võib olla tõusu suitsiidimõtteist või käitumist, kui antidepressante, eriti esimestel nädalatel pärast algab või kui doos on muutunud.

MAO inhibiitorid ei ole üldiselt ette nähtud lastele, kuid keegi antidepressanti tuleb jälgida hoolikalt süvenemine depressiooni või ebatavaline käitumine. Kui teie või keegi tead on enesetapumõtted, kui tarvitate antidepressante, võtke kohe arstiga ühendust või pöörduge koheselt abi.

Pea meeles, et antidepressandid on tõenäolisem, et vähendada suitsiidiriski pikas perspektiivis parandada meeleolu.

Rääkige oma arstiga, enne kui te lõpetate MAOI. Ravi lõpetamine MAOI-dega on seostatud gripilaadsed sümptomid, sh ärevus, rahutus, unetus, higistamine, külmavärinad, iiveldus, peavalu ja üldine halb enesetunne (halb enesetunne).

Kui te lõpetate MAOI äkki sa oled suurem tõenäosus kogeda tühistamise tüüpi reaktsiooni. Harva, võõrutussündroomi võib tekkida, mis põhjustab aeg-ajalt võõrutusnähte nagu segadus, irdumine reaalsusest (psühhoos) ja krambid. Mõnikord tuleb oodata kaks või enam nädalat kasutamise vahel MAO inhibiitorid ja teised antidepressandid vältida serotoniini sündroom. Nende kahe nädala jooksul, siis tuleks jätkata toidu ja joogi piiranguid ja vältida narkootikumide tarvitamist, mis võivad põhjustada tõsiseid koostoimeid MAO inhibiitorid.

Töö oma arsti järk-järgult ja ohutult vähendada annust.

Iga inimene reageerib erinevalt teatud antidepressant ja võib olla tõenäolisem on teatud kõrvaltoimeid. Selle tõttu üks antidepressant võib teile paremini sobida kui teine. Valides antidepressant arst arvestab oma sümptomeid, mingeid terviseprobleeme teil on muid ravimeid te võtate ja mida on teinud teile ka varem.

Päritud tunnused roll, kuidas antidepressandid mõjutab teid. Mõnel juhul, kui need on olemas, tulemused eriline vereanalüüse võib pakkuda vihjeid selle kohta, kuidas oma keha võib reageerida teatud antidepressant. Kuid teised muutujad peale geneetika võib mõjutada teie vastust ravile.

Tavaliselt kulub mitu nädalat või kauem enne antidepressant on täiesti tõhus ja esmase kõrvaltoimeid Hiljentyä. Mõnikord tuleb proovida mitmeid antidepressante enne leida õige, kuid riputada sinna. Mis kannatlikkust, teie ja teie arst võib leida ravim, mis toimib hästi teile.

külastada oma arsti