meperidiini

Therapeutic Klass: Valuvaigisti

Kasutab Meperidiini

Keemiline Klass: opioidide

Kui Meperidiini kasutatakse pikka aega, võib see muutuda harjumust, mis põhjustab vaimse või füüsilise sõltuvuse. Kuid inimesed, kes on jätkuv valu ei tohiks lasta hirm sõltuvuse hoida neid tarvitavad narkootikume, et leevendada nende valu. Vaimse sõltuvus (sõltuvusest) ei ole tõenäoline, kui narkootikumid kasutatakse selleks otstarbeks. Füüsiline sõltuvus võib viia tühistamise kõrvaltoimeid, kui ravi lõpetatakse järsku. Kuid tõsised tühistamise kõrvaltoimeid saab tavaliselt vältida annuse järkjärgulist vähendamist jooksul aega enne ravi täielikult lõppenud.

Meperidiini on saadaval ainult arsti retsepti.

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Sest Meperidiini järgmine tuleks kaaluda

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon Meperidiini või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Ohutus ja efektiivsus Meperidiini ei ole tõestatud lastel. Kuid vastsündinutel ja imikutel on tõenäolisem, et on respiratoorne depressioon (väga aeglane hingamine), mis võib vajada ettevaatusega patsientidel, kes saavad Meperidiini.

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud geriaatrilise-spetsiifilisi probleeme, mis piiravad aga Meperidiini eakatel. Kuid eakatel patsientidel on suurem tõenäosus on vanusega seotud probleeme neerude või maksaga, mis võib vajada ettevaatlik ja annuse korrigeerimine saanud patsientide Meperidiini.

Enne Kasutades Meperidiini

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te võtate Meperidiini, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades Meperidiini mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav. Arst võib otsustada mitte ravida teid seda ravimit või muuta mõnede teiste ravimitega võtate.

Kasutades Meperidiini ühegi järgmistest ravimitest ei ole soovitatav, kuid võib teatud juhtudel nõutav. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Kasutades Meperidiini mis tahes järgmiste ravimitega võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimeid, kuid kasutades mõlemad ravimid võivad olla parim ravi teile. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades Meperidiini koos ükskõik millist järgnevatest võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimed kuid võivad olla vältimatud teatud juhtudel. Kui kasutatakse koos, võib arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate Meperidiini või annab teile erilisi juhiseid kasutamise kohta toidu, alkoholi või tubakat.

Esinemine teisi terviseprobleeme võivad mõjutada kasutamiseks Meperidiini. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Võtke Meperidiini ainult arsti juhiste järgi. Ärge võtke rohkem see, ärge võtke seda sagedamini, ja ärge võtke seda kauem, kui arst on tellitud. See on eriti tähtis eakatel patsientidel, kes võivad olla tundlikumad mõju valuvaigistit. Kui liiga palju Meperidiini võetakse pikka aega, võib see muutuda harjumust (põhjustades vaimset või füüsilist sõltuvust).

Mõõda suulise vedelikku märgistatud mõõtelusikas, süstla või meditsiini tassi. Sega iga annusega vedelik 4 untsi (pool tassi) vett ja juua ära kogu vee segu, et saada õige kogus ravimit.

Annus Meperidiini on erinev erinevate patsientide puhul. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmised doosid Meperidiini. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Kui te unustate annuse Meperidiini, võtke see niipea kui võimalik. Kui on peaaegu aeg võtta järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Hoidke seda ravimit hoitakse suletud anumas toatemperatuuril, eemal kuumuse, niiskuse ja otsese valguse kätte. Hoidke külmumise eest.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.

Meperidiin võib põhjustada tõsiseid kõrvaltoimeid, kui võtta täiskasvanutel, kes ei ole harjunud tugeva narkootilise valuvaigistit. Veenduge, et hoida ravimit turvalises ja ohutus kohas, et takistada teistel saada see.

Õige kasutamine Meperidiini

Loputage kasutamata Demerol® suukaudsete vedelate või tabletid WC potti.

On väga oluline, et teie arst kontrollida edu teile või teie lapsele kui te võtate Meperidiini. See võimaldab oma arstiga, et näha, kas ravim on töökorras ja otsustada, kas teie või teie laps peaks jätkama seda kasutada.

Ärge kasutage Meperidiini, kui teie või teie laps on võtnud monoaminooksüdaasi (MAO) inhibiitorit viimase 2 nädala jooksul. MAO inhibiitorid kasutatakse depressiooni ja mõned näited on isocarboxazid (Marplan®), fenelsiin (Nardil®), selegiline (Eldepryl®) ja tranüültsüpromiin (Parnate®). Kui Meperidiini kasutatakse MAO inhibiitorid, teie või teie laps võib olla soovimatuid tagajärgi, nagu segadus, ärevus, rahutus, mao või soolestiku sümptomeid, äkki kõrge palavik, väga kõrge vererõhk või krambid.

Meperidiini lisab alkoholi toimet ja teiste kesknärvisüsteemi pärssivate (ravimid, mis võib sind unisust või uimasust). Mõned näited kesknärvisüsteemi pärssivate on antihistamiinikumid või ravimi allergiat või nohu, rahustid, rahustid või unerohud; teised retsepti valuvaigisteid või narkootikumide; ravimid haigushoogude või barbituraadid lihaslõõgastid või anesteetikumid, sealhulgas mõned anesteetikumidele. Pöörduge arsti enne mistahes ülalnimetatud ravimite ajal teie või teie laps kasutate Meperidiini.

Meperidiini võib olla sõltuvust tekitav. Kui teil või teie lapsel on tunne, et ravim ei tööta nii hästi, ei kasuta rohkem kui teie määratud annust. Helistage oma arstile juhiseid.

Kasutades narkootikumid pikka aega võivad põhjustada tõsiseid kõhukinnisus. Selle vältimiseks võib arst suunab teid või teie laps võtab lahtisteid, juua palju vedelikku, või suurendada kiudainete dieeti. Kindlasti järgige hoolikalt, sest jätkates kõhukinnisus võib põhjustada tõsisemaid probleeme.

Peapööritus, peapööritus või minestamine võib tekkida, kui ärkad äkki lamavast või istuvast asendist. Püsti aeglaselt võib aidata vähendada seda probleemi. Ka pikali mõneks ajaks võib leevendada peapööritust või peapööritus.

Meperidiini võib sind pearinglust, uimasust, segaduses või ebakindlana. Veenduge, et teate kuidas reageerite Meperidiini enne autojuhtimist, masinate või midagi muud, mis võib olla ohtlik, kui teil on uimane või anna endast märku.

Ettevaatusabinõud kasutamise ajal Meperidiini

Enne võttes mingit operatsiooni (sh hambaravikabineti) või esmaabi öelda arsti või hambaarsti, kes vastutab, et teie või teie laps kasutate Meperidiini. Tõsine soovimatuid tagajärgi võib juhtuda, kui teatud ravimeid antakse koos Meperidiini.

Kui olete kasutanud Meperidiini regulaarselt mitu nädalat või kauem, ei muutke annust või äkki kasutamine lõpetada ilma arstiga. Arst võib teie või teie laps järk-järgult vähendada kasutate enne ravi täielikult. See võib aidata ennetada süvenemine seisund ja vähendada võimalust võõrutusnähud, nagu kõhuvalu või kõhukrambid, ärevus, palavik, iiveldus, nohu, higistamine, värinad, või unehäired.

Kasutades Meperidiini raseduse ajal võib põhjustada tõsiseid kõrvaltoimeid vastsündinul. Rääkige oma arstile, kui te arvate, et olete rase või kui te plaanite rasestuda kasutades Meperidiini.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete või vitamiine.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

Hankige erakorralist abi kohe, kui mõni järgmistest üledoosi sümptomite

Meperidiini kõrvaltoimed

meperidiini

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.

Saadavus Rx ainult retsepti

Rasedus C-kategooria riski ei saa välistada

CSA Graafik 2 Kõrge võimalikku kuritarvitamist

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu FDA

Pain tramadool, oksükodooni, atsetaminofeeni, Tylenol, naprokseen, aspiriin, ibuprofeen, hüdrokodoon, propafenoon Percocet, hüdroksüsiin, klonidiin

Light sedatsioon prometasiin, diasepaam, Vaalium, Phenergan, Demerol kloorpromasiinvesinikkloriidi, midasolaami, Librium, Haipopulatsioonidele, Thorazine, kloordiasepoksiid, Diastat