meskaliin (hallutsinogeeni) kasutusalad, mõju ja ohud

Mõju meskaliin

Mescaline on hallutsinogeeni saadud väike, iseloomutu kaktus Peyote (Uimakaktus williamsi). Mescaline on leitud ka teatud liikmete Fabaceae (uba perekond). Siit varem salvestatud aega, peyote on kasutatud põliselanikud Põhja-Mehhiko ja USA edelaosas osana traditsiooniline riitusi.

Ülemine kaktus maapinnast, nimetatakse ka võra, koosneb kettakujuline nuppe, mis on lõigatud juured ja kuivatatakse. Need nupud on üldiselt närida või leotatakse vees, et toota joovastav vedelik. Hallutsinogeensete annus mescaline on umbes 0,3-0,5 grammi (võrdub umbes 5 grammi kuivatatud peyote) ja kestab umbes 12 tundi. Kuigi meskaliin toodetud rikas nägemishallutsinatsioonid, mis olid olulised native peyote kultused, täieliku spektri mõju oli keemilist mudel psüühikahäireid.

Mescaline kasutatakse peamiselt puhke ravim ja kasutatakse ka täiendada erinevat tüüpi meditatsiooni ja psühhedeelne ravi.

Kõrvaltoimed meskaliin

Kasutajad kogeme nägemishallutsinatsioonid ja radikaalselt teadvusseisundite, sageli kogenud, meeldiv ja valgustav, kuid aeg-ajalt on lisatud tundeid ärevus või vastikust. Muud kõrvaltoimed: avatud ja suletud silmade visualiseerimine, eufooria, unenäolise riik, naeru ja psühhedeelne kogemus

Kõrvaltoimed meskaliin kasutamist võivad olla: ärevus, võidusõidu pulss (tahhükardia), pearinglus, kõhulahtisus, oksendamine ja peavalu.

Nagu enamik psühhedeelne hallutsinogeenid, meskaliin ei ole füüsiliselt sõltuvust. Mescaline sisaldavate kaktused võib põhjustada raske oksendamine ja iiveldus, mis lisab olulist rolli traditsiooniliste Native-Ameerika või Shaman tseremooniaid, sest ei ole puhastust.

Mescaline saab eraldada peyote või sünteetiliselt

allikas

e valitsuse uuendused

seotud

Vaata ka