Lung biopsia

Kops biopsia eemaldab tükikese kopsukoes, mida saab vaadelda mikroskoobi all. Biopsia saab teha neljal viisil. Kasutatav meetod sõltub sellest, kus proov võetakse ära ja oma üldist tervist.

Kops biopsiat teha

Teil palutakse allkirjastada nõusoleku vormi, mis ütleb, et saate aru riske test ja nõustun lasta seda teha.

Bronchoscopic biopsia. Seda tüüpi biopsia kasutab valgustatud instrument (bronhoskoopi) torgata läbi suu või nina ja meie hingamisteede eemaldada kopsu koeproov. Seda meetodit võib kasutada, kui nakkushaiguse kahtlus, kui ebanormaalne kopsukude paikneb kõrval hingamine torud (bronhid), või enne üritab rohkem invasiivseid meetodeid, näiteks avatud kopsubiopsia; Nõelbiopsia. Nõeljad biopsia kasutab pikk nõel sisestatakse läbi rindkere seina eemaldada proovist kopsukoe. Seda meetodit kasutatakse, kui ebanormaalne kopsukude asub lähedal rindkere seina. Kompuutertomograafia (CT), ultraheli või fluoroskoopias kasutatakse tavaliselt juhtida nõela ebanormaalne kudede; Avatud biopsia. Avatud biopsia kasutab operatsiooni teha lõigatud (sisselõige) ribide vahel ja eemaldada proovist kopsukoe. Avatud biopsia tehakse tavaliselt siis, kui muud meetodid kopsubiopsia ei ole olnud edukad, ei saa kasutada, või kui suuremast osast kopsukoes on vaja saada diagnoosi; Video-toega torakoskoopilised operatsioon (anumad). Tõrred kasutab ulatust (seda nimetatakse thoracoscope) lasti läbi väikese sisselõike rinnast eemaldada proovis kopsukoe.

Diagnoosi teatud kopsuhaigused, nagu sarkoidoos või kopsufibroos. Harvadel juhtudel kopsubiopsia võib teha raske kopsupõletik, eriti kui diagnoos ei ole selge; Diagnoosi kopsuvähi kahtlusega; Hinnake kõrvalekaldeid näha muid teste, näiteks rindkere röntgen või kompuutertomograafia. Kops biopsia tehakse tavaliselt siis, kui teised testid ei suuda tuvastada põhjus kopsu probleeme.