melanoomi ravi ja ravimid

Parim ravi sa sõltub suurusest ja etapi vähk, oma üldist tervist ja oma isikliku lk.

Ravi varajases staadiumis melanoomidest tavaliselt sisaldab eemaldamise operatsiooni melanoomi. Väga õhuke melanoom võib täielikult eemaldada ajal biopsia ja nõuavad kaugemale ravi. Vastasel korral eemaldab kirurg vähk samuti piiri normaalse naha ja koesse nahaalune. Inimestele varases staadiumis melanoomidest, see võib olla ainus ravi vaja.

Kui melanoom on levinud väljapoole naha ravivõimaluste hulka võivad kuuluda

Ravivad varases staadiumis melanoomidest

Keemiaravi. Keemiaravi kasutab narkootikume hävitada vähirakke. Keemiaravi võib manustada intravenoosselt, tableti kujul või mõlemad, nii et see liigub kogu keha.

Keemiaravi võib anda ka veeni oma käe või jala menetluses nimetatakse isoleeritud jäseme perfusiooni. Selle tegevuse käigus veri käsi või jalg ei ole lubatud sõita teistes valdkondades oma keha lühikest aega, nii et kemoteraapia ravimitega sõita otse ümbrus melanoomi ning ei mõjuta teisi kehaosi.

Ravimine melanoomid mis on levinud väljapoole naha

Bioloogiline ravi. Bioloogiline ravi suurendab immuunsüsteemi, mis aitavad organismil võidelda vähi. Nende ravi on valmistatud ained, mida organism toodab või sarnaste ainete toodetud laboris. Kõrvaltoimeid Nende ravide sarnanevad gripp, sealhulgas külmavärinad, väsimus, palavik, peavalu ja lihasvalu.

Bioloogiline raviks kasutatud melanoomi interferoon ja interleukiin-2, ipilimumab (Yervoy), nivolumab (Opdivo) ja pembrolizumab (Keytruda).

Suunatud ravi. Suunatud ravi kasutab ravimeid suunata konkreetsete turvaauke vähirakke. Kõrvaltoimed suunatud ravimeetodit varieeruda, kuid kipuvad hulka nahaprobleemide, palavik, külmavärinad ja dehüdratsiooni.

Vemurafenib (Zelboraf), dabrafenib (Tafinlar) ja trametinib (Mekinist) on suunatud ravi ravimitega kasutatakse kaugelearenenud melanoomi. Need ravimid on tõhusad ainult siis, kui teie vähirakke on teatud geneetilise mutatsiooni. Rakke oma melanoomi saab testida, et näha, kas need ravimid võivad aidata.