metoprolool

Pärast ravi äkilist katkestamist teatud beeta-adrenoblokaatorid eksatserbatsioone stenokardia ja mõningatel juhtudel, müokardiinfarkti esinenud. Annus tuleb vähendada järk-järgult ajavahemikul 1.-2 nädalat ja patsienti tuleb hoolikalt jälgida katkestamisel kroonilise ravi. Kui stenokardia märgatavalt halveneb või ägeda koronaarpuudulikkusega arendab, metoproloolsuktsinaati manustamine tuleks kohe uuesti, vähemalt ajutiselt, ja muid asjakohaseid meetmeid haldamise ebastabiilne stenokardia tuleks võtta. Patsiente tuleb hoiatada katkestamist või lõpetamist ravi ilma arstiga nõu pidamata.

Pärast ravi äkilist katkestamist teatud beeta-adrenoblokaatorid eksatserbatsioone stenokardia ja mõningatel juhtudel, müokardiinfarkti esinenud. Annus tuleb vähendada järk-järgult ajavahemikul 1.-2 nädalat ja patsienti tuleb hoolikalt jälgida katkestamisel kroonilise ravi. Kui stenokardia märgatavalt halveneb või ägeda koronaarpuudulikkusega arendab, metoprolooltartraati manustamine tuleks kohe uuesti, vähemalt ajutiselt, ja muid asjakohaseid meetmeid haldamise ebastabiilne stenokardia tuleks võtta. Patsiente tuleb hoiatada katkestamist või lõpetamist ravi ilma arstiga nõu pidamata. Kuna pärgarteri haigus on levinud ja võib tunnustamata, võib olla otstarbekas mitte katkestada metoprolooltartraat ravi järsku isegi ravitud patsientidel ainult hüpertensioon.

Kasutab metoprolool

Therapeutic Klass: Südame-Agent

Farmakoloogilise Klass: beetaadrenergiline blokeerija kardioselektiivseid

Metoprolool kasutatakse ka raviks tugev valu rinnus (stenokardia) ja vähendab riski korduva südamelihase infarkti. See on anda inimestele, kes on juba olnud südameatakk. Lisaks metoprolool kasutatakse raviks südamepuudulikkusega patsientidel.

metoprolool on beetablokaatorita. See toimib mõjutades vastuseks närviimpulsse teatud kehaosi, nagu süda. Selle tulemusena süda lööb aeglasemalt ja vähendab vererõhku. Kui vererõhk langeb, vere kogust ja hapniku suurendatakse südamesse.

metoprolool on saadaval ainult arsti retsepti.

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Suhe metoprolool järgmine tuleks kaaluda

Enne Kasutades metoprolool

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon metoprolool või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Vastavad uuringuid ei ole läbi viidud suhe vanus mõju metoprolool tablette lastel. Ohutus ja efektiivsus ei ole kindlaks tehtud.

Vastavad uuringuid ei ole läbi viidud suhe vanus mõju metoprolool pikendatud vabanemisega tablettide noorematele lastele 6-aastane. Ohutus ja efektiivsus ei ole kindlaks tehtud.

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud geriaatrilise-spetsiifilisi probleeme, mis piiravad aga metoprolool eakatel. Kuid eakatel patsientidel on suurem tõenäosus vanusega seotud maksa, neeru, või südamehaiguste, mis võib eeldada ettevaatlikult ja korrigeerimist doosi saavate patsientide metoprolool.

Uuringud naistel näitavad, et see ravim tekitab minimaalne risk imikule, kui rinnaga toitmise ajal kasutada.

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te võtate metoprolooli, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades metoprolool ühegi järgmistest ravimitest ei ole soovitatav, kuid võib teatud juhtudel nõutav. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Kasutades metoprolool mis tahes järgmiste ravimitega võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimeid, kuid kasutades mõlemad ravimid võivad olla parim ravi teile. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Esinemine teisi terviseprobleeme võib mõjutada kasutamise metoprolool. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Võtke metoprolool ainult arsti juhiste järgi. Ärge võtke rohkem see, ärge võtke seda sagedamini, ja ärge võtke seda kauem, kui arst on tellitud. Teie annust võib olla vaja muuta mitmeid kordi, et teada saada, mis töötab teie jaoks parim.

Lisaks kasutamist metoprolool, ravi oma kõrge vererõhk võib sisaldada kehakaalu kontrolli ja muutusi tüüpi toiduaineid süüa, eriti toiduainete kõrge naatriumi (soola). Arst ütleb teile, milline neist on Teie jaoks kõige olulisem. Sa peaksid konsulteerima arstiga enne oma dieeti.

Paljud patsiendid, kellel on kõrge vererõhk ei märka mingeid haigusnähte. Tegelikult paljud patsiendid tunnevad normaalne. On väga oluline, et te kasutate ravimit täpselt nii nagu ja, et teil hoida oma kohtumisi oma arstiga, isegi kui te tunnete hästi.

Pea meeles, et metoprolool ei ravi oma kõrge vererõhk, kuid see aitab kontrollida. Sa pead jätkake vastavalt juhendile, kui te ootate vererõhku alandada ja hoida seda all. Sa võib-olla kõrge vererõhk ravim oma ülejäänud elu. Kui kõrge vererõhk ei ravita, võib see põhjustada tõsiseid probleeme, nagu südamepuudulikkus, veresoonte haiguste, insuldi või neeruhaigus.

Võtke metoprolool koos toiduga või vahetult pärast sa sööd. Sul võib murda laiendatud vabastav tablett kaks tükki, kuid neelata kaks tükki terve ja ärge purustage ega närige neid.

Tablett tuleb alla neelata tervelt koos klaasi veega. Ärge purustage, murdke või närida.

Annus metoprolooli on erinev erinevate patsientide puhul. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmised doosid metoprolooli. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Õige kasutamine metoprolool

Kui te unustate annuse metoprolooli, võtke see niipea kui võimalik. Kui on peaaegu aeg võtta järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Hoidke seda ravimit hoitakse suletud anumas toatemperatuuril, eemal kuumuse, niiskuse ja otsese valguse kätte. Hoidke külmumise eest.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma korrapäraseks külastused veenduda metoprolool töötab korralikult ning kontrollida, kas soovimatuid tagajärgi.

Metoprolool võib halvendada südamepuudulikkuse sümptomeid mõnedel patsientidel. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on rinnus valu või ebamugavustunne, laienenud kaela veenid, äärmine väsimus, ebaregulaarne hingamine, südame rütmihäired, hingamisraskused, näo, sõrmed, jalad või sääred, kaalutõus või vilistav hingamine.

Ära lõpetate järsku metoprolool ilma arstiga. Arst võib teie järk-järgult vähendada võtate enne ravi täielikult. Mõned tingimused võivad halveneda, kui ravi järsu lõpetamise, mis võivad olla ohtlikud.

Ettevaatusabinõud kasutamise ajal metoprolool

metoprolool võib põhjustada muutusi veresuhkru taset. Samuti metoprolool võib varjata madala veresuhkru sümptomid suhkur, nagu kiire pulss. Pöörduge arsti poole, kui te märkate muutusi oma normaalne sümptomid või muutus tulemusi veres või uriinis suhkur testid.

Veenduge iga arst või hambaarst, kes teid ravib teab, et te kasutate metoprolool. Mõnikord tuleb peatada kasutades metoprolool mitu päeva enne operatsiooni ajal.

metoprolool võib põhjustada mõnedel inimestel muutuda vähem tähelepanelik kui nad tavaliselt. Kui see kõrvaltoime ilmnemisel ärge juhtige autot, töötage masinatega ega midagi muud, mis võiks olla ohtlik, kui te ei ole tähelepanelik.

Peapööritus, pearinglus, või isegi minestamist võib tekkida, kui ärkad äkki lamavast või istuvast asendist. Püsti aeglaselt võib aidata vähendada seda probleemi. Ka pikali mõneks ajaks võib leevendada peapööritust või peapööritus.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimid söögiisu kontrolli, astma, nohu, köha, heinapalavik, või sinus probleeme, kuna need võivad suurendada vererõhku.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

metoprolool kõrvaltoimed

metoprolool

Hankige erakorralist abi kohe, kui mõni järgmistest üledoosi sümptomite

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.

Saadavus Rx ainult retsepti

Rasedus C-kategooria riski ei saa välistada

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu FDA

WADA klassi WADA antidopingu klassifitseerimine

Kõrge vererõhk lisinopriil, amlodipiin, hüdroklorotiasiid, losartaan, furosemiid, atenolooli

Paradoksaalne bronhospasm atenolooli, diltiaseem, amiodaroon, Toprol-XL, verapamiil, metoproloolsuktsinaati ER

Stenokardia profülaktika aspiriin, atenolooli, diltiaseem, nitroglütseriini, Toprol-XL, nifedipiini

Stenokardia aspiriin, amlodipiini, atenolooli, karvedilooli Norvasc, Coreg