lihaskrambid haigus

Lihaste kramp on ootamatu ja tahtmatu kontraktsiooni ühe või mitme oma lihaseid. Kui olete kunagi ärganud öösel või peatada oma lugusid ootamatu Charley hobune, sa tead, et lihaskrambid võivad põhjustada tugevat valu. Kuigi üldiselt ohutud, lihaskrambid võivad muuta ajutiselt võimatu kasutada kahjustatud lihaseid.

Pikad kasutamise või füüsilise töö, eriti kuuma ilmaga, võib põhjustada lihaskrampe. Mõned ravimid ja teatud haigusseisundid ka võib põhjustada lihaskrampe. Sa tavaliselt saab ravida lihaskrampe kodus eneseabi meetmeid.

Sümptomid

Enamik lihaskrambid arendada jalalihaseid, eriti sääremarjas. Lisaks äkki terav valu, siis võib ka näha või tunda kõva tükk lihaskoe all oma nahka.

Põhjustada tõsiseid ebamugavusi; Seostatakse jalgade turse, punetus või naha muutused; Seostatakse lihasnõrkus; Juhtub sageli; Ära paraneb eneseabi; Ei ole seotud ilmse põhjuseta, nagu kehalise koormuse

Lihaskrambid tavaliselt kaovad ise ja on harva piisavalt oluline arstiabi. Kuid arsti, kui teie krambid

Liig lihaste, dehüdratsioon, lihaspinge või lihtsalt hoides positsiooni pikema aja jooksul võib põhjustada lihaskrambid. Paljudel juhtudel aga põhjus ei ole teada.

Kuigi enamik lihaskrambid on ohutud, mõned võivad olla seotud tõsise haigusseisund, nagu

Puudulik verevarustus. Arterite ahenemine, mis toovad vere jalad (ateroskleroos jäsemete) saab toota krambitaoline valu ja jalad treeningu ajal. Need krambid kaovad tavaliselt varsti pärast te lõpetate teostamisel .; Närvide kompressiooni. Compression närve selg (nimme stenoos) Samuti on võimalik toota krambitaoline valu jalgades. Valu tavaliselt süveneb enam sa suudad. Walking veidi paindunud positsiooni – nagu sa oleks kasutada, kui surudes ostukäru su ees – võib parandada või viivitada algusega sümptomid .; Mineral kahanemine. Liiga vähe kaaliumi, kaltsiumi või magneesiumi teie toitumine võib aidata kaasa jalakrambid. Diureetikumid – ravimid sageli kirjutatud kõrge vererõhk – ka võib tühjendada neid mineraale.

Tegurid, mis võivad suurendada teie risk lihaskrambid hulka

Age. Vanemad inimesed kaotavad lihasmassi, et ülejäänud lihaste saavad ülekoormamist kergemini .; Dehüdratsioon. Sportlased, kes saavad väsinud ja kunstlikult osalemise ajal sooja ilmaga spordi sageli arendada lihaskrambid .; Rasedus. Lihaskrambid ka on ühised raseduse ajal .; Tervisliku seisundi kohta. Sa võid olla suurem risk lihaskrambid kui teil on diabeet või närvi, maksa- või kilpnäärme häired.

põhjuste

Tavaliselt saab ravida lihaskrampe koos eneseabi meetmeid. Arst võib näidata venitusharjutusi, mis aitavad teil vähendada oma võimalusi saada lihaskrambid. Tagades sa jääda hästi hüdreeritud ka aitab. Korduva krambid, mis häirivad teie uni, võib arst teile ravimit, et lõdvestada lihaseid.

Mõned soovitavad vitamiini B kompleksi toidulisandeid, mis aitavad hallata jalakrambid. Samas on vaja rohkem uuringuid, et kinnitada selle kasuks.

Leppida oma arsti, kui teil on lihaskrambid, mis on raske, sage ja ei saa paremini eneseabi.

Siin on mõned andmed, mis aitavad teil saada valmis oma ametisse.

Kui teete oma ametisse, küsida, kas seal on midagi, mida pead tegema eelnevalt. Tee nimekiri

Riskitegurid

Võtke pereliige või sõber kaasa, kui võimalik, et aidata teil meeles pidada teavet teile.

Teie sümptomid, sealhulgas need, mis ei näi olevat põhjust oma ametisse; Key isikuandmeid, sealhulgas suured pinged, viimastel elu muutub ja pere haiguslugu; Kõik ravimid, vitamiine ja toidulisandeid te võtate, sh annuste; Küsimused küsige arstilt

ravi

Sest lihaskrambid, mõned põhilised küsimused pidage nõu oma arsti sisaldama

Mis tõenäoliselt põhjustab minu krambid ?; Kas on muid võimalikke põhjuseid ?; Mis testid ma pean ?; Kas minu tingimus ajutine või krooniline ?; Milline on parim viis tegutsemiseks ?; Milliseid alternatiive seal lähenemine sa oletada?

Ärge kartke küsida teistele küsimustele.

Millal arendada krambid ?; Kuidas sagedasem ja tõsisem on oma krambid ?; Kas midagi on tavaliselt eelneb oma krambid, nagu kerge kuni pingutavat füüsilist koormust ?; Kas te olete kunagi krambid puhkad ?; Kas venitamine leevendada krambid ?; Kas teil on muud sümptomid, nagu lihaste nõrkus või tuimus ?; Kas olete märganud muutusi oma uriini pärast treeningut?

Alternatiivmeditsiin

Arst võib küsida küsimusi, sealhulgas

Kui teil on kramp võib neid meetmeid pakkuda leevendust

Siruta ja massaaž. Siruta kramplik lihaste ja õrnalt hõõruda, et aidata tal puhata. Sest vasikas kramp, pane oma kaalu oma kitsas jalg ja painutada oma põlve veidi. Kui te ei saa seista, istuda põrandale või toolil oma mõjutatud jala laiendada .; Proovi tõmmates peal jalg haige enda poole oma peaga, kui teie jalg jääb õgvendada positsiooni. See aitab ka leevendada tagasi reie (Lamaannuttaa) kramp. Sest ees reie (nelipealihase) kramp, kasutada tooli ennast tasakaalustada ja proovida tõmmates oma jalga mõjutatud pool üles poole oma tuhara .; Kanna sooja või külma. Kasutage sooja rätikuga või kütte pad pingeline või raske lihaseid. Võttes sooja vanni või suunates joa kuuma duši peale kramplik lihaste Samuti aitab. Teise masseerides kramplik lihaste jää võib leevendada valu.

Siruta ja massaaž. Siruta kramplik lihaste ja õrnalt hõõruda, et aidata tal puhata. Sest vasikas kramp, pane oma kaalu oma kitsas jalg ja painutada oma põlve veidi. Kui te ei saa seista, istuda põrandale või toolil oma mõjutatud jala pikendada.

Vältida dehüdratsiooni. Joo palju vedelikku iga päev. Summa sõltub sellest, mida sa sööd, oma sugu, oma aktiivsuse tase, ilm, oma tervise, oma vanuse ja ravimeid te võtate. Vedelikud aidata oma kokkutõmme ja lõõgastuda ja hoida lihasrakkudes vedelikku ja vähem ärritatud. Ajal aktiivsus, täiendada vedelike regulaarselt ja jätkuvalt joogivee või muid vedelikke peale olete lõpetanud .; Venita lihaseid. Venita enne ja pärast kasutamist igal lihaste pikemaks ajaks. Kui teil kipuvad olema jalakrambid öösiti, venitada enne magamaminekut. Light harjutused, nagu ratsutamine seisva jalgratta paar minutit enne magamaminekut, ka võib aidata ennetada krampe samas sa magad.

Proovi tõmmates peal jalg haige enda poole oma peaga, kui teie jalg jääb õgvendada positsiooni. See aitab ka leevendada tagasi reie (Lamaannuttaa) kramp. Sest ees reie (nelipealihase) kramp, kasutada tooli ennast tasakaalustada ja proovida tõmmates oma jalga mõjutatud pool üles poole oma tuhara.

Hoides edasi toolil hoida ühe jala tagasi oma põlve sirge ja kand põrandal. Aeglaselt painutada oma põlved ja ees põlve ja liikuda puusad ettepoole, kuni tunnete venitada oma vasikat. Hoidke selles asendis 30 kuni 60 sekundit. Lülita sääreosa ja korrata jalg.

Ettevalmistused kohtumine

Need sammud võivad aidata ennetada krampe

Elustiil ja kodus õiguskaitsevahendid

)

Ärahoidmine