leetrite sümptomid

Palavik; kuiv köha; Nohu; kurguvalu; Põletikuline silmad (konjunktiviit); Pisike valge laik sinakas-valge keskused punasel taustal leitud suus sisemisele limaskesta põske – nimetatakse ka Kopliki laigud; Nahalööve tehtud kuni suurte, korter laigud, mis sageli voolavad üksteise

Millal näha arsti

Leetrite nähud ja sümptomid ilmuvad 10-14 päeva pärast kokkupuudet viirusega. Märgid ja sümptomid leetrite sisaldavad tavaliselt

Nakkus esineb järjestikust etappi jooksul kaks kuni kolm nädalat.

Äge haigus ja lööve. Lööve koosneb väikesed punased täpid, millest mõned on natuke kõrgemal. Laigud ja muhke tihe klastrite annab nahale laigulised punane välimus. Nägu puhkeb esimene, eriti kõrvade taha ja mööda juustepiir.

Järgmise paari päeva jooksul, kui lööve levib mööda käte ja pagasiruumi, siis reitele, sääred ja jalad. Samal ajal, palavik tõuseb järsult, mis on sageli isegi 104-105,8 F (40-41 ° C). Leetrite lööve tasapisi taandub, pleegib esimene näolt ja kestavad reied ja jalad.

Helistage oma arstile, kui te arvate, et teil või teie lapsel võib olla kokku puutunud leetrite või kui teil või teie lapsel on lööve meenutab leetrid. Vaadake oma pere immuniseerimise arvestust oma arstiga, eriti enne algkooli, enne kolledži ja enne rahvusvahelist reisi.

Nakkus ja inkubatsiooni. Esimest 10.-14 päeva pärast oled nakatunud, leetrite viiruse hautatakse. Teil ei ole sümptomite või leetrid sel ajal. Mittespetsiifilised nähud ja sümptomid. Leetrid algab tavaliselt kerge kuni mõõdukas palavik, millega sageli kaasneb püsiv köha, nohu, põletikulised silmad (konjunktiviit) ja kurguvalu. See suhteliselt kerge haigus võib kesta kaks või kolm päeva.; Äge haigus ja lööve. Lööve koosneb väikesed punased täpid, millest mõned on natuke kõrgemal. Laigud ja muhke tihe klastrite annab nahale laigulised punane välimus. Nägu puhkeb esimene, eriti kõrvade taha ja mööda juustepiir.; Järgmise paari päeva jooksul, kui lööve levib mööda käte ja pagasiruumi, siis reitele, sääred ja jalad. Samal ajal, palavik tõuseb järsult, mis on sageli isegi 104-105,8 F (40-41 ° C). Leetrite lööve tasapisi taandub, pleegib esimene näolt ja kestavad reied ja jalad.; Nakkushaiguste perioodil. Isik, leetrid võivad levitada viirust teised umbes kaheksa päeva, alustades neli päeva enne lööbe ilmub ja lõpeb siis, kui lööve on esinenud neli päeva.