metatarsalgia

In metatarsalgia (MET-uh-Tahr-SAL-juh) palli oma suu muutub valulikuks ja põletikuliseks.

Teil võivad tekkida metatarsalgia kui osalete tegevustele, mis hõlmavad jooksmine ja hüppamine. Või võib teil tekkida metatarsalgia kandes haige-liitmiku kingad. On ka teisi põhjuseid samuti.

Kuigi üldiselt ei ole tõsine, metatarsalgia saab tagaplaanile teile. Õnneks on kodus ravi, nagu jää ja puhata, sageli võib leevendada metatarsalgia sümptomeid. Õige jalatsid amortisaatoritega sisetallad või Arch toetab võivad olla kõik, mida vaja, et vältida või vähendada tulevasi probleeme metatarsalgia.

Sümptomid metatarsalgia võib sisaldada

Vahel sümptomite tekkimist äkki – eriti kui olete viimasel ajal suurenenud aega või intensiivsus oma suure mõjuga harjutused, nagu jooksmine – aga probleemid tavaliselt välja aja jooksul.

Mitte kõik probleemid jalgadega vaja arstiabi. Vahel jalad lihtsalt valutama pärast pikka päeva seismist või karistada treeningut. Aga see on parem mitte ignoreerida tahes jala valu, mis kestab kauem kui paar päeva. Rääkige oma arstiga, kui teil tekib põletav valu palli oma suu, et ei parane pärast muutes oma kingad ja muutes oma tegevuse.

Mõnikord on vaid üks tegur võib põhjustada metatarsalgia. Sagedamini mitmest tegurist on kaasatud, sealhulgas

Millal näha arsti

Mida sa saad teha

Morton närvkasvaja. See noncancerous kasvu sidekoega ümber närvi esineb tavaliselt kolmanda ja neljanda pöialuu pead. See põhjustab sümptomeid, mis sarnanevad metatarsalgia ja aitab kaasa ka metatarsaalne stress.

Morton närvkasvaja sageli tingitud kõrge kannul või liiga pingul kingad survet, et teie varbad. See võib tekkida ka pärast suure mõjuga tegevusi nagu jooksmine ja aeroobika.

Mida ootate oma arsti

Peaaegu igaüks saab arendada metatarsalgia, kuid sa oled suurem risk kui te

Mida saab teha vahepeal

Ravimata metatarsalgia võib põhjustada

Kirurgias või muude menetluste

Sa ilmselt esimene näha oma perearsti või üldarsti. Kuid ta võib teid suunata luu spetsialist (ortopeedi) või jala spetsialist (podiaater).

Siin on mõned andmed, mis aitavad teil saada valmis oma ametisse ja teada, mida oodata oma arsti.

Enne oma ametisse

Sest metatarsalgia, mõned põhilised küsimused võite küsida oma arsti hulka

Arst võib paluda teil mitmeid küsimusi samuti, sealhulgas

Kuigi sa oled oodanud, et näha oma arsti, puhata oma suu nii palju kui võimalik ja kulumise parajaid jalatseid. Kui teie valu on raske, ibuprofeen (Advil, Motrin IB, jt), naprokseennaatriumi (Aleve) või aspiriini võib aidata leevendada oma ebamugavust.

Erinevad probleemid jalgadega sümptomitena võivad tekkida sarnased metatarsalgia. Selleks, et aidata selgitada allikas oma valu, jälgib arst teie suu ja küsida oma elustiili ja aktiivsust. Teil võib tekkida vajadus röntgen, et tuvastada või välistada stress luumurd või muud probleemid jalgadega.

Konservatiivne meetmed tavaliselt leevendada valu metatarsalgia.

Harvadel juhtudel, kui konservatiivne meetmed ei leevenda teie valu ja teie metatarsalgia on keeruline suu tingimustes nagu hammertoe, operatsioon seda uuesti pöialuud võib olla üks võimalus. Arutle kasu ja riske jala operatsiooni oma arstile.

Et aidata leevendada oma metatarsalgia valu, siis proovige

Mõtle Arch toetab. Kui sisetallad ei aita, võib arst soovitada arch toetab vähendada stressi pöialuud ja parandada suu funktsiooni. Off-the-shelf Arch toetab tulevad erinevates suurustes ja saab paigaldada kohe. Veel-vastupidavast Arch toetab saab eritellimusel valmistatud vaht hallituse või kipsi jalal.

Jäigad servarandid on valmistatud kindla materjali nagu plastikust või süsinikkiust. Nad on koostatud eesmärgiga kontrollida liikumist kaks suurt jala liigeseid allpool oma pahkluud. Poolkõvad Arch toetab on valmistatud pehmemast materjalist nagu naha ja kork tugevdatud silikoon. Arch toetab raviks kavandatud metatarsalgia võib sisaldada metatarsaalne padjad ka.

Kui olete tõsiselt sporti, oma metatarsals võib võtta peksmine. Aga see ei tähenda, et sa pead elama valu ja vigastusi. Selleks, et aidata kaitsta teie jalgu

Kui sa paranemas traumast, ei püüa taastada pingutav tegevus liiga kiiresti. Kui sul ei ole veel täielikult paranenud – või sa treenid läbi valu – teil võib tekkida raskemad probleemid, et piirata oma tegevust isegi enam.

külastada oma arsti