melatoniini

Ühine nimed: MEL

efektiivsuse hinnangud

Ooo … Positiivne kliiniliste uuringute

ohutus hinnangud

Melatoniin on üks toodetavate hormoonide käbinäärme kõikides selgroogsetel. Samuti on toodetud extrapineal elundite, näiteks silma, seedetrakti, luu, nahk, lümfotsüütide, trombotsüütide ja tüümuses. Varase loomkatsed 1960ndate keskel näitas võimet mõjutada seksuaalfunktsiooni nahavärvi ja muude imetajate funktsioone. Lisaks toodetakse selgroogsetel melatoniin on leitud ka taimede, bakterite, ainurakse eukarüootides ja selgrootute.

Melatoniin sekretsiooni pärsitakse keskkonna valgus ja stimuleerib pimedus, koos sekretsiooni alustades 09:00 ja jõudes vahemikus 2 kuni 04:00 kiirusega umbes 200 pg / ml. Kestus melatoniini tootmist muutub aasta jooksul lühemate perioodide aset suvekuudel ja pikemate esinevad talvekuudel. Öine sekretsiooni melatoniini on suurim laste ja vanusega väheneb. Uuringud 1990. viinud laialdaselt laiendatud kasutusalad melatoniini sealhulgas leevendada unetust, võitlus jet lag, raseduse vältimisel (suurtes annustes), kaitstes rakke vabade radikaalide kahjustuste, tugevdada immuunsüsteemi, ennetada vähki ja laiendada elu.

Melatoniin on kasutatud mitmeid võimalusi, kuid on näidanud, et kõige lubadus lühiajalisi regulatsioon magada mustrid, sealhulgas jet lag. Kliiniliste uuringute tulemused on vastuolulised.

Lennueelse, varajane õhtu ravis Melatoniini peaks järgnema ravi enne magamaminekut 4 päeva jooksul pärast saabumist.

Melatoniin 4 päeva enne magamaminekut, kui uues ajavööndis.

Melatoniin 5 mg 3-4 tundi enne pealesunnitud uneperioodi 4 nädala jooksul.

Suures annuses, väikeste korduvdooside või kontrollitud vabanemisega formulatsiooni.

Melatoniin 2-5 mg on kasutatud.

Kuni 20 mg suukaudselt / IV jaoks 28-30 päeva seejärel 10 mg suukaudset manustamist päevas 1 aasta jooksul.

Melatoniin ei tohiks kasutada patsiendid, kellel on autoimmuunhaigused.

Informatsioon ohutuse ja efektiivsuse raseduse ja imetamise ajal ei ole.

Kofeiin ja fluvoksamiin võib suurendada mõju melatoniini, samas melatoniini võib väheneda antihüpertensiivne toime nifedipiini. Melatoniin võib vajaduse võimendada varfariini.

Võimalikud kõrvaltoimed on depressioon, peapööritus, enurees, ülemäärase päevase unisuse, peavalu ja iiveldust. Unisus võib kogenud 30 minutit pärast melatoniini ja võib kesta umbes 1 tund ja seega võivad mõjutada sõiduoskuse. Tegemist võib olla suurenenud risk krampide lastel raskeid neuroloogilisi häireid.

Seal on vähe või ei ole mis tahes suuremaid toksilisust melatoniini, isegi suurtes annustes.

viited