lopinaviirile ja ritonaviiri (suukaudne) ettevaatusabinõud

On väga oluline, et teie arst kontrollida edu teile või teie lapsele regulaarsed külastused veenduda seda ravimit töötab korralikult. Vereanalüüsid võivad olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

Ärge kasutage seda ravimit, kui teil või teie lapsel on ka kasutades alfusosiinravi (Uroxatral®), tsisapriid (Propulsid®), tungaltera ravimite (nt dihüdroergotamiin, ergonoviin, ergotamiin, metüülergonoviiniga, Cafergot®, Ergomar®, Methergine® või Migranal® ), lovastatiin (Advicor®, Altoprev®, Mevacor®), suukaudne midasolaam (Versed®), pimosiid (Orap®), rifampiini (Rifadin®), salmeterooli (Advair®, Serevent®), sildenafiil (Revatio®, simvastatiin (Simcor ®, Vytorin®, ZOCOR®) või triasolaam (Halcion®).

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. Kaasa arvatud ilma retseptita nonprescription (üle leti [OTC]) ravimid ja taimsed (nt naistepuna) või vitamiine.

See ravim ei lase teil andes HIV teie partner seksi ajal. Veenduge, et te sellest aru ja harjutada turvaseksi, isegi siis, kui teie partner on ka HIV, kasutades lateks kondoomi või mõnda muud barjäärimeetodit. See ravim ei lase teil andes HIV teistele inimestele, kui nad puutuvad kokku oma verd. Ärge uuesti kasutada või jagada nõelu kellelegi.

Pankreatiit võib tekkida, kui te kasutate seda ravimit. Selle ravimi kasutamist lõpetada ja kontrollida oma arstile, kui teil või teie lapsel on ootamatu ja tugev kõhuvalu, külmavärinad, kõhukinnisus, iiveldus, oksendamine, palavik, või peapööritus.

Pöörduge kohe arsti poole, kui teil või teie lapsel on valu või hellus on ülakõhus; hele väljaheide; tume uriin, isutus, iiveldus, ebatavaline väsimus või nõrkus või kollased silmad või nahk. Need võivad olla sümptomid tõsiseid probleeme maksaga.

See ravim võib põhjustada veresuhkru taseme tõusu. Pöörduge arsti poole, kui teil või teie lapsel endal muutust tulemusi veres või uriinis suhkur testid.

See ravim võib põhjustada muutusi südame rütmi, nagu seisund, mida nimetatakse PR või QT-intervalli pikenemist. See võib muuta viisi, kuidas süda lööb ja põhjustada minestamist või tõsiseid kõrvaltoimeid mõnedel patsientidel. Võta kohe oma arstile, kui teil või teie lapsel on sümptomid südame rütmihäirete, nagu kiired, või ebaregulaarne südametegevus.

See ravim võib suurendada kolesterooli ja rasvade sisaldust veres. Kui see olukord tekib, võib arst teile ravimi alandada kolesterooli ja rasvu. Rääkige oma arstile, kui teil või teie lapsel on mure.

Kui teil või teie lapsel tekib nahalööve, nõgeslööve või allergiline reaktsioon selle ravimi võtmise lõpetada ravimi ja pidage nõu oma arstiga niipea kui võimalik.

Kui te kasutate vedelat ravimit, siis tuleb piirata alkoholi juua. Kaletra® suukaudsete vedelate sisaldab 42% alkoholi. Rääkige oma arstile, kui teil või teie laps kasutate või plaanite võtta, metronidasool (Flagyl®) või disulfiraamiga (Antabuse®).

Rasestumisvastaseid tablette, mis sisaldavad östrogeeni ei tööta nii hästi, kui te kasutate seda ravimit. Et hoida rasestumise, kasutada teist tüüpi rasestumisvastast koos pillid. Muud rasestumisvastaseid hulka kondoome, membraanid või rasestumisvastase vahud või želeed.

Alustamisel HIV ravimid, immuunsüsteemi võib saada tugevamaks. Kui teil on infektsioon, mis on peidetud keha, nagu kopsupõletik või tuberkuloos, teie või teie laps võib märgata uusi sümptomeid, kui keha püüab nende vastu võitlemiseks. Kui see juhtub, rääkige sellest oma arstile.

See ravim võib põhjustada teil üle keha rasva. Rääkige oma arstile, kui teil või teie lapsel märkate muutusi oma keha kuju, nagu suurenenud rasva ülaselja ja kaela, või ümber rinna ja kõhu piirkonnas. Sa võid kaotada ka rasvkoe vähenemine jalgadel, kätel ja näol.