Lasertrabekuloplastika glaukoomi

Lasertrabekuloplastika kasutab väga keskendunud valguskiir raviks drenaaž nurk silma. See operatsioon muudab lihtsamaks vedelikul voolata läbi eesmise osa silma, vähenedes silmarõhu.

Argon lasertrabekuloplastika (ALT); Selektiivne lasertrabekuloplastika (SLT).

Arst pani tilka silma tuimaks silma; Spetsiaalne mikroskoobi (pilulambile) ja objektiivi (nurgaläätse) kasutatakse suunata laserkiire kanalitel (trabekulaarvõrgustiku), kus vedelik voolab silma; Arst teeb väike põleb trabekulaarvõrgustiku; Lõpus operatsiooni, arst pani tilka oma silmaga ära hoida silm surve tõuseb kohe.

SLT kasutab madalama võimsusega laser kui ALT teeb.

Lasertrabekuloplastika

Mõned inimesed tunnevad survet veidi silma operatsiooni ajal.

Lasertrabekuloplastika saab teha ilma isiku haiglasse. Inimene võib olla vaja kontrollida arst 2 tunni jooksul operatsiooni. Inimene on ka vaja, et näha arsti järelkontrolli eksami soovitatud.

Lasertrabekuloplastika võib olla kasulik ravivad inimesi, kelle glaukoom jätkuvalt hullemaks vaatamata meditsiini ravi. Samuti võib olla kasulik ravivad vanematel inimestel, kellel on glaukoom ja ei ole võimalik kasutada, et ravida seda.

See laser protseduuri tehakse tavaliselt enne teisi kirurgilisi protseduure on proovinud.

Argon lasertrabekuloplastika rõhk langeb silma umbes 75% ajast inimesed, kes ei ole olnud operatsioon, et silm enne. 1 Research võrrelda ALT ja uuem SLT on näidanud, et SLT alandab silma siserõhu umbes sama või veidi parem kui ALT. 2 Inimesed tavaliselt vaja jätkata, võttes ravimit pärast laserkirurgia hoida alla rõhku oma silmi.

Üle silma siserõhu võib vähendada aja jooksul. Argon lasertrabekuloplastika ei ole sageli efektiivne, kui korrata. Aga eksperdid usuvad, et SLT võib korrata, sest ta kasutab madalama laser ja põhjustab vähem löövet kui ALT. SLT võib kasutada, kui ALT ebaõnnestub alandada silmarõhu. Tulemused korduva laserkirurgia on etteaimamatumaks kui tulemused esimese operatsiooni.

Kui liigset armkude vorme pärast lasertrabekuloplastika avatud nurga glaukoom, muu operatsioon võib olla vajalik.

Tüsistused lasertrabekuloplastika on haruldased. Kõige tavalisem tüsistus laserkirurgia glaukoomi on suurenenud rõhk silmad. Rõhku võib olla normaalne kohe pärast laserkirurgia ja järsult jooksul 1-4 tundi pärast laserkirurgia. Et vältida seda probleemi, võib arst pani meditsiini silmad (nagu Apraklonidiini või brimonidine) enne või pärast laserkirurgia, eriti inimeste kõrge silmasisese rõhu enne laserkirurgia.

Muud tüsistused laserkirurgia võib sisaldada

Vähenenud visioon on tavaliselt ajutine probleem, kui on olemas märkimisväärne tõus silma siserõhu. Väga suure surve sees silma võib põhjustada püsivat nägemise kaotust.

Lasertrabekuloplastika on vähem efektiivsed inimesed, kellel on põletikulised glaukoom, teatud tüüpi glaukoom põhjustatud olemasolev põletik ja noored, kes on arengulised defektid. Lasertrabekuloplastika ei teinud patsiendid, kellel on suletud nurga glaukoom.

Langus silma siserõhu pärast laserkirurgia ei pruugi olla piisav, et vältida nägemise kaotus inimestel väga kõrge rõhu all, kes on juba kaotanud osa oma nägemus.

Kui kahju nägemisnärvi jätkub pärast lasertrabekuloplastikaga, teiste operatsioon võib olla vajalik.

Täida operatsiooni vorm (PDF) (Mis on PDF-dokument?), Mis aitavad teil valmistuda see operatsioon.

Oftalmoloogia Akadeemia (2010). Esmane avatud nurga glaukoomi (Eelistatud Praktika muster). San Francisco: Oftalmoloogia Akadeemia. Kättesaadav ka Internetis: http: // aao / ppp.

Latina MA, et al. (2005). Selektiivne lasertrabekuloplastika. Oftalmoloogia Kliinikumi Põhja-Ameerikas, 18: 409-419.

Rolim de Moura CR jt. (2007). Lasertrabekuloplastika avatud nurga glaukoom. Cochrane Database of Systematic Reviews (4).

Adam Husney, MD – Family Medicin; Christopher J. Rudnisky, MD, MPH, FRCSC – Oftalmoloogia

9. september 2014

On lühike põletik värvilise osa silma (ava); Hägusus selge kattega (sarvkesta) üle iiris. Tavaliselt ei kesta kaua; Ummistumine drenaaž nurga all, kui sarvkesta ja vikerkesta kokku hoidma; Pain; Nägemise halvenemine.