Meniere’i tõbi juhend – põhjused, sümptomid ja ravivõimalused

Mis see on?

In Ménière’i tõbi, vedeliku kogub sisekõrva. Rõhk alates vedeliku kogunemisest ja kahjustused mõned õrn struktuuride sisekõrva võib põhjustada mitmesuguseid sümptomeid, mis äkitselt hoiatamata ja võib kesta minutist mitme tunnini. Paljudel inimestel on ainult kerged sümptomid, kuid teistes sümptomid on piisavalt tõsine, et olla puuet. Kuulmiskahjustus tuleb ja läheb, kuid aja jooksul teatud määral kuulmislangus võib muutuda püsivaks .; Põhjuseks Ménière’i tõbi on teadmata. See kipub lööma mehi ja naisi võrdselt, ja kuigi see võib esineda igas vanuses, siis tavaliselt algab eluaasta vahel 30 ja 50. Enamikul juhtudel ainult ühe kõrva mõjutatakse. Vaid umbes 15 protsenti inimestest Meniere’i tõbi kaotada kuulmise mõlemat kõrva .; Sümptomid; Sümptomid Meniere’i tõbi oluliselt erineda inimeselt inimesele. Mõned patsiendid kogevad klastri rünnakute mõne nädala järgneb aastat reljeefi ja teistele patsientidele esineb sümptomeid regulaarselt aastaid .; Isik Meniere’i tõbi võib tekkida mis tahes või kõik need sümptomid; Vertigo ja peapööritust, sageli nii tugev, et see ajutiselt välja lülitada. Tegemist võib olla tunne, et ruum on ketramine, korrutamine või Kiik. Tasakaal saab tõsiselt kannatada. Tunne võib kesta mõnest minutist kuni mitme tunnini. Pärast peapööritus läheb ära, tunde tasakaalustamatus võib jääda mitu tundi või päeva .; Iiveldus ja oksendamine episoodi ajal peapööritus .; Hea tunne survet või täius mõjutatud kõrva .; Helin, sumin või muud müra kahjustatud kõrva (tinnitus). See kohin on sageli madal madalsageduste ning moonutada normaalset heli .; Kuulmiskahjustus, et tuleb ja läheb, kuid muutub järjest hullemaks aja jooksul. Madala viilkatus kuulmine sageli mõjutab varem haigus.

Sümptomid

Sümptomid Meniere’i tõbi oluliselt erineda inimeselt inimesele. Mõned patsiendid kogevad klastri rünnakute mõne nädala järgneb aastat reljeefi ja teistele patsientidele esineb sümptomeid regulaarselt aastaid .; Isik Meniere’i tõbi võib tekkida mis tahes või kõik need sümptomid; Vertigo ja peapööritust, sageli nii tugev, et see ajutiselt välja lülitada. Tegemist võib olla tunne, et ruum on ketramine, korrutamine või Kiik. Tasakaal saab tõsiselt kannatada. Tunne võib kesta mõnest minutist kuni mitme tunnini. Pärast peapööritus läheb ära, tunde tasakaalustamatus võib jääda mitu tundi või päeva .; Iiveldus ja oksendamine episoodi ajal peapööritus .; Hea tunne survet või täius mõjutatud kõrva .; Helin, sumin või muud müra kahjustatud kõrva (tinnitus). See kohin on sageli madal madalsageduste ning moonutada normaalset heli .; Kuulmiskahjustus, et tuleb ja läheb, kuid muutub järjest hullemaks aja jooksul. Madala viilkatus kuulmine sageli mõjutab varem haigus.

diagnoos

Diagnoosimiseks Meniere’i tõbi võib olla raske. Arst ei saa uurida sisekõrva otse, mistõttu ei ole lihtne võimalus öelda, kas vedelik on üles ehitatud. Tavaliselt arst diagnoosida Meniere’i tõbi, kui teil tekivad tüüpilised sümptomid ja muud võimalikud põhjused sümptomeid on välistatud.

Kui kaua see kestab?

Hetkel ei ole ravi Ménière’i tõbi. Kui tingimus on diagnoositud, see jääb kogu eluks. Kuid sümptomid tavaliselt tulevad ja lähevad, ja ainult mõned inimesed Meniere’i tõbi läheb edasi arendada invaliidsust.

Kuidas seda vältida tervisliku seisundi

Kuna keegi ei tea, mis põhjustab Meniere’i tõbi, ei ole nii, et seda ära hoida.

Kuidas ravida seda tervisliku seisundi

Seal ei ole ravi Meniere’i tõbi, nii ravi keskendub juhtimis sümptomeid.

Kui külastada arsti

See on tavaliselt raske ignoreerida rünnaku Ménière’i tõbi. Vaata oma tervishoiutöötajat, kui teil tekib seletamatu ketramine või uimane tunne või kui teil tekib kuulmislangus.

prognoos

Hetkel ei ole ravi Ménière’i tõbi. Aja jooksul teatud määral püsiv kuulmislangus on ühine.