Lipödeem: sümptomid, ravi, toitumine, põhjused ja More

Naiste Health Trends

Lipödeem mõjutab kuni 11% naistest. See juhtub siis, kui rasv jaotub ebaregulaarselt all oma nahka, tavaliselt tuharad ja jalad. Kuigi see hakkab kosmeetilise mure, see võib lõpuks põhjustada valu ja muid probleeme. Lipödeem võib ekslikult regulaarne ülekaalulisus või lymphedema.

Tüüpiline sümptomid on suur alumine pool ja sambataolisest jalad, mis on tihti pakkumise ja verevalumitega. Näiteks ülemine pool keha võib olla suurus 8, kuid alumine pool võib olla suurus 16.

Haiguse arenedes rasva jätkuvalt ehitada ja oma alakeha kasvab raskemad. Lipedemic rasva saab hiljem koguda kätes.

Aja jooksul rasvarakkude blokeerida laevad oma lümfisüsteemi, mis tavaliselt aitab tasakaalu organismis vedeliku taset ja kaitsta infektsioonide vastu. See ummistus takistab korraliku drenaaži lümfivedeliku, mis viib vedeliku kogunemisest nimetatakse lymphedema.

Kui seda ei ravita, lymphedema võib põhjustada probleeme, nagu infektsioonid, haavade aeglane paranemine, arengut armi-like kudede nimetatakse fibroos ja naha paksenemine jalad.

Põhjus ei ole teada, kuid arstid kahtlustavad naissuguhormoonide roll. Seda sellepärast, et seisund mõjutab peamiselt naisi, ja seda sageli algab või süveneb puberteedieas, raseduse ajal, järgmised günekoloogilised operatsiooni, ja umbes samal ajal menopausi.

Teadlased usuvad ka geenid on seotud, sest paljud naised tingimus on pereliikmete seisukorras.

Dieediga ja teostamisel ei vähenda rasva seotud lipödeem. Aga see on ikka oluline, et teha neid asju, sest nad võivad aidata teil kaotada kaalu nonlipedema rasva ja vähendab põletikku.

Ravi nimetatakse täielik dekongestiivne ravi võib leevendada valu leevendamiseks. Täielik dekongestiivne teraapia

Käsitsi lümfiringet. Vormis massaaž, mis kasutab õrn, rütmilise pumpamiseks liikumise stimuleerida voolu lümfisõlmede ümber blokeeritud alad terve laeva, kus ta saab suubuvad veenidesse. See aitab leevendada valu ja vältida fibroos.

Compression. Kasutamine venitada sidemed või kohandatud paigaldamiseks sukkpüksid, aluspüksid, või spandex püksid suurendada kudede rõhk paistes jalad ja vähendab tõenäosust vedeliku hoone uuesti üles.

Harjutus. Aitab vähendada vee kogunemist, suurendada liikuvust ja säilitada või parandada, kui hästi jalad tööd.

Põhjalik naha ja küünte hooldus. Aitab vähendada riski haavade ja nakkuse kui olete lipödeem seotud paistetuse.

Rasvaimu, eriti vee-rasvaimu ja Suurem rasvaimu, saab eemaldada lipödeem rasva. Protseduur kasutab õõnes toru, mis pannakse naha alla imemisefekti rasvkoesse. Mitu seanssi võib olla vajalik sõltuvalt summa ebanormaalne rasva.

Allikad

Fat häired Research Society: “lipödeem kirjeldus.”

National Lymphedema Network: “LymphLink Küsimus Corner”.

Geneetilised ja haruldaste haiguste Infokeskus: “lipödeem.”

Lääne-Virginia Ülikooli HealthCare: “Lymphedema.”

Lymphology Association of North America: “Mis on lipödeem?”

UCDavis Health System: “Manual Lümfodrenaaž Massaaž (mld).”

Rochesteri ülikooli meditsiinikeskuses: “Lymphedema Therapy: Täielik dekongestiivne Therapy”.