Laparoskoopiline sapipõie operatsiooni sapikivid

Laparoskoopiline sapipõie operatsioon (koletsüstektoomiaga) eemaldab sapipõie ja sapikivid läbi mitme väikese kärped (sisselõiked) kõhtu. Kirurg täitub kõhu õhu või süsinikdioksiidi et selgelt näha.

Enne kirurg eemaldab sapipõie, siis võib olla eriline X-ray menetlusele, mida nimetatakse intraoperatiivse kolangiograafia, mis näitab anatoomia sapiteede.

Sa pead üldanesteesia selle operatsiooni, mis kestab tavaliselt 2 tundi või vähem.

Pärast operatsiooni sapi voolab maksast (kus see on tehtud) kaudu sapijuha ja peensoolde. Kuna sapipõie on eemaldatud, keha ei saa enam salvestada sapi toidukordade vahel. Enamikul inimestel, seda on vähe või üldse mitte mõju seedimist.

Nakkus sisselõige; Sisemine verejooks; Kahju, et sapijuha; Kahju peensooles üks vahendeid kasutatakse operatsiooni ajal; Riskid üldnarkoosi.

In 5-10 100st laparoskoopiline sapipõie operatsiooni USAs kirurg peab lülituda avatud kirurgilist meetodit, mis nõuab suuremat sisselõike. 1 Näiteid probleeme, mis võivad nõuda avatud mitte laparoskoopiline operatsioon ootamatud põletik, armkude, kahju, ja verejooks.

Teil võib olla sapipõie operatsiooni ambulatoorselt või võite jääda 1 või 2 päeva haiglas.

Enamik inimesi saab normaalsed tegevusi 7 kuni 10 päeva. Inimesed, kes on laparoskoopiline sapipõie operatsioon on valus umbes nädala. Aga 2-3 nädalat neil palju vähem ebamugavust kui inimesed, kes on avatud operatsiooni. Ei ole erilisi toitumise või muud ettevaatusabinõud on vajalikud pärast operatsiooni.

Laparoskoopiline sapipõie operatsioon on parim ravimeetod, sapikivid, mis põhjustavad sümptomeid, kui ei ole põhjust, et operatsiooni ei tohiks teha.

Laparoskoopiline operatsioon kasutatakse kõige sagedamini, kui ei tegurid on kohal, mis võivad raskendada operatsiooni.

Laparoskoopiline sapipõie operatsioon on ohutu ja efektiivne. Operatsioon läheb lahti sapikivid asub sapipõies. See ei eemalda kivid sapijuha. Sapikivid võivad moodustuda sapijuha aastat pärast sapipõie eemaldatakse, kuigi see on haruldane.

Üldine risk laparoskoopiline sapipõie operatsioon on väga madal. Kõige tõsisem võimalikke tüsistusi hulka

Muud aeg-ajalt tüsistusi võib sisaldada

Rohkem operatsioon võib olla vajalik parandada need komplikatsioonid.

Pärast sapipõie operatsioon, mõnedel inimestel on käimasoleva kõhuvaevustest, nagu valu, kõhupuhitust, kõhugaase ja kõhulahtisus (postcholecystectomy sündroom).

Recovery on palju kiirem ja vähem valus pärast laparoskoopiline operatsioon kui pärast avatud operatsiooni.

Sapikivid, mis jääb kõhuõõnde; Sapp, et lekib kõhuõõnde; Vigastus kõhu- veresooni, nagu suurte veresoonte veavad verd südamest maksa (maksaarter). See on haruldane; Sapikivide tõugatakse sapijuha; Maks on lõigatud.

Täida operatsiooni vorm (PDF) (Mis on PDF-dokument?), Mis aitavad teil valmistuda see operatsioon.

Glasgow RE, Mulvihill SJ (2010). Ravi sapikivitõbi. In M Feldman et al., Eds., Sleisenger ja Fordtran s Seedetrakti ja Maksahaigused, 9. ed., Vol. 1, lk. 1121-1138. Philadelphia: Saunders.

E. Gregory Thompson, MD – Internal Medicin; Arvydas D. Vanagunas, MD – Gastroenteroloogia

14. november 2014

Saada endale link alla laadida app.

Haiglas viibimise pärast laparoskoopiline operatsioon on lühem kui pärast avatud operatsiooni. Inimesed üldiselt koju samal päeval või järgmisel päeval, võrreldes 2 kuni 4 päeva või kauem avatud operatsioon; Taastumine on kiirem kui laparoskoopiline operatsioon; Sa veedad vähem aega eemal tööd ja muu tegevuse pärast laparoskoopiline operatsioon (umbes 7 kuni 10 päeva, võrreldes 4 kuni 6 nädalat).

Palun oota…