Madala rasvasisaldusega dieetide ole parem kui teised plaanid: Uuring –

Kathleen Doheny

HealthDay Reporter

Neljapäev 29 oktoober, 2015 (HealthDay News) – Madala rasvasisaldusega dieetide sageli reklaamitakse kui hea viis kaalust alla, kuid nad ei ole efektiivsem kui muud tüüpi dieedid, uus läbivaatamine näitab.

“Me leidsime, et madala rasvasisaldusega dieetide ei olnud efektiivsem kui kõrgema rasvasisaldusega dieetide pikaajalise kaalulangus,” ütles uuringu juht Deirdre Tobias, assotsieerunud epidemioloog Harvardi meditsiinikooli ja Brigham ja naiste haigla Boston.

Edu võti tundub olevat pigem kinni kui konkreetses kaalulangus kava, Tobias ütles. “Olles võimeline kinni toitumine pikemas perspektiivis tõenäoliselt ennustada, kas toitumine on edukas kaalukaotus,” ütles ta.

Uus analüüs avaldatakse Internetis 30. oktoober Lancet Diabeet ja endokrinoloogia ajakirja. Uurimistöö toetas diabeediühingu ja USA National Institutes of Health.

Läbiviimisel oma analüüsi, Tobias ja tema kolleegid vaatas 53 avaldatud uuringus, milles osales üle 68000 täiskasvanud. Need madala rasvasisaldusega dieetide tegi kaalust. Aga need on madala süsivesikute dieeti olid veidi üle 2 naela kergem kui need on madala rasvasisaldusega dieetide pärast järelkontrolli vähemalt üks aasta. Keskmine kaalulangus kõigis rühmades oli 6 naela, ütlesid teadlased.

Take-home sõnum, Tobias ütles, ei söö rasvaseid toite koos loobuma. Pigem on erinevaid kaalulangus plaanid ja “ei ole üks, mis hõljub pinnale optimaalse dieeti kehakaalu langetamiseks.”

Ta soovitas, et igaüks, kes tahavad kaalust leida hea kaalulangus programm, mis sobib nende eelistuste ja kultuuriliste vajadustega.

Madala rasvasisaldusega toitumisharjumused uuringutes ulatus väga madala rasvasisaldusega, 10 protsenti või vähem kaloreid rasvast, rohkem mõõdukas plaanid, mis võimaldas 30 protsenti või vähem kaloreid rasvast.

Connie Diekman on direktor ülikooli toitumine Washingtoni ülikooli St Louis. Ta ütles: “Selle tulemusena uuring toitumine koostis ja massi kadu näib toetavat tulemusi, mida on täheldatud teistes uuringutes.

“Järeldus on see, jms uuringud, on see, et kaalulangus ei ole tulemus piirata ühe kalorite toitainete teise üle, ja et saavutada kaalulangus on tõenäoliselt küsimus kalorite kontrolli viisil, mis töötab individuaalsete,” lisas ta lisatud.

tervislik, maitsev retseptid, alates ja korralikult süüa ajakirja.

Kuigi teie füüsiline koormus, siis tuleb loota vahel …