LAM kopsuhaigust (Lymphangioleiomyomatosis)

LAM kopsuhaigus (lymphangioleiomyomatosis) on haruldane kopsuhaigus, mis kipub mõjutama fertiilses eas naised.

Mesotelioom on vähk mesoteel, kaitsev membraan, mis read paljud organismi siseorganeid. Enamasti mesotelioomi esineb kopsukelme, mida nimetatakse rinnakelme, Mesotelioom on kõige sagedamini diagnoositud pärast patsiendi näeb arst, sest sümptomid nagu valu alaseljas, õhupuudus, väsimus, kehakaalu langus, kõhuvalu ja / või turse. Aga sümptomid ei ole üksi informeerige oma arsti, kui teil on mesotelioom. Haiguslugu, füüsilise eksamiga ja diagnostika …

Õhupaunades kopsus ka paisuvad ja moodustavad väikesed taskud nimetatakse tsüste. Kuna tsüstid arendada kogu kopsudesse, LAM põhjustab hingamisraskusi sarnane emfüseem.

Lihasrakkude võib levida väljaspool kopsu, moodustades noncancerous kasvajate elunditele kõhus ja vaagna.

Keegi ei tea, mida põhjustab kopsu lymphangioleiomyomatosis. Östrogeeni tundub olevat seotud, sest naised harva tekivad LAM enne puberteeti või pärast menopausi. Vähem kui 10 meest on teadaolevalt kunagi arenenud LAM kopsuhaigus.

Suitsetamine ei ole teadaolevalt põhjustavad LAM: üle poole inimestest LAM kopsuhaigus pole kunagi suitsetanud.

LAM on nii haruldased, et see on teadmata, kui tihti ta tegelikult toimub. Näiteks ajal kolme aasta uuringus teadlased, vähem kui 250 inimest on LAM tuvastati USA Vähem kui 2000 naised on teadaolevalt LAM täna.

LAM ei ole vähk, kuid tundub sarnane teiste tingimused, mille healoomulised kasvajad kasvavad kontrollimatult. LAM kopsuhaigus jagab mõned funktsioonid on erinev seisund, mida nimetatakse köberskleroos.

Enamik inimesi LAM kopsuhaigus õhupuudus. Teised sümptomid on kähisev ja köha, mis võib olla verine.

Sageli inimesed LAM arendada ootamatu pneumotooraks (varises kopsu). See juhtub siis üks tsüstid paigale kopsu serval rebendid, võimaldades sissehingatud õhu kokkusurumiseks kopsu. Pneumotooraks tavaliselt põhjustab valu ja hingeldus.

Kui lihasrakkudes rändavad valdkondades väljaspool kopsud LAM võivad põhjustada muid sümptomeid

Mõne inimesed LAM, avastamist need healoomulised kasvajad väljaspool kopsud on esimene märk LAM kopsuhaigus.