metoprolool: kasutusalad, annustamine, kõrvaltoimed

Mis on metoprolool?

Metoprolool kasutatakse raviks stenokardia (valu rinnus) ja hüpertensioon (kõrge vererõhk). Samuti kasutatakse ravimiseks või vältimiseks südameinfarkti.

Metoprolool võib kasutada ka muudel eesmärkidel ei ole loetletud selles ravimi juhendis.

Te ei tohiks kasutada metoprolool, kui teil on tõsine südamehaigus (südame blokaad, siinussõlme nõrkuse sündroom, aeglane pulsisagedus), rasked vereringehäired, raske südamepuudulikkus või anamneesis aeglane südametegevus, mille tõttu minestamine.

oluline info

Sa ei tohi seda ravimit, kui olete allergiline metoprolool või teiste beeta-blokaatorid (atenolooli, karvedilooli labetalooliga, nadolool nebivolool, propranolool, sotalool, ja teised), või kui teil on

tõsine südamehaigus, näiteks südamepuudulikkus blokaad, siinussõlme nõrkuse sündroomi või südame löögisageduse aeglustumine

rasked vereringehäired

raske südamepuudulikkus (et vaja teid olema haiglas); või

Enne ravimi võtmist

ajalugu aeglane südametegevus, mis on põhjustanud teil minestama.

Veendumaks, metoprolool on ohutu, siis öelge oma arstile, kui teil on

astma, krooniline obstruktiivne kopsuhaigus (KOK), uneapnoe või muude hingamishäired

diabeet (võttes metoprolool võib raskendada teile öelda, kui teil on madala veresuhkru)

maksahaigus

südamepuudulikkuse

tsirkulatsiooniprobleemid (nagu Raynaud ‘sündroom)

kilpnäärme häire; või

feokromotsütoomi (kasvaja neerupealise).

Valitsus raseduse kategooria C. Ei ole teada, kas metoprolool kahjustab sündimata last. Rääkige oma arstile, kui te rasestute selle ravimi kasutamist.

Vaata ka: Rasedus ja imetamine hoiatusi (täpsemalt)

Metoprolool võib erituda rinnapiima ja võib imikut kahjustada. Rääkige oma arstile, kui te imetate last.

Metoprolool ei ole heaks kiidetud kasutamiseks igaüks on nooremad kui 18 aastat vana.

Võtke metoprolool täpselt nii, nagu arst on teile määranud. Järgige kõiki juhiseid ravimi etiketti. Arst võib aeg-ajalt muuta teie annust, veendumaks, et saada parimaid tulemusi. Ärge võtke seda ravimit suuremates või väiksemates kogustes või kauem, kui soovitatav.

Võtke ravimit iga päev samal ajal.

Metoprolool tuleb võtta koos toiduga või vahetult pärast sööki.

Toprol XL Tableti saab jagada pooleks, kui arst on teil seda teha. Poole tablett tuleb alla neelata tervelt, ilma närimata või purustamata.

Kuigi kasutades metoprolool, peate sageli vereanalüüse oma arsti kabinetti. Teie vererõhku tuleb sageli kontrollida.

Kui teil on vaja operatsiooni, öelge kirurgile, et te kasutate metoprolool.

Kuidas ma peaksin metoprolool?

Sa ei tohiks enam kasutada metoprolool äkki. Peatumine äkki võib halvendada teie seisundit.

Kui teil ravitakse kõrget vererõhku, hoiab seda ravimit, isegi kui te tunnete hästi. Kõrge vererõhk on sageli ilma sümptomiteta. Teil võib tekkida vajadus kasutada vererõhu ravimeid oma ülejäänud elu.

Hoida metoprolool toatemperatuuril, eemal niiskusest ja kuumusest.

Võtke vahelejäänud annus niipea, kui see teile meenub. Jätke unustatud annus vahele, kui see on peaaegu aeg võtta järgmine annus. Ärge võtke kahekordset annust, et korvata vahelejäänud annust.

Metoprolool võib kahjustada teie mõtlemist või reaktsioone. Ole ettevaatlik, kui juhite autot või teete midagi, mis nõuab teil olema tähelepanelik.

Alkoholi tarvitamine võib suurendada teatud kõrvaltoimed metoprolool.

Pöörduge arsti poole, kui teil on mingeid märke allergiline reaktsioon metoprolool: lööve; hingamisraskused; näo, huulte, keele või kõri.

Helistage oma arstile, kui teil on

väga aeglane südametöö

kerge peaga tunne, nagu sa võib edasi viia

õhupuudus (isegi kerge pingutus), paistetus, kiire kaalutõus; või

Mis juhtub, kui ma igatsen annus?

külmatunne kätel ja jalgadel.

Mis juhtub üleannustamise korral?

Ühine metoprolool kõrvaltoimete hulka võivad kuuluda

pearinglus, väsimus

Mida tuleks vältida?

segadust, mäluprobleemid

hirmuunenäod, unehäired

kõhulahtisus; või

Metoprolool kõrvaltoimeid

kerge sügelus või lööve.

See ei ole täielik kõrvaltoimete nimekiri võib esineda ka teisi. Helistage oma arstile arsti kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid valitsuse juures valitsuse 1088.

Tavaline annus täiskasvanutele metoprolooli stenokardiaravimitele profülaktika

Algannus: 100 mg suukaudselt 1 või 2 annusena .; Säilitusannus: 100 kuni 450 mg / päevas .; Pikendatud vabanemisega võib kasutada samal ööpäevane annus manustatakse üks kord päevas.

Tavaline annus täiskasvanutele hüpertensiooni

Algannus: 100 mg suukaudselt 1 või 2 annusena .; Säilitusannus: 100 kuni 450 mg / päevas .; Pikendatud vabanemisega võib kasutada samal ööpäevane annus manustatakse üks kord päevas.

Tavaline annus täiskasvanutele eest Paradoksaalne bronhospasm

Algannus: 100 mg suukaudselt 1 või 2 annusena .; Säilitusannus: 100 kuni 450 mg / päevas .; Pikendatud vabanemisega võib kasutada samal ööpäevane annus manustatakse üks kord päevas.

Tavaline annus täiskasvanutele metoprolooli stenokardiaravimitele

Algannus: 100 mg suukaudselt 1 või 2 annusena .; Säilitusannus: 100 kuni 400 mg / päevas .; Pikendatud vabanemisega võib kasutada samal ööpäevane annus manustatakse üks kord päevas.

Tavaline annus täiskasvanutele müokardiinfarkti

Varajane ravi; IV: 3 bolusinjektsioonide 5 mg manustada 2-minutiliste intervallidega .; Oral: Patsientidel, kes taluvad täieliku IV annuse (15 mg), metoprolool tabletid, 50 mg iga 6 tunni, tuleb alustada 15 minutit pärast viimast IV annuse ja jätkati 48 tundi. Säilitusannus: 100 mg suukaudselt kaks korda päevas .; Patsiendid, kes ilmselt ei talu täis IV annus tuleks alustada metoprolool tabletid 25 mg või 50 mg iga 6 tunni 15 minutit pärast viimast intravenoosset annust või niipea, kui nende kliiniline seisund lubab .; Hiline ravi; Suuline: 100 mg suukaudselt kaks korda päevas .; Patsiendid, kellel esinevad vastunäidustused ravi ajal varases faasis kahtlustatakse või kindel müokardiinfarkti patsientidel, kes ilmselt ei talu kogu ravi alguses, ja patsientidele, kellele arst soovib edasi lükata ravi muul põhjusel tuleks alustada metoprolool tablett niipea, kui nende kliiniline seisund seda lubab.

Tavaline annus täiskasvanutel südame paispuudulikkuse

Algannus: 25 mg üks kord päevas (XL) koostise kaks nädalat NYHA klass II südamepuudulikkuse ja 12,5 mg üks kord päevas (XL) koostise patsientidel raskema südamepuudulikkusega .; Säilitusannus: See annus tuleks siis kahekordistunud iga kahe nädala tagant Kõrgeima annusega talutav või kuni 200 mg .; Kui mööduva südamepuudulikkuse süvenemine tekib, siis võib ravida suurendatud annustega diureetikumid, ja see võib olla vajalik annust vähendada või katkestada ajutiselt ravi. Annust ei tohi suurendada kuni sümptomite südamepuudulikkuse süvenemise stabiliseerida .; Esialgne raskusi tiitrimine ei välista hiljem katsed algatada ravi. Kui südamepuudulikkusega patsientidel tekkida sümptomaatiline bradükardia, tuleb annust vähendada.

Tavapärane Pediatric Annus metoprolooli hüpertensiooni

Kohest vabastamist; 1 kuni 17 aastat; Algannus: 1-2 mg / kg / päevas, manustatuna 2 annusena. Annust tuleb korrigeerida vastavalt patsiendi ravivastusele .; Maksimaalne annus: 6 mg / kg / päevas (väiksem või võrdne 200 mg / päevas); Laiendatud vabastamist; 6 kuni 16 aastat; Algannus: 1 mg / kg suukaudselt üks kord päevas (ei ületa 50 mg üks kord päevas). Minimaalne saadaval annus on üks pool 25 mg tablett .; Säilitusannus: Annust tuleb kohandada vastavalt vererõhu vastusele. Annused üle 2 mg / kg (või üle 200 mg) üks kord päevas ei ole uuritud.

Rääkige oma arstile kõigist ravimitest, mida te kasutate, ja need, mida käivitada või peatada kasutades ravi ajal metoprolool, eriti

prasosooni

Terbinafiinile

antidepressant – bupropioon, klomipramiin, duloksetiini, fluvoksamiin, paroksetiin, sertraliin

tungaltera meditsiin – dihüdroergotamiin, ergonoviin, ergotamiin, metüülergonoviiniga

Metoprolool doseerimisinfo

südame või vererõhuravimid – amlodipiin, Klonidiini, digoksiin, diltiaseem, dipüridamool hüdralasiinil, metüüldopaks, nifedipiini, kinidiin, reserpiin, verapamiil ja teised

MAO inhibiitor – isocarboxazid, linesoliidravi fenelsiin rasagilüni, selegiline, tranüültsüpromiin või

Millised teised ravimid mõjutada metoprolooli?

metoprolool

ravim vaimuhaigus – kloorpromasiinile, flufenasiin haloperidool, tioridasiin.

See loetelu ei ole täielik. Teised ravimid võivad suhelda metoprolool, sealhulgas retsepti ja üle leti ravimid, vitamiine ja taimseid tooteid. Mitte kõik võimalikud koostoimed on loetletud selles ravimi juhendis.

16.04.2016-03-25, 07:51:38.

Rasedus C-kategooria riski ei saa välistada

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu valitsus

WADA klassi WADA antidopingu klassifitseerimine

Kõrge vererõhk lisinopriil, amlodipiin, hüdroklorotiasiid, losartaan, furosemiid, atenolooli

Paradoksaalne bronhospasm atenolooli, diltiaseem, amiodaroon, Toprol-XL, verapamiil, metoproloolsuktsinaati ER

Stenokardia profülaktika aspiriin, atenolooli, diltiaseem, nitroglütseriini, Toprol-XL, nifedipiini

Stenokardia aspiriin, amlodipiini, atenolooli, karvedilooli Norvasc, Coreg