malaaria haigus

Malaaria on põhjustatud haiguse parasiit poolt edastatud hammustada nakatunud sääskede. Malaaria toodab korduvad hood külmavärinad ja palavik. Malaaria tapab hinnanguliselt 660000 inimest aastas.

Kuigi haigus on haruldane parasvöötme, malaaria on veel levinud troopilistes ja subtroopilistes riikides. Maailma Terviseorganisatsiooni ametnikud üritavad vähendada malaaria jagades moskiitovõrkude aidata kaitsta inimesi sääsk hammustab, kui nad magavad. Teadlased üle maailma töötavad välja töötada vaktsiin malaaria.

Sümptomid

Kui olete reisil kohtades, kus malaaria on levinud, võtta ennetavaid ravimit enne, selle ajal ja pärast reisi. Paljud malaaria parasiidid on nüüd immuunne kõige levinum raviks kasutatavate ravimitega haigus.

Mõõdukas kuni raske külmavärinad; Kõrge palavik; Higistamine

Malaaria infektsiooni iseloomustab tavaliselt korduvad hood järgmiste tunnuste ja sümptomite

Muud nähud ja sümptomid võivad hõlmata

Malaaria nähud ja sümptomid tavaliselt algab mõne nädala jooksul pärast hammustuse nakatunud sääsk. Kuid mõned liigid malaaria parasiidi võib uinu kehas kuni aasta.

Peavalu; oksendamine; kõhulahtisus

Rääkige oma arstiga, kui teil tekib kõrge palavik, elades või pärast reisivad kõrge riskiga malaaria piirkonda. Parasiidid, mis põhjustavad malaaria ei uinu kehas kuni aasta. Kui teil on rasked sümptomid, pöörduge erakorralise arstiabi.

Nakatumata sääsk. Sääsk nakatub toitub isik, kellel on malaaria .; Edastamine parasiit. Kui oled järgmine isik seda sääsk hammustab, siis võib edastada malaaria parasiidi teile .; Maksas. Parasiidid siis reisida maksaga – kui mõned tüübid võivad uinu senikaua kui aasta .; Vereringesse. Kui parasiidid küps, kui nad lahkuvad maksa ja nakatada oma punaseid vereliblesid. See on siis, kui inimesed tavaliselt arendada malaaria sümptomeid .; Järgmisele isikule. Kui nakatumata sääsk hammustab teile siinkohal tsükkel, siis nakatuda oma malaaria parasiidi ja võib levida neid järgmisele inimesele see hammustab.

põhjuste

Malaaria on põhjustatud tüüp mikroskoopilisi parasiit, mis on edastatud kõige sagedamini Sääsehammustusega.

Kuna parasiidid, mis põhjustavad malaaria mõjutavad punaseid vereliblesid, inimesed saavad ka saagi malaaria kokkupuutel nakatunud verega, sealhulgas

Malaaria levib kui sääsk nakatunud malaariasse parasiidid hammustab nakatumata inimese. Parasiidid sisestada selle inimese vereringesse ja rändavad maksa. Kui parasiidid küps jätavad nad maksas ja nakatada punaseid vereliblesid. Sääsed nakatuda, kui nad toituvad nakatunud inimest.

Suurim riskitegurit malaaria on elada või külastada troopilistes piirkondades, kus haigus on levinud. Paljud eri alatüüpide malaaria parasiidi olemas. Erinevaid mis põhjustab kõige surmav tüsistused on kõige sagedamini leitud

Inimesed, kellel on suurenenud risk tõsise haiguse hulka

Riskitegurid

Vaesus, teadmatus ja vähene või puudub ligipääs tervishoiule kaasa ka malaaria surmajuhtumit.

Emalt lootele; Vereülekannete kaudu; Jagades nõelu kasutatakse süstivad narkootikume

tüsistused

Elanikud malaaria piirkonda võivad kokku puutuda haigus nii sageli, et nad omandavad osalist kaitset, mida saab vähendada raskust malaaria sümptomeid. Kuid see osaline kaitse võib kaduda, kui liigutad riiki, kus sa enam tihti kokku puutunud parasiit.

Aafrika riigid Lõuna-Sahara kõrbe; Aasia kontinendil; Solomon Islands, Paapua Uus-Guinea ja Haiti

Malaaria võib lõppeda surmaga, eriti sort, mis on levinud troopilistes Aafrika osades. Centers for Disease Control and Prevention hinnangul 90 protsenti kõigist malaaria surmajuhtumitest leiab aset Aafrika – kõige sagedamini lastel vanuses alla 5.

Väikelastele ja imikutele; Saabuvad reisijad piirkondades, kus puudub malaaria; Rasedad naised ja nende sündimata lapsi

diagnoos

Enamikul juhtudel malaaria surmajuhtumitest seotud ühe või mitme tõsiseid tüsistusi, sealhulgas

Mõned sordid malaariapisikul, mis tavaliselt tekitavad kergemate vormide tõbi, võivad püsida aastaid ja põhjus ägenemiste.

Peaaju malaaria. Kui parasiit täidetud vereliblede blokeerida väikeste veresoonte ajju (aju malaaria), paistetus aju või aju kahjustada. Peaaju malaaria võib põhjustada kooma .; Hingamisraskusi. Kogunenud vedeliku kopsudesse (kopsuturse) võib raskendada hingamist .; Organi puudulikkus. Malaaria võib põhjustada neerude, maksa ebaõnnestuda või põrna rebeneda. Kõik need tingimused võivad olla eluohtlik .; Aneemia. Malaaria kahju punaste vereliblede, mis võib põhjustada aneemia .; Madal veresuhkur. Tõsine malaariavormid ise võib põhjustada madal veresuhkru tase, nagu võib hiniini – üks levinumaid ravimeid kasutada võitluseks malaaria. Väga madala veresuhkru võib põhjustada kooma või surm.

Vereanalüüsid võivad näidata olemasolu parasiit ja aitab sobivat ravi määramisel

Kas sul on malaaria; Millist tüüpi malaaria parasiidi põhjustab teie sümptomid; Kui teie nakkuse põhjuseks parasiit resistentsed teatud ravimite; Kas haigus mõjutab mõni teie elutähtsaid organeid

Mõned vereanalüüse võib võtta mitu päeva lõpetada, samas kui teised võivad tulemusi vähem kui 15 minutit.

Ravimite tüübid ja ravi kestus varieerub sõltuvalt

Millist tüüpi malaaria parasiidi pead; Raskust oma sümptomeid; Sinu vanus; Kas olete rase

ravi

Kõige tavalisem malaariaravimite hulka

Chloroquine (Aralen); Quinine sulfaat (Qualaquin); Hüdroksüklorokiin (Plaquenil); meflokiin; Kombinatsioon atovakuoon ja tsükloguaniil (MALARONE’iga)

Ajalugu malaariavastast ravim on tähistatud pidev võitlus vahel arenevad ravimresistentse parasiidid ja otsida uusi ravimpreparaadid. Paljudes maailma osades, näiteks resistentsus klorokviin muutnud ravimi ebaefektiivseks.

Kui te kahtlustate on malaaria või et olete kokku puutunud, siis oled tõenäoliselt alustada nähes oma perearsti. Kuid mõnel juhul, kui helistate luua kokkusaamine, siis võib nimetatud nakkushaiguse spetsialist.

Ettevalmistused kohtumine

Enne oma ametisse, võiksite kirjutada nimekiri, mis vastab järgmistele küsimustele

Ajal füüsilise eksamiga, võib arst kontrollida oma põrna ja närvisüsteemi funktsioone, samuti otsida muid põhjusi palavik.

Millised on teie sümptomid ja millal nad hakkavad ?; Kas olete viimasel ajal sõitis või liikus piirkonnas, kus malaaria on ühine ?; Kas olete kunagi varem malaariat ?; Milliseid ravimeid ja toidulisandeid te võtate?

Ärahoidmine

Kui sa lähed reisil kohta, kus malaaria on ühine, rääkige oma arstiga paar kuud enne tähtaega narkootikume saab võtta – enne ja pärast reisi – mis aitab teid kaitsta malaaria parasiidid.

Lisateavet Malaaria

Üldiselt narkootikume ärahoidmiseks võetud malaaria on samad raviks kasutatavate ravimitega haigus. Arst peab teadma, kus teil reisil, nii et ta saab kirjutada ravimit, mis toimib paremini tüübist malaariapisikul kõige sagedamini leida selles piirkonnas.

Teadlased üle maailma üritavad luua ohutu ja tõhus vaktsiin malaaria. Ja veel, aga ikka veel ei ole malaaria vaktsiini heaks inimestel.

Riikides, kus malaaria on ühine, ennetamine hõlmab ka hoida sääski eemale inimestele. strateegiate hulka

Veel Malaaria

Sümptomid ja ravi

1

 1

)

Pihustamine koju. Ravivad oma kodu seinte insektitsiid aitab tappa täiskasvanud sääskede, mis tulevad seestpoolt .; Sleeping all net. Bed võrgud, eriti neil, kes said insektitsiid, eriti soovitatakse rasedatele ja väikelaste .; Katta nahka. Aktiivsel sääsk korda, tavaliselt loojangu künnisel, kanda püksid ja pikkade varrukatega särgid .; Pihustamine rõivad ja nahk. Spreid, mis sisaldavad permetriini on ohutu kasutada rõivaste, samas aerosoolid, mis sisaldavad DEET saab kasutada nahka.