lovastatiini ja niatsiini

Therapeutic Klass: Hüperlipideemiavastased

Kasutab lovastatiini ja niatsiini

Farmakoloogilise Klass: Vitamiin B (klass)

Keemiline Klass: nikotiinhape (klass)

Niatsiin pikendatud vabanemisega ja lovastatiini kombinatsioon meditsiin on kombinatsioon kahest ravimeid, mis töötavad koos, et alandada kolesterooli ja lipiidide (rasva) häired. Niatsiin on vitamiin B3, mis vähendab kolesterooli sisaldust veres. Lovastatiin kuulub ravimite rühma, mida nimetatakse HMG-CoA reduktaasi inhibiitorite või statiine. See toimib vähendada kolesterooli sisaldust veres blokeerib ensüümi, mis on vajalik teha kolesterooli.

lovastatiini ja niatsiin on saadaval ainult arsti retsepti.

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Lovastatiiniga ja niatsiini järgmine tuleks kaaluda

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon lovastatiini ja niatsiini või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Kasuta niatsiini pikatoimelist ja lovastatiini kombinatsioon ei ole soovitatav lastel.

Enne Kasutades lovastatiini ja niatsiini

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud geriaatrilise-spetsiifilisi probleeme, mis piiravad aga niatsiin pikatoimelist ja lovastatiini kombinatsioon eakatel.

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te võtate lovastatiini ja niatsiini, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades lovastatiini ja niatsiini mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav. Arst võib otsustada mitte ravida teid seda ravimit või muuta mõnede teiste ravimitega võtate.

Kasutades lovastatiini ja niatsiini ühegi järgmistest ravimitest ei ole soovitatav, kuid võib teatud juhtudel nõutav. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Kasutades lovastatiini ja niatsiini mis tahes järgmiste ravimitega võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimeid, kuid kasutades mõlemad ravimid võivad olla parim ravi teile. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades lovastatiini ja niatsiini koos mis tahes järgmine ole tavaliselt soovitatav, kuid võivad olla vältimatud teatud juhtudel. Kui kasutatakse koos, võib arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate lovastatiini ja niatsiini, või anda teile erilisi juhiseid kasutamise kohta toidu, alkoholi või tubakat.

Kasutades lovastatiini ja niatsiini koos ükskõik millist järgnevatest võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimed kuid võivad olla vältimatud teatud juhtudel. Kui kasutatakse koos, võib arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate lovastatiini ja niatsiini, või anda teile erilisi juhiseid kasutamise kohta toidu, alkoholi või tubakat.

Esinemine teisi terviseprobleeme võib mõjutada kasutamise lovastatiini ja niatsiini. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Võtke lovastatiini ja niatsiini ainult arsti juhiste järgi. Ärge võtke rohkem või vähem seda ja ei võta seda sagedamini või kauem, kui arst on tellitud. Samuti lovastatiini ja niatsiini töötab paremini kui esineb pidev summa veres. Selleks, et aidata hoida selle summa konstantne, ei jäta ühtki annust ja võtta ravimit iga päev samal ajal.

Lisaks lovastatiini ja niatsiini, võib arst muuta oma dieeti, et üks, mis on madala rasva-, suhkru- ja kolesteroolitaset. Järgige hoolikalt arsti korraldusi mingit erilist dieeti.

Neelake laiendatud vabastav tablett tervikuna. Ärge murda, purustada ega närida.

See on parem võtta lovastatiini ja niatsiini enne magamaminekut, madala rasvasisaldusega eine või suupiste. Ärge võtke seda tühja kõhuga.

Kui te võtate danasool (Danocrine®), diltiaseem (Cardizem®) või verapamiili (Calan®, Isoptin®, Verelan®) koos lovastatiin oma lovastatiini annus ei tohi olla suurem kui 20 milligrammi (mg) päevas, kui ei ole teisiti arsti juhiste järgi. Ärge kasutage rohkem kui 40 mg päevas lovastatiini koos amiodarooni (Cordarone®). Kui kasutatakse koos suuremate annuste lovastatiin, need ravimid võivad suurendada teie risk lihaste vigastusi ja võib kaasa tuua probleeme neerudega.

Rääkige oma arstile, kui te tarvitate regulaarselt greibimahla. Rohkelt greibimahla (rohkem kui 1 liiter iga päev) võtmise ajal lovastatiini ja niatsiini võib suurendada oma riski lihaste vigastusi ja võib kaasa tuua probleeme neerudega.

Ära joo suurtes kogustes alkoholi lovastatiiniga. See võib põhjustada maksakahjustust.

Annus ja lovastatiini niatsiin on erinev erinevate patsientide puhul. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmised doosid lovastatiini ja niatsiini. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Õige kasutamine lovastatiini ja niatsiini

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Kui te unustate annuse lovastatiini ja niatsiini, võtke see niipea kui võimalik. Kui on peaaegu aeg võtta järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Kui te ei ole võtnud lovastatiini ja niatsiini rohkem kui 7 päeva, pidage nõu oma arstiga. Teil võib tekkida vajadus on teie annust vähendada enne kui saad hakata võtma lovastatiini ja niatsiini uuesti.

Hoidke seda ravimit hoitakse suletud anumas toatemperatuuril, eemal kuumuse, niiskuse ja otsese valguse kätte. Hoidke külmumise eest.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.

On oluline, et teie arst kontrollida oma korrapäraseks külastused veenduda, et lovastatiin ja niatsiini töötab korralikult alandada kolesterooli ja triglütseriidide (rasvad) sisaldus. Vereanalüüsid võivad olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

Ettevaatusabinõud kasutamise ajal lovastatiini ja niatsiini

Kasutades lovastatiini ja niatsiini raseduse ajal võib kahjustada teie sündimata lapsele. Kasutage tõhusat rasestumisvastast hoiduma saada rase. Kui te arvate, et olete rasestunud kasutades ravimit, rääkige sellest kohe oma arstile.

Ärge kasutage lovastatiini / niatsiin, kui te kasutate järgmisi ravimeid: botsepreviirina (Victrelis®), nefasodoon (Serzone®), telapreviiri (Incivek®), teatud antibiootikumid (nt klaritromütsiin, erütromütsiin, itrakonasool, ketokonasool, posakonasoolile, telitromütsiinile, Nizoral®) või teatud ravimid, mida kasutatakse HIV / AIDS (näiteks atasanaviir, indinaviir, nelfinaviir, ritonaviir, sakvinaviir, Crixivan®, Kaletra®, Lexiva®, Norvir®, Prezista®, Reyataz®). Kasutades neid ravimeid koos, võib põhjustada tõsiseid kõrvaltoimeid.

Helistage oma arstile kohe, kui teil on seletamatu lihasvalu, valulikkus või nõrkus. Need võivad olla sümptomid tõsine lihaste probleemide, nagu müopaatia või immuunsüsteemi vahendatud nekrotiseerivat müopaatia (IMNM).

Helistage oma arstile kohe, kui teil on tume uriin, on palavik, on lihaskrambid või spasmid on lihasvalu või jäikus, olen väga väsinud või nõrk või on kõhulahtisus. Need võivad olla sümptomid tõsine lihaste probleem nimetatakse rabdomüolüüs, mis võib põhjustada probleeme neerudega.

Loobuge lovastatiini ja niatsiini ja kontrollida oma arstile, kui teil on valu või hellus on ülakõhus, hele väljaheide, tume uriin, isutus, iiveldus, ebatavaline väsimus või nõrkus või kollased silmad või nahk. Need võivad olla sümptomid maksakahjustusi.

lovastatiini ja niatsiini võib mõjutada veresuhkru taset. See on oluline, kui teil on diabeet või diabeedieelse. Kui te märkate muutusi tulemusi veres või uriinis suhkur testid või kui teil on küsimusi, pöörduge oma arsti poole.

lovastatiini ja niatsiini võib põhjustada mõnedel inimestel saada pearinglust, peapööritust, uimasust või vähem tähelepanelik kui nad tavaliselt. Veenduge, et te teate, kuidas te reageerite lovastatiin ja niatsiini enne autojuhtimist, masinate või midagi muud, mis võib olla ohtlik, kui teil on uimane või anna endast märku. Muuda seisukohti aeglaselt püsti istuvast või lamavast asendist.

lovastatiini ja niatsiini kõrvaltoimed

lovastatiini / niatsiini

lovastatiini ja niatsiini ei tohiks võtta koos vitamiinide sisaldavad niatsiini või nikotiinamiid.

Veenduge iga arst või hambaarst, kes teid ravib teab, et te kasutate lovastatiini ja niatsiini. Mõnikord tuleb peatada kasutades lovastatiini ja niatsiini, kui teil on suur operatsioon, raske vigastuse või teil tekivad teised tõsiseid terviseprobleeme. See võib mõjutada ka tekkinud teatud meditsiinilised testid.

lovastatiini ja niatsiini võib põhjustada kõrvaltoimena läbipesuvoost. Flushing on sooja- või punetus näole, kaelale, kätel ja juhuti ning rindkere. Et vältida punetus, alkohol, kuumad joogid ja vürtsikas toit tuleks vältida umbes samal ajal võtate lovastatiini ja niatsiini. Lisaks võib arst soovitada, et te võtate aspiriini 30 minutit enne lovastatiini ja niatsiini, et vältida punetus.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete või vitamiine.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

Hankige erakorralist abi kohe, kui mõni järgmistest üledoosi sümptomite

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.

Saadavus tootevalikus lõpetatud

Rasedus Kategooria X Mitte kasutada raseduse ajal

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu FDA

Kõrge kolesteroolitase atorvastatiin, simvastatiin, CRESTORit, lipitor, Zocoriga, Zetia

Hüperlipoproteineemia atorvastatiin, simvastatiin Crestor Lipitor, pravastatiini fenofibraat

Hüperlipoproteineemia Liik Ila, kõrgenenud LDL atorvastatiin, simvastatiin Crestor Lipitor, pravastatiini fenofibraat

Hüperlipoproteineemia Liik IIb, kõrgenenud LDL VLDL atorvastatiin, simvastatiin Crestor Lipitor, pravastatiini fenofibraat

 või minna liituda lovastatiini / niatsiin tugirühm suhelda teistega, kes on sarnased huvid.