mensuvaludest

Menstruaaltsükli krambid (düsmenorröa) on tuikav või krambid valud alakõhus. Paljud naised kogevad menstruaaltsükli krambid vahetult enne ja ajal menstruatsioon.

Mõned naised, ebamugavustunne on lihtsalt tüütu. Teistele menstruatsioonivalude võivad olla tõsised, et häirib igapäevatoimetusi paar päeva iga kuu.

Menstruatsioonivalude võib olla põhjustatud eristatavate probleemidele, nagu endometrioos või emakafibroidid. Ravivad algpõhjus on ülioluline, et vähendada valu. Menstruaaltsükli krambid, mis ei ole põhjustatud haigust võivad vähendada vanusega ja sageli parandada, kui naine on sünnitanud.

Sümptomid menstruatsioonivalude hulka

Mõned naised kogevad

Kui olete hakanud menstruatsioon jooksul viimase paari aasta jooksul ning on menstruaaltsükli krambid, võimalused on teie menstruatsiooni valu ei ole põhjust muretsemiseks. Kui menstruaaltsükli krambid häiriks oma elu igal kuul, kui teie sümptomid järk-järgult süvenevad või kui sa oled vanem kui 25 ja äsja alanud tõsised menstruaaltsükli krambid, pöörduge arsti poole.

Ajal menstruatsiooni, emaka lepinguid, et aidata suruvad oma vooder. Hormoonisarnaste ainete (prostaglandiinide) osaleb valu ja põletiku vallandada emaka lihaste kokkutõmbeid. Kõrgem prostaglandiinid on seostatud ka raskekujulist menstruatsioonivalude.

Millal näha arsti

Mida sa saad teha

Tõsine kokkutõmbed võivad ahendada veresooni toitmine emakas. Saadud valu võib võrreldes valu rinnus, mis tekib siis, kui blokeeritud veresooned nälgima südame osasid toidu ja hapniku.

Menstruatsioonivalude võib olla põhjustatud ka

Mida ootate oma arsti

Sul võib olla suurem risk menstruaaltsükli krambid, kui

Mida saab teha vahepeal

Mensuvaludest ei põhjusta muid meditsiinilisi komplikatsioone, kuid need võivad häirida koolis, tööl ja ühiskondlikus tegevuses.

Teatud seotud seisundid menstruatsioonivalude võib olla tüsistused, kuigi. Näiteks endometrioos võib põhjustada viljakuse probleeme. Vaagna põletikuline haigus võib armi oma munajuhad, suurendab ohtu viljastatud munarakk siirdamist väljaspool emakas (emakaväline rasedus).

Sest menstruaaltsükli krambid, võite alustada näha oma peamise arst või arst, kes on spetsialiseerunud naiste reproduktiivse süsteemi (günekoloog). Siin on mõned andmed, mis aitavad teil saada valmis oma ametisse ja mida oodata oma arsti.

Soovi korral saab teha teadmiseks

Ettevalmistused küsimuste loetelu enne tähtaega aitab teil teha enamiku oma aega koos oma arstiga. Sest menstruaaltsükli krambid, mõned põhilised küsimused küsida hulka

Ärge kartke küsida täiendavaid küsimusi, mis tekivad teil enne konsultatsiooni.

Arst võib paluda teil mitmeid küsimusi, nagu

Te võite leida vabastamisega menstruaaltsükli krambid, võttes sooja vanni või kohaldades soojenduskotti, sooja vee pudel või soojuse plaaster oma kõhul. Üle leti valuvaigisteid, nagu ibuprofeen, võib samuti aidata.

Arst vaatab oma haiguslugu ja läbi füüsilise eksamiga, sealhulgas vaagna eksam. Ajal vaagna eksam, kontrollib arst tahes kõrvalekalded oma suguelundid ning otsida märke infektsiooni.

Kui arst kahtlustab, et menstruaaltsükli krambid mida põhjustab põhihäirele, võib ta soovitada teiste katsed, näiteks

Muud pildistamine testid. Kompuutertomograafia või magnetresonantstomograafia (MRI) annab detailsemalt kui ultraheli ja aitab teie arst diagnoosida tervislikku seisundit. Kompuutertomograafia ühendab röntgen tehtud pilte mitmest vaatevinklist toota ristlõike pilte luude, organite ja teiste pehmete kudede sees oma keha.

MRI kasutab raadiolainete ja võimas magnetväli toota üksikasjalikud illustratsioonid sisemise struktuuri. Mõlemad katsed on mitteinvasiivne ja valutu.

Menstruaaltsükli krambid on ravitavad. Arst võib soovitada

Valuvaigisteid. Teie arst võib soovitada võtta üle leti valuvaigisteid, nagu ibuprofeen (Advil, Motrin IB, jt) või naprokseennaatriumi (Aleve), regulaarsete annustes alates päevast, enne kui oodata kuni algab menstruatsioon. Retsept mittesteroidsed põletikuvastased ravimid (NSAID), nagu mefenaamhape (Ponstel), samuti on olemas. Kui te ei saa võtta mittesteroidsed põletikuvastased ravimid, paratsetamooli (Tylenol, jt) võivad vähendada oma valu.

Alusta võttes valuvaigistit alguses menstruatsiooni, või niipea, kui te tunnete sümptomid ning jätkata ravimi võtmist vastavalt juhendile kaks kuni kolm päeva, või kuni teie sümptomid on kadunud.

Asjad, mida võiksite proovida kodus hulka

Enamik alternatiivseid ravivõimalusi ei ole hästi uuritud raviks menstruaaltsükli krambid ja vajavad täiendavat uurimist enne eksperdid on selgelt soovitavad üks ravi või teise. Kuid mõned alternatiivsed ravimeetodid võivad aidata menstruaaltsükli krambid, sealhulgas

Transkutaansele elektrilise närvi stimulatsioon (TENS). Üheliste seade ühendub naha liimi abil laigud elektroodid neid. Elektroodid pakkuda erineva tasemega elektrivoolu stimuleerida närve.

TENS võib töötada tõstes künnist valu signaale ning stimuleerides vabastama endorfiine, keha loomuliku valuvaigisteid. Uuringutes TENS oli efektiivsem kui platseebo leevendab menstruaaltsükli kramp valu.

külastada oma arsti