mitraalklapi stenoos

Mitraalklapi stenoos – või mitraalklapi stenoos – on ahenemine südame mitraalklapi. Selline ebanormaalne ei avane korralikult, blokeerides verevoolu põhipumplate kambris südant (vasak vatsake). Mitraalklapi stenoos võib sind väsinud ja hingeldus, muu hulgas probleemid.

Peamine põhjus mitraalklapi stenoos on infektsioon nimetatakse reuma, mis on seotud strep infektsioonid. Reuma – nüüd harva USAs, kuid siiski levinud arengumaades – võib arm mitraalklapi. Ravimata mitraalklapi stenoos võib põhjustada tõsiseid südame tüsistused.

Sa võid tunda trahvi mitraalklapi stenoosi või teil võib olla minimaalne sümptomid aastakümneid. Kuid kerge probleeme võib ootamatult halveneb. Pöörduge arsti poole, kui teil tekivad

Mitraalklapi stenoos sümptomid võivad tekib või süveneb igal ajal oma südame löögisagedust suureneb, nagu treeningu ajal. Episood kiire südametegevus võib lisada need sümptomid. Või võivad nad vallandada raseduse või muu organ stress, nagu nakkus.

Mitraalklapi stenoos, rõhk, mis koguneb südame saadetakse seejärel tagasi kopsud tulemusena vedeliku kogunemist (ummikud) ja õhupuudus.

Sümptomid mitraalklapi stenoos kõige sagedamini esinevad vanuses 30 ja 50 arenenud riikides, kuid nad võivad esineda igas vanuses – isegi lapsepõlves.

Mitraalklapi stenoos võib ka toota märke, et teie arst leida ajal oma uurimist. Nende hulka võivad kuuluda

Millal näha arsti

Kuidas süda töötab

Helistage oma arstile kohe ametisse kui teil tekib väsimus või hingeldus füüsilise tegevuse ajal, südamepekslemine või valu rinnus.

Kui oled olnud diagnoositud mitraalklapi stenoos, kuid ei ole olnud sümptomid, rääkige oma arstiga järelkontrollis.

Mida sa saad teha

Põhjused mitraalklapi stenoos hulka

Küsimused küsige arstilt oma algse nimetamise hulka

Süda, kesklinnas oma vereringe, koosneb neljast kambrist. Kaks ülemist kambrit (Atria) saada veri. Kaks alumist kambrit (vatsakeste) pump verd.

Küsimused küsi, kui on viidatud kardioloog hulka

Neli südameklappide avada ja sulgeda, et lasta verevoolu ainult ühes suunas läbi oma südame. Mitraalklapi – mis jääb kahe kambri vasakul pool südame – koosneb kahest klapid kudede nimetatakse voldikuid.

Mida ootate oma arsti

Mitraalklapi avab kui veri voolab vasakus kojas kuni vasaku vatsakese. Siis klapid lähedale, et vältida vere, mis on lihtsalt läinud vasaku vatsakese voolamist tagasi. Rikkis südameklapi ei kas avada või sulgeda täielikult.

Mida saab teha vahepeal

Mitraalklapi stenoos on vähem levinud täna kui ta kunagi oli, sest kõige levinum põhjus, reuma, on haruldane Ameerika Ühendriigid. Kuid reuma jätkuvalt probleem arengumaades.

Riskifaktorid mitraalklapi stenoos hulka

Sarnaselt teiste südameklappide probleeme, mitraalklapi stenoos saab tüve oma südame ja vähendada vere voolu. Töötlemata, mitraalklapi stenoos võib tuua kaasa komplikatsioone nagu

Teie perearst võib olla esimene kahtlustada mitraalklapi stenoos. Pärast oma algse nimetamise arst võib teid suunata arst, kes on spetsialiseerunud südamehaiguste (kardioloog).

Siin on mõned andmed, mis aitavad teil valmistuda oma ametisse.

On oluline, et sa aru oma seisundist. Ärge kartke küsida teistele küsimustele.

Arst või kardioloog, kes näeb sind võimalike mitraalklapi stenoos paluda

Kuigi sa ootama oma ametisse, küsi pereliikmete kas lähedased sugulased on südamehaigus. Sümptomid mitraalklapi stenoos on sarnane teiste südamehaiguste, sealhulgas mõned, et sõidetud peredele. Teades oma perekonna haiguslugu aitab arstil määrata oma diagnoosi ja ravi.

Kui harjutus muudab sümptoome, vältida avalda ennast füüsiliselt kuni olete näinud oma arstiga.

diagnostilised testid

Arst küsi oma haiguslugu ja teile füüsilise läbivaatuse, mis sisaldab kuulata oma südame läbi stetoskoop. Mitraalklapi stenoos põhjustab südame heli, nimetatakse südamekahin.

Ravimid

Arst ka kuulavad oma kopsud kontrollida kopsu ummikud – vedeliku kogunemisest kopsudes – mis võivad ilmneda mitraalklapi stenoos.

protseduurid

Remont koos balloon valvuloplasty

Teie arst otsustab, millised katsetused on vaja diagnoosi. Testimiseks, siis võib nimetatud kardioloog.

Ühine testid diagnoosida mitraalklapi stenoos hulka

Südame testid nagu need aitavad oma arsti vahet mitraalklapi stenoos teiste südamehaiguste, sealhulgas teiste mitraalklapi tingimused. Need testid aitavad paljastada põhjus teie mitraalklapi stenoos ja kas ventiil on võimalik remontida.

Kui teil on kerge kuni mõõduka mitraalklapi stenoos sümptomiteta, siis ei pruugi vajada kohest ravi. Selle asemel, jälgib arst ventiili, kas teie seisund halveneb.

Ei ravimid võivad korrigeerida mitraalklapi defekt. Kuid teatud ravimid võivad vähendada sümptomeid leevendada oma südame töökoormust ja reguleerivad oma rütmi.

Võib arst teile

Mõnikord tuleb ventiil parandamist või asendamist raviks mitraalklapi stenoos. Kirurgiline ja mittekirurgiline valikuid.

See mittekirurgiline protseduur kasutab pehme, õhuke toru (kateeter) kallutada õhupalli. Arst juhendab kateetri veresoone kaudu oma käe või kubemes on vähenenud klapi. Kui kohale, balloon laiendada ventiil, parandades verevarustust. Balloon seejärel tühjenenud ja kateetrit balloon eemaldatakse.

Sest mõned inimesed, õhupalli valvuloplasty leevendab märke ja sümptomeid mitraalklapi stenoos, samuti operatsiooni. Kui teie seisund halveneb aja jooksul võib tekkida vajadus protseduuri korrata.

Mitte igaüks mitraalklapi stenoos kandideerib balloon valvuloplasty. Rääkige oma arstiga, et otsustada, kas see on võimalus teile.

Kirurgiline võimalused hõlmavad

Mitraalklapi asendamine. Teie kirurg eemaldab vähenenud klapi ja asendab selle mehaanilisel või kudede klapp. Mehhaaniline ventiilid, mis on valmistatud metallist, on vastupidavad, kuid võib kaasneda oht trombide tekkimise. Kui saate mehaanilised mitraalklapi, peate võtma antikoagulantravist, nagu varfariin (Coumadin), elu, et vältida vere hüübimist.

Tissue ventiilid – mis võivad pärineda siga, lehm või inimese surnud doonori – sageli lõpuks tuleb välja vahetada. Arst saab arutada võimalikke riske ja kasu iga tüüpi südameklapi teiega.

Et parandada oma elukvaliteeti, kui teil on mitraalklapi stenoos, võib arst soovitada, et te

Naised mitraalklapi stenoos vaja arutada pereplaneerimise oma arsti enne rasestumist. Rasedus põhjustab südame tööd tegema. Kuidas südame mitraalklapi stenoos talub lisatööd sõltub määral stenoosi ja kui hästi oma südame pumbad. Kogu raseduse ja pärast sünnitust, kardioloogi ja günekoloog peaks jälgima teid.

Parim viis vältida mitraalklapi stenoos on vältida selle kõige levinum põhjus, reuma. Seda saab teha, tagades teile ja teie lapsed oma arsti kurguvalu. Ravimata streptomütsiini neelu infektsioonid võivad areneda reuma. Õnneks strep kõris tavaliselt kergesti ravida antibiootikumidega.

külastada oma arsti

Mitraalklapi operatsiooni