migreeni aura

Migreen on tingitud muutusi oma närvisüsteemi. Migreen võib arengut läbi nelja etappi: prodromaal-, aura, rünnak ja postdrome. Mitte igaüks kogeb kõik etapid.

Paljud inimesed migreeni kogeda prodromaal- faasi – väikeseid muudatusi üks või kaks päeva enne rünnakut. See võib hõlmata kõhukinnisus, depressioon, kõhulahtisus, unisus, toidu isu või hüperaktiivsus ja ärrituvus. Teise võimalusena võid ei märka mingeid sümptomeid.

Mõned inimesed migreen tekib selgem migreeni hoiatussilt teises etapis, mida nimetatakse migreeni aura.

Auras on tavaliselt visuaalne, kuid võib olla ka sensoorne, motoorne või verbaalne häireid. Visual auras on kõige levinum.

Visuaalne aura on nagu elektri- või keemilise laine, mis liigub üle visuaalse ajukoore oma aju. Siin näed funktsionaalne MRI ühe inimese tegelik visuaalne aura. Kollased ja punased värvid osutavad aktiveerimise visuaalsel cortex – see osa aju, mis töötleb visuaalsignaalid. Kuna aktiveerimise levib ajal aura, inimene kaotab nägemise normaalset funktsiooni.

Tuntuim visuaalne aura nimetatakse linnus spektri sest selle mustri sarnaneb seinad keskaegne kindlus. See võib alata väike auk valguse või mõnikord heledad geomeetrilised jooned ja kujundid oma vaatevälja.

See visuaalne aura võib laieneda sickle- või C-kujuline objekt, mille siksakid tipptasemel. Kuna ta liigub, see võib tunduda kasvada. Auras ei ole kõigile sama, nii et siin võib kogeda ka eredad täpid või vilgub. Auras on mõnikord kaasneb osaline nägemiskaotuse nimetatakse skotoomi. Auras tavaliselt kestab 10-30 minutit.

Meeleline aura võib tekkida samal ajal kui visuaalne aura, vahetult pärast seda või omal. Meeleline aura algab kipitus ühe jäseme või tuimus, mis liigub oma käe üle 10 kuni 20 minutit. Tunne võib levida ühele poole näo ja keele.

Teine aura põhjustab mööduvat kõne või keele probleemid nimetatakse dysphasic aura. In haruldasem auras, jäsemed ja võimalik, et nägu ühele küljele keha võib muutuda nõrgaks, see on edaspidi hemipleegilist migreen.

Migreeni aura tavaliselt eelneb migreenihoo kuid võib esineda ka rünnaku ajal. Migreeni aura võib esineda ka ilma seotud peavalu. Migreenihoo ise võib kesta nii vähe kui neli tundi või niikaua mitu päeva. Rünnak järgneb postdrome faasi, kus võite tunda lasta või välja pesta.

külastada oma arsti