mensuvaludest haigus

Menstruaaltsükli krambid (düsmenorröa) on tuikav või krambid valud alakõhus. Paljud naised kogevad menstruaaltsükli krambid vahetult enne ja ajal menstruatsioon.

Mõned naised, ebamugavustunne on lihtsalt tüütu. Teistele menstruatsioonivalude võivad olla tõsised, et häirib igapäevatoimetusi paar päeva iga kuu.

Sümptomid

Menstruatsioonivalude võib olla põhjustatud eristatavate probleemidele, nagu endometrioos või emakafibroidid. Ravivad algpõhjus on ülioluline, et vähendada valu. Menstruaaltsükli krambid, mis ei ole põhjustatud haigust võivad vähendada vanusega ja sageli parandada, kui naine on sünnitanud.

Throbbing või krambid valu alakõhus, mis võivad olla tugevad; Igav, pidev valu; Valu, mis kiirgab oma alaselja ja reied

Sümptomid menstruatsioonivalude hulka

Mõned naised kogevad

Kui olete hakanud menstruatsioon jooksul viimase paari aasta jooksul ning on menstruaaltsükli krambid, võimalused on teie menstruatsiooni valu ei ole põhjust muretsemiseks. Kui menstruaaltsükli krambid häiriks oma elu igal kuul, kui teie sümptomid järk-järgult süvenevad või kui sa oled vanem kui 25 ja äsja alanud tõsised menstruaaltsükli krambid, pöörduge arsti poole.

Iiveldus; Kõhulahtisus; Peavalu; peapööritus

Ajal menstruatsiooni, emaka lepinguid, et aidata suruvad oma vooder. Hormoonisarnaste ainete (prostaglandiinide) osaleb valu ja põletiku vallandada emaka lihaste kokkutõmbeid. Kõrgem prostaglandiinid on seostatud ka raskekujulist menstruatsioonivalude.

Endometrioos. Selles valus seisund, kudede, et read emaka saanud siirdatud väljaspool emakas, kõige sagedamini oma munajuhad, munasarjad või kudede vooder oma vaagna .; Emaka. Need noncancerous kasvajate seina emaka võib olla põhjuseks valu .; Adenomyosis. Kui see tingimus on kude, mis jooned emaka hakkab kasvama lihaste seinad emaka .; Vaagna põletikuline haigus (PID). See infektsioon naissuguelundite on tavaliselt põhjustatud sugulisel teel levivate bakterid .; Emakakaela stenoos. Mõnedel naistel avamist emakakaela võib olla nii väike, et see takistab menstruaaltsüklis, põhjustades valus rõhu suurenemise emakas.

põhjuste

Tõsine kokkutõmbed võivad ahendada veresooni toitmine emakas. Saadud valu võib võrreldes valu rinnus, mis tekib siis, kui blokeeritud veresooned nälgima südame osasid toidu ja hapniku.

Menstruatsioonivalude võib olla põhjustatud ka

Sul võib olla suurem risk menstruaaltsükli krambid, kui

Mensuvaludest ei põhjusta muid meditsiinilisi komplikatsioone, kuid need võivad häirida koolis, tööl ja ühiskondlikus tegevuses.

Teatud seotud seisundid menstruatsioonivalude võib olla tüsistused, kuigi. Näiteks endometrioos võib põhjustada viljakuse probleeme. Vaagna põletikuline haigus võib armi oma munajuhad, suurendab ohtu viljastatud munarakk siirdamist väljaspool emakas (emakaväline rasedus).

Riskitegurid

Sest menstruaaltsükli krambid, võite alustada näha oma peamise arst või arst, kes on spetsialiseerunud naiste reproduktiivse süsteemi (günekoloog). Siin on mõned andmed, mis aitavad teil saada valmis oma ametisse ja mida oodata oma arsti.

Sa oled noorem kui 30; Sa hakkasid puberteet varakult, 11-aastaselt või nooremalt; Sul on raske verejooks perioodidel (menorraagia); Sul on ebaregulaarne menstruatsioon verejooks (metrorraagiast); Sa pole sünnitanud; Sul on perekonnas esinenud düsmenorröa; Sa oled suitsetaja

tüsistused

Soovi korral saab teha teadmiseks

Kui tõsine teie sümptomid on ja kui teie krambid hakkas; Kuupäevad, millal teie kaks viimast menstruatsiooni hakkas; Teave terviseprobleemid olete olnud; Teave terviseprobleemid oma vanemate või õdede-vendade; Kõik ravimid ja toidulisandid te võtate; Küsimused küsige arstilt

Ettevalmistused küsimuste loetelu enne tähtaega aitab teil teha enamiku oma aega koos oma arstiga. Sest menstruaaltsükli krambid, mõned põhilised küsimused küsida hulka

Mis on kõige tõenäolisem põhjus minu sümptomid ?; Kas minu sümptomid võivad aja jooksul muutuda ?; Kas ma pean mingeid katseid ?; Mis ravi või kodus õiguskaitsevahendid võivad aidata ?; Kas on mingeid brošüüre või muude trükiste, et ma ei võta minuga? Mis veebilehed te soovitate?

Ettevalmistused oma ametisse

Ärge kartke küsida täiendavaid küsimusi, mis tekivad teil enne konsultatsiooni.

Näiteid küsimusi võib arst paluda, hõlmavad

Kui vana Te olite, kui te esimest korda hakkas menstruatsioon ?; Kuidas kaugel on teie menstruatsioon ja kui kaua nad tavaliselt kestab ?; Kui raske on menstruatsiooni verejooksu? Kas te olete kunagi verejooksu perioodide vahel ?; Kus on teie krambid asub ?; Kas teil on muid sümptomeid nagu iiveldus, oksendamine, kõhulahtisus, seljavalu, pearinglus või peavalu ?; Kas teie sümptomid ilmnevad tavaliselt koos menstruatsiooni? Või muul ajal ?; Kas teie sümptomid sest sa piirata oma tegevust, töölt koju jääma või kooli, või vältida kasutamise ?; Kui sa oled seksuaalselt aktiivne, sa kogeda valu vahekorra ?; Mis ravi olete proovinud nii kaugele, kui üldse? Kas midagi aidanud ?; Kas keegi naistest oma pere on esinenud sarnaseid sümptomeid?

Te võite leida vabastamisega menstruaaltsükli krambid, võttes sooja vanni või kohaldades soojenduskotti, sooja vee pudel või soojuse plaaster oma kõhul. Üle leti valuvaigisteid, nagu ibuprofeen, võib samuti aidata.

Ultraheli. See test kasutab helilainete luua pilt oma emakas, emakakael, munajuhad ja munasarjad .; Muud pildistamine testid. Kompuutertomograafia või magnetresonantstomograafia (MRI) annab detailsemalt kui ultraheli ja aitab teie arst diagnoosida tervislikku seisundit. Kompuutertomograafia ühendab röntgen tehtud pilte mitmest vaatevinklist toota ristlõike pilte luude, organite ja teiste pehmete kudede sees oma keha .; MRI kasutab raadiolainete ja võimas magnetväli toota üksikasjalikud illustratsioonid sisemise struktuuri. Mõlemad katsed on mitteinvasiivne ja valutu .; Laparoskoopia. Laparoscopy tavaliselt ei ole vajalik diagnoosimiseks menstruatsioonivalude, kuid see võib aidata tuvastada haigust, nagu endometrioos, liited, fibroidid, munasarjatsüstide ja emakaväline rasedus. Selle ambulatoorse kirurgia arst näeb oma kõhuõõnde ja suguelundid tehes pisikesi sisselõiked kõhus ja sisestades fiiberoptilist toru väike kaamera objektiivi.

Arst vaatab oma haiguslugu ja läbi füüsilise eksamiga, sealhulgas vaagna eksam. Ajal vaagna eksam, kontrollib arst tahes kõrvalekalded oma suguelundid ning otsida märke infektsiooni.

Kui arst kahtlustab, et menstruaaltsükli krambid mida põhjustab põhihäirele, võib ta soovitada teiste katsed, näiteks

Valuvaigisteid. Teie arst võib soovitada võtta üle leti valuvaigisteid, nagu ibuprofeen (Advil, Motrin IB, jt) või naprokseennaatriumi (Aleve), regulaarsete annustes alates päevast, enne kui oodata kuni algab menstruatsioon. Retsept mittesteroidsed põletikuvastased ravimid (NSAID), nagu mefenaamhape (Ponstel), samuti on olemas. Kui te ei saa võtta mittesteroidsed põletikuvastased ravimid, paratsetamooli (Tylenol, jt) võivad vähendada oma valu .; Alusta võttes valuvaigistit alguses menstruatsiooni, või niipea, kui te tunnete sümptomid ning jätkata ravimi võtmist vastavalt juhendile kaks kuni kolm päeva, või kuni teie sümptomid on kadunud .; Hormonaalsed rasestumisvastased. Oral rasestumisvastaseid tablette sisalda hormoone, mis takistavad ovulatsiooni ja raskuse vähendamiseks menstruatsioonivalude. Need hormoonid on võimalik tellida ka mitmetes teistes vormides: süsti, plaaster te kannate nahale, implantaat naha alla käsivarre, paindlik ring, et sisestate tuppe või emakasisese (ESV). ; Kirurgia. Kui teie menstruaaltsükli krambid on põhjustatud põhihäirele, nagu endometrioos või fibroidid, operatsioon probleemist võib aidata vähendada oma sümptomeid. Kirurgiline eemaldamine emakast ka olla võimalus, kui sa ei plaani lapsi saada.

Testid ja diagnoosi

Muud pildistamine testid. Kompuutertomograafia või magnetresonantstomograafia (MRI) annab detailsemalt kui ultraheli ja aitab teie arst diagnoosida tervislikku seisundit. Kompuutertomograafia ühendab röntgen tehtud pilte mitmest vaatevinklist toota ristlõike pilte luude, organite ja teiste pehmete kudede sees oma keha.

Harjutus. Uuringutes on leitud, et füüsiline aktiivsus võib leevendada valu menstruatsioonivalude .; Heat. Kuumas vannis või kasutades kütte pad kuuma vee pudel või soojuse laik alakõhus võib leevendada menstruaaltsükli krambid. Rakendades kuumus võib olla sama efektiivne kui üle-leti valuvaigistite leevendab menstruaaltsükli krambid .; Toidulisanditest. Mitmed uuringud on näidanud, et vitamiin E, omega-3 rasvhapete, vitamiin B-1 (tiamiin), B6-vitamiin ja magneesium toidulisandeid võib tõhusalt vähendada menstruatsioonivalude .; Vältides alkohol ja tubakas. Need ained võivad muuta menstruaaltsükli krambid hullem .; Vähendada stressi. Psühholoogiline stress võib suurendada oma riski menstruatsioonivalude ja nende raskusastet.

MRI kasutab raadiolainete ja võimas magnetväli toota üksikasjalikud illustratsioonid sisemise struktuuri. Mõlemad katsed on mitteinvasiivne ja valutu.

Menstruaaltsükli krambid on ravitavad. Arst võib soovitada

Hooldamine ja narkootikumid

Valuvaigisteid. Teie arst võib soovitada võtta üle leti valuvaigisteid, nagu ibuprofeen (Advil, Motrin IB, jt) või naprokseennaatriumi (Aleve), regulaarsete annustes alates päevast, enne kui oodata kuni algab menstruatsioon. Retsept mittesteroidsed põletikuvastased ravimid (NSAID), nagu mefenaamhape (Ponstel), samuti on olemas. Kui te ei saa võtta mittesteroidsed põletikuvastased ravimid, paratsetamooli (Tylenol, jt) võivad vähendada oma valu.

Alusta võttes valuvaigistit alguses menstruatsiooni, või niipea, kui te tunnete sümptomid ning jätkata ravimi võtmist vastavalt juhendile kaks kuni kolm päeva, või kuni teie sümptomid on kadunud.

Nõelravi. Nõelravi hõlmab lisada väga õhuke nõelu läbi naha strateegilisi punkte keha. Mõned uuringud on leidnud, et nõelravi aitab leevendada menstruaaltsükli krambid .; Transkutaansele elektrilise närvi stimulatsioon (TENS). Üheliste seade ühendub naha liimi abil laigud elektroodid neid. Elektroodid pakkuda erineva tasemega elektrivoolu stimuleerida närve .; TENS võib töötada tõstes künnist valu signaale ning stimuleerides vabastama endorfiine, keha loomuliku valuvaigisteid. Uuringutes TENS oli efektiivsem kui platseebo leevendab menstruaaltsükli kramp valu .; Ravimtaimena. Mõned taimseid tooteid, nagu pycnogenol, apteegitilli või kombineeritud tooted, võib pakkuda leevendust menstruaaltsükli krambid .; Akupressuurist. Nagu nõelravi, akupunktuuri hõlmab ka stimuleerides teatud punktid kehal. In akupunktuuri, seda on tehtud õrnalt naha asemel nõelad. Kuigi uuringud akupunktuuri ja menstruaaltsükli krambid on piiratud, tundub, et akupunktuuri võib olla efektiivsem kui platseebo leevendada menstruaaltsükli krambid.

Elustiil ja kodus õiguskaitsevahendid

Asjad, mida võiksite proovida kodus hulka

Alternatiivmeditsiin

Enamik alternatiivseid ravivõimalusi ei ole hästi uuritud raviks menstruaaltsükli krambid ja vajavad täiendavat uurimist enne eksperdid on selgelt soovitavad üks ravi või teise. Kuid mõned alternatiivsed ravimeetodid võivad aidata menstruaaltsükli krambid, sealhulgas

Transkutaansele elektrilise närvi stimulatsioon (TENS). Üheliste seade ühendub naha liimi abil laigud elektroodid neid. Elektroodid pakkuda erineva tasemega elektrivoolu stimuleerida närve.

TENS võib töötada tõstes künnist valu signaale ning stimuleerides vabastama endorfiine, keha loomuliku valuvaigisteid. Uuringutes TENS oli efektiivsem kui platseebo leevendab menstruaaltsükli kramp valu.

)