mometasooniga ja formoterooli (sissehingamise) ettevaatusabinõud

On väga oluline, et teie arst kontrollida edu teile või teie lapsele regulaarsed külastused, veendumaks, et see ravim ei tööta korralikult ning kontrollida, kas kõik soovimatud mõjud, mis võivad olla põhjustatud ravimit. Teil võib tekkida vajadus on silmad kontrollida regulaarsete külastuste. Ole kindel, et hoida kõiki kohtumisi.

Kuigi seda ravimit väheneb mitmeid astma episoodide, võib suurendada võimalusi raskekujulise astma episood, kui nad ei toimu. Rääkige oma arstile või apteekrile küsimusi või probleeme, et teil on.

Teie või teie laps ei tohi seda ravimit kasutada oma astmahoog on juba alanud või kui sul on juba raske astmahoo. Arst võib määrata teise ravimiga (nt lühitoimeline inhalaator), kus saab kasutada, kui tekib äge astmahoog. Helista kohe arsti juhiseid.

Ärge kasutage muid astmaravimeid või ravim hingamisprobleemid ilma arstiga nõu pidamata. Seda ravimit ei tohi kasutada koos arformoteroli (Brovana®), budesoniidi / formoterooli (Symbicort®), formoterool (Foradil®, Perforomist®) või salmeterooli (Serevent®) inhalaatorid.

Rääkige oma arstile või saada arstiabi kohe, kui

Arst võib teil teha meditsiiniline isikutunnistuse märkides, et teie või teie laps kasutate seda ravimit ja et teil võib vaja täiendavaid haiguse ajal kriisiolukorras, raske astmahoo või muu haigus või ebatavalist stressi.

Sul võib kergemini tekkida infektsioonid selle ravimi kasutamise ajal. Rääkige oma arstile, kui teil või teie lapsel on kokku puutunud keegi tuulerõuged või leetrid.

See ravim võib põhjustada seen nakkuse suu või kõri (kandidoos). Rääkige oma arstile, kui teil on valged laigud suus või kurgus või valu, kui süüa või neelamine.

Kasutades liiga palju seda ravimit või kasutada seda pikka aega, võib suurendada riski, neerupealistes probleeme. Rääkige oma arstile, kui teil või teie lapsel on rohkem kui üks nendest sümptomitest, kui te kasutate seda ravimit: naha tumenemine, kõhulahtisus, pearinglus, minestamine, isutus, vaimne depressioon, iiveldus, nahalööve, ebatavaline väsimus või nõrkus või oksendamine.

See ravim võib väheneda luutiheduse kui kasutatakse pikka aega. Madal luutihedus võib põhjustada luud nõrgaks või osteoporoos. Kui teil on küsimusi, pidage nõu oma arstiga.

See ravim võib põhjustada lastel kasvada aeglasemalt kui tavaliselt. Räägi oma lapse arsti kui teil on mingeid probleeme.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete või vitamiine.