Liitium ravi bipolaarse häire: kõrvaltoimeid ja More

Liitium (Eskalith, Lithobid) on üks kõige laialdasemalt kasutatav ja uuritud ravivahendid bipolaarse häire. Liitium aitab vähendada raskust ja sagedust maania. Samuti võib aidata leevendada või vältida bipolaarne depressioon.

Liitium mõjub inimese kesknärvisüsteemi (aju ja seljaaju). Arstid ei tea täpselt, kuidas liitium töötab stabiliseerida inimese tuju, kuid arvatakse, et see aitab tugevdada närvirakkude ühendused ajupiirkondades, mis on seotud reguleerivad meeleolu, mõtlemist ja käitumist.

See kestab tavaliselt mitu nädalat liitium alustada tööd. Arst taha võtta regulaarselt vereanalüüse ravi ajal, sest liitium võivad mõjutada neerude või kilpnäärme talitlust. Liitium toimib kõige paremini siis, kui ravimi kogus, keha hoitakse konstantsena. On oluline, et liitium tase teie organismis ei tohi olla liiga madal või liiga kõrge. Arst ka ilmselt soovitame juua kaheksa kuni 12 klaasi vett või vedelikku päevas ravi ajal ja kasutada tavalist soola kogust oma toidus. Mõlemad soola ja vedeliku võib mõjutada tasemel liitium veres, mistõttu on oluline tarbida ühtlases koguses iga päev.

Annus liitiumi varieerub üksikisikute ja etapid oma haigusega muutus. Kuigi bipolaarne häire sageli ravitakse rohkem kui üht ravimit, mõned inimesed saavad kontrollida nende seisukorda liitiumi üksi.

Umbes 75% inimestest, kes võtavad liitium bipolaarse häire põhjustada kõrvaltoimeid, kuigi need võivad olla väikesed. Nad võivad muutuda vähem tülikas mõne nädala pärast, kui keha kohaneb ravimit. Mõnikord kõrvaltoimeid liitiumi võib leevendada tutistamine annust. Kuid kunagi muutke ravimi annust või narkootikumide ajakava ise. Ära muuda brändi liitiumi ilma arstiga või apteekriga. Kui sul on mingeid probleeme, pidage nõu oma arstiga teie võimalusi.