merenduse mänd

Ühine nimed: Veeteede mänd ekstrakt, männikoorest ekstrakt, Pycnogenol

Efektiivsus-ohutuse hinnangud

Oo … Etno või muud tõendid efektiivsuse kohta.

ohutus hinnangud

P. pinaster Aiton (endise nimega Pinus maritima Mill.) On keskmise suurusega mänd kasvab kuni 100 jalga pikk heleda punakaspruuni sügavalt lõhenenud koor. See on stout nõelad esinevad paarikaupa ja tehas toodab ovaalne koonused 10 kuni 20 cm pikk. Puu on levinud Lääne- ja Edela-Vahemere piirkonnas, kuid on kiiresti naturaliseeritud teiste riikide, sealhulgas USA, Inglismaa, Lõuna-Aafrika ja Austraalia. Suurim inimtegevusest metsa maailmas, 900.000 ha Les Landes Atlandi ookeani rannikul edela Prantsusmaal on asustatud peaaegu täielikult P. pinaster.

1535, prantsuse maadeavastaja on mainekas on kasutanud tee, mis tehtud koor merenduse mänd raviks alatu seas tema meremehed, kui tema laev sai jäävangis. Nimi Pycnogenol on kaubamärk Briti firma Horphag Research Ltd eest patenteeritud segu vees lahustuvad proanthocyanidins saadud koor Euroopa ranniku mänd, mis kasvab piki edelasse Prantsusmaal Gascogne.

Männikoorest ekstrakt on võimalik osta ilma retseptita USA tervisliku toidu kauplustes ja apteekides. Toote dokumentidel näitab, et toidulisandit on tasuta radikaalipüüduri ja väidab selle mõju on tõhustada vereringet, vähendades põletikku ja kaitstes kollageeni looduslikest lagunemist.

Männikoorest ekstrakti demonstreerib antioksüdant ja põletikuvastane toime ja uuriti mitmesuguseid tervisehäired, sealhulgas pikaajaline veeni verevoolu probleemidele, südame / veresoonte tingimustel ja erektsioonihäired. Kuid paljud kliinilised uuringud on olnud väike ja halvasti projekteeritud.

Annuste männikoorest ekstrakt on uuritud kliinilistes uuringutes kõige sagedamini 150 mg Pycnogenol päevas.

Vastunäidustused ei ole tuvastatud.

Informatsioon ohutuse ja efektiivsuse raseduse ja imetamise ajal ei ole.

Puudub hästi dokumenteeritud.

Männikoorest ekstrakt on üldiselt hästi talutav, väikeste ebamugavustunne kõhus, peapööritus, iiveldus ja peavalu ajalt märkida. Kliinilised uuringud kasutades Pycnogenol aru pole kliiniliselt olulist kõrvaltoimeid.

Männikoorest ekstrakti üldiselt ohutuks (GRAS), mis põhineb kliiniliste uuringute andmed. Limited toksikoloogilised andmed on kättesaadavad.

viited