L-trüptofaan: Kasutab, Kõrvaltoimeid, vastasmõju ja hoiatused

L-Triptofano, L-Trypt, L-2-amino-3- (indool-3-üül) propioonhape, L-trüptofaan, trüptofaan.

L-trüptofaan on aminohape, valgu ehitusplokk, mida võib leida paljudes taimsetes ja loomsetes valke. L-trüptofaan nimetatakse ā € śessentialâ € ť aminohape, sest keha ei saa seda teha. Tuleb saadud toit; L-trüptofaan kasutatakse unetus, uneapnoe, depressioon, ärevus, valu näos, rasket vormi premenstruaalne sündroom nimetatakse premenstruaalsündroomi (PMDD), suitsetamisest loobumine, lihvimine hambaid une ajal (bruxism), attention deficit-hüperaktiivsus (ADHD ), Tourette’i sündroom ja parandada sportlikku sooritust.

L-trüptofaan on looduslikult leitud loomade ja taimede valke. L-trüptofaan peetakse asendamatu aminohape, sest meie keha ei saa seda teha. On oluline, arengu ja toimimise paljude elundite organismis. Pärast neelavad L-trüptofaan toiduainest, meie keha teisendada see 5-HTP (5-hyrdoxytryptophan) ning seejärel serotoniini. Serotoniin on hormoon, mis edastab signaale närvirakkude vahel. Samuti põhjustab veresoonte kitsenemist. Muutused serotoniini taseme ajus võib muuta meeleolu.

Võimalik Tõhus fo; Ravimine premenstruaalsündroomi (PMDD). Võttes 6 grammi L-trüptofaan päevas, näib vähenevat meeleolumuutused, pinge ja ärrituvus naistel PMDD; Suitsetamisest loobumine (aitab inimestel suitsetamisest loobuda). Võttes L-trüptofaan tundub tõhustada tavapärase ravi suitsetamisest loobumise; Võimalik Ebaefektiivne fo; Ravivad hammaste krigistamine (hammaste krigistamine); Ravivad näo valu; Parandada kehalised võimed; Piisavad tõendid, fo; Depressioon. Arendamine uuringud näitavad, et L-trüptofaan võib tõhustada ühiseid ravimeid depressiooni; Talvedepressioon (SAD). Varajane uuringud näitavad, L-trüptofaan võib olla kasulik SAD; Tähelepanu eelarvepuudujäägi hüperaktiivsuse häire (ADHD). On mõningaid tõendeid, et L-trüptofaan tase on madalam lastel ADHD, kuid ei võtnud L-trüptofaani sisaldavad toidulisandid ei näi parandada ADHD sümptomid; Unehäirete ravimisel. Võttes L-trüptofaan võib väheneda, kui palju aega kulub, et uinuda ja parandada meeleolu tervetel inimestel unehäired. On ka tõendeid, et võtta L-trüptofaan võib väheneda episoodi mõned inimesed, kes aeg-ajalt peatus hingamine magamise ajal (uneapnoe); Ärevus; Muud tingimused. Rohkem tõendeid on vaja hinnata L-trüptofaan nende kasutusalad.

L-trüptofaan on tõenäoliselt EBATURVALISE kui võtta suu kaudu. Seda on seostatud üle 1500 aruanded eosinofiilia-müalgia sündroom (EMS) ja 37 surmajuhtumit. EMS on neuroloogiline seisund, mille sümptomiteks mis sisaldavad väsimus, intensiivne lihasvalu, närvivalu, nahamuutused kiilaspäisus, löövet ja valu ja paistetus mõjutavate liigestes, sidekoe, kopsud, süda ja maksas. Sümptomid kipuvad aja jooksul paraneb, kuid mõned inimesed võivad ikka esineb sümptomeid kuni 2 aastat pärast nad välja EMS. Mõned inimesed aru, et nende sümptomeid ei ole kunagi kadunud täielikult; Aastal 1990, L-trüptofaan kutsuti turule tänu nende ohutusega seotud probleeme. Pärast piiramist L-trüptofaan toodete arv EMS juhtudel järsult langenud. Täpne põhjus EMS võtvatel patsientidel L-trüptofaan on teadmata, kuid mõningaid tõendeid, et see võib olla tingitud saastunud L-trüptofaan tooteid. Umbes 95% kõikidest EMS juhtumit seostamise L-trüptofaan toodab üksainus tootja Jaapan. Praegu all toidulisand tervise ja koolituse seaduse (DSHEA) 1994, L-trüptofaan on saadaval ka turustatakse toidulisandina; L-trüptofaan võib tekitada kõrvaltoimeid nagu kõrvetised, kõhuvalu, röhitsus ja gaasi, iiveldus, oksendamine, kõhulahtisus ja isutus. Samuti võib see põhjustada peavalu, peapööritus, unisus, suukuivus, nägemise ähmastumine, lihasnõrkus ja seksuaalse probleeme; Ettevaatusabinõud ja hoiatused: Rasedus ja imetamine: L-trüptofaan tõenäoliselt ohtlik raseduse, sest see võib kahjustada loodet. Ei ole piisavalt teada ohutuse L-trüptofaan rinnaga toitmise ajal. Vältige L-trüptofaan raseduse ja rinnaga toitmise ajal; Valgete vereliblede häire, mida nimetatakse eosinofiilia: L-trüptofaan võiks teha selle seisundi halvemaks. L-trüptofaan on seostatud arengut eosinofiilia-müalgia sündroom (EMS); Maks või neeruhaigus: L-trüptofaan võib neid seisundeid halvendada kuna see on seostatud arengut eosinofiilia-müalgia sündroom (EMS).

L-trüptofaan suurendab aju keemilise serotoniin. Mõned ravimid depressiooni suureneb ka aju keemilise serotoniini. Võttes L-trüptofaan koos neid ravimeid depressiooni võib suurendada serotoniini liiga palju ja põhjustada tõsiseid kõrvaltoimeid, sealhulgas südame probleemid, külmavärinad ja ärevus. Ärge võtke L-trüptofaan, kui te võtate ravimeid depressiooni; Mõned neist ravimeist depressioonis fluoksetiin (Prozac), paroksetiin (Paxil’it), sertraliin (Zoloft), amitriptüliin (Elavil), klomipramiin (Anafranil®), metoprolool (Tofranil) ja teised.

L-trüptofaan suurendab keemilist ajus. See kemikaal on serotoniin. Mõned ravimid, mida kasutatakse depressiooni suurendada ka serotoniini. Võttes L-trüptofaan neid ravimeid kasutatakse depressiooni võib põhjustada seal olevat liiga palju serotoniini. See võib põhjustada tõsiseid kõrvaltoimeid, kaasa arvatud südame probleemid, külmavärinad ja ärevus; Mõned neist ravimeist kasutatakse depressiooni hulka fenelsiin (Nardil), tranüültsüpromiin (Parnate) ja teised.

L-trüptofaan võib põhjustada unisust ja uimasust. Ravimid, mis põhjustavad unisust nimetatakse rahustid. Võttes L-trüptofaan koos rahusti ravimid võivad põhjustada liiga palju unisus; Mõned rahusti ravimite hulka clonazepam (Klonopin), lorasepaam (Ativani), fenobarbitaal (Donnatal), solpideem (Ambien) ja teised.

L-trüptofaan võivad mõjutada aju keemilise serotoniin. Dekstrometorfaanilt (ROBITUSSIN DM, jt) võib mõjutada ka serotoniini. Võttes L-trüptofaan koos dekstrometorfaani (ROBITUSSIN DM, jt), võib põhjustada seal olevat liiga palju serotoniini ajus ja tõsiseid kõrvaltoimeid, sealhulgas südame probleemid, külmavärinad ja ärevus võib tekkida. Ärge võtke L-trüptofaan, kui te kasutate dekstrometorfaani (ROBITUSSIN DM, jt).

L-trüptofaan suurendab keemilise ajus serotoniini. Meperidiin (Demerol) võib suurendada ka serotoniini ajus. Võttes L-trüptofaan koos meperidiin (Demerol) võib põhjustada liiga palju serotoniini ajus ja tõsiseid kõrvaltoimeid, sealhulgas südame probleemid, külmavärinad ja ärevus.

L-trüptofaan suurendab aju keemilise serotoniin. Pentasotsiin (Talwin) suurendab ka serotoniini. Võttes L-trüptofaan koos pentasotsiiniga (Talwin) võib põhjustada tõsiseid kõrvaltoimeid, kaasa arvatud südame probleemid, külmavärinad ja ärevus. Ärge võtke L-trüptofaan, kui te kasutate pentasotsiiniga (Talwin).

Võttes L-trüptofaan fenotiasiinide võib põhjustada tõsiseid kõrvaltoimeid, sealhulgas liikumise häired; Mõned fenotiasiinil hulka kloorpromasiini (Thorazine), flufenasiin (Prolixin), trifluoperasiin (stelasiin), tioridasiin (Mellaril) ja teised.

Rahustite ravimid võivad kahjustada närvisüsteemi. L-trüptofaan võib mõjutada ka närvisüsteemi. Võttes L-trüptofaan koos rahusti ravimid võivad põhjustada tõsiseid kõrvaltoimeid. Ärge võtke L-trüptofaan, kui te kasutate rahusti ravimeid; Mõned neist rahusti ravimite hulka clonazepam (Klonopin), diasepaam (Valium), lorasepaam (Ativani) ja teised.

Tramadol (Ultram) võib mõjutada keemiline ajus serotoniini. L-trüptofaan võib mõjutada ka serotoniini. Võttes L-trüptofaan koos tramadool (Ultram) võib põhjustada liiga serotoniini ajus ja kõrvaltoimeid: segasus, värisemine ja lihasjäikus võib põhjustada.

Sobiv annus L-trüptofaan sõltub mitmest tegurist nagu kasutaja vanusest, tervisest ja mitmed teised tingimused. Sel ajal ei ole piisavalt teaduslikke andmeid, et määrata sobiv annuste vahemikus L-trüptofaan. Pea meeles, et loodustooted ei ole alati tingimata ohutu ja annused võivad olla olulised. Järgi kindlasti asjakohane suundades toote etiketil ja nõu oma arsti või arst või muu tervishoiutöötaja enne kasutamist.

viited

Bell C, Abrams J, Nutt D. trüptofaan ammendumine ja selle mõju psühhiaatria. Br J Psychiatry 200; 178: 399-405 ..

Böhme A, Wolter M, Hoelzer D. L-trüptofaan seotud eosinofiilia-müalgia sündroom millega võivad kaasneda krooniline B-lümfoidne leukeemia. Ann Hematoi 199; 77: 235-8.

Bornstein RA, Baker GB, Carroll A, et al. Plasma aminohappeid tähelepanu defitsiidi häire. Psychiatry Res 199; 33: 301-6 ..

Bowen DJ, Spring B, Fox E. trüptofaan ja kõrge süsivesikute dieeti lisanditena suitsetamisest loobumise ravi. J käitumishäired Med 199; 14: 97-110.

Bryant SM, Kolodchak J. Serotoniini sündroom tuleneb taimsete detox kokteili. Am J hädaabi Med 200; 22: 625-6.

Carr L, Ruther E, Berg PA, Lehnert H. eosinofiilia-lihasvalu sündroom Saksamaal: epidemioloogilised läbi. Mayo Clin Proc 199; 69: 620-5.

Delgado PL, Hind LH, Miller HL. Serotoniini ja neurobioloogia depressioon. Toime trüptofaani ammendumine ravimiteta patsientidel. Arch Gen Psychiatr 199; 51: 865-74.

Devoe LD, Castillo RA, Searle NS. Ema toidu substraadid ja inimese loote biofüüsikalised aktiivsus. Mõju trüptofaan ja glükoosi loote hingamine liigutusi. Am J Obstet Gynecol 198; 155: 135-9.

Etzel KR, Stockstill JW, Rugh JD. Trüptofaan täiendamine öise hammaste krigistamine: aruanne negatiivseid tulemusi. J Craniomandib Disord 199; 5: 115-20.

Ghadirian AM, Murphy BE, GENDRON MJ. Efektiivsus valguse versus trüptofaan ravi Talvedepressioon. J Affect Disord 199; 50: 23-7.

Ghose K. l-trüptofaan hüperaktiivse lapse sündroomi epilepsiaga seotud: kontrollitud uuringus. Neuropsychobiology 198; 10: 111-4.

Greenberg AS, Takagi H, Hill RH, et al. Hiline algusega nahafibroos pärast sissevõtmist eosinofiilia-lihasvalu sündroom seotud L-trüptofaan. J Am Acad Dermatol 199; 35: 264-6.

Hartmann E, Spinweber CL. Sleep indutseeritud L-trüptofaan. Efekt annuste jooksul tavalise toidu kaudu omastamist. J Nerv Ment Dis 197; 167: 497-9.

Hatch DL, Goldman LR. Vähendatud raskusest eosinofiilia-müalgia sündroom, mida seostatakse tarbimine vitamiini sisaldavate toidulisandite enne haigust. Arch Intern Med 199; 153: 2368-73.

Horwitz RI, Daniels SR. Diagonaal või bioloogia: hindamine epidemioloogilised uuringud L-trüptofaan ja eosinofiilia-lihasvalu sündroom. J Rheumatol kaasanne 199; 46: 60-72.

Hudson JI, paavst HG, Daniels SR, Horwitz RI. Eosinofiilia-lihasvalu sündroom või fibromüalgia eosinofiilia? JAMA 199; 269: 3108-9.

Kilbourne EM, Philen RM, Kamb ML, Falk H. trüptofaan toodetud Showa Denko ja epideemia eosinofiilia-lihasvalu sündroom. J Rheumatol kaasanne 199; 46: 81-8.

Klein R, Berg PA. Võrdlev uuring antikehade nucleoli ja 5-hüdroksütrüptamiini patsientidel fibromüalgia sündroom ja trüptofaan põhjustatud eosinofiilia-lihasvalu sündroom. Clin Investig 199; 72: 541-9 ..

Korner E, Bertha G, Flooh E, et al. Uinutava toimega L-trüptofaan. Eur Neurol 198; 25 kaasanne 2: 75-81.

Lieberman HR, Corkin S, kevad BJ. Mõju toidu neurotransmitter lähteainete inimeste käitumist. Am J Clin 198; 42: 366-70.

Mayeno AN Gleich GJ. Eosinofiilia-lihasvalu sündroom: õppust Saksamaa. Mayo Clin Proc 199; 69: 702-4.

Messiha FS. Fluoksetiinil: kõrvaltoimeid ja koostoimeid teiste ravimitega. J Toxicol Clin Toxicol 199; 31: 603-30.

Murphy FC, Smith KA, Cowen PJ, et al. Mõju trüptofaan hõrenemise kognitiivse ja afektiivse töötlemise tervetel vabatahtlikel. Psühhofarmakoloogia (Berl) 200; 163: 42-53 ..

Nardini M, De Stefano R, Iannuccelli M, et al. Depressiooni L-5-hüdroksütrüptofaani koos chlorimipramine, topeltpime uuring. Int J Clin Pharmacol Res 198; 3: 239-50.

Philen RM, Hill RH, Flandria WD jt. Trüptofaan seotud lisandid eosinofiilia-müalgia sündroom. Am J Epidemiol 199; 138: 154-9.

Priori R, Conti F, Luan FL, et al. Krooniline väsimus: omapärane areng eosinofiilia lihasvalu sündroom pärast ravi L-trüptofaan nelja Itaalia noorukitel. Eur J Pediatr 199; 153: 344-6 ..

Schmidt HS. L-trüptofaan ravis häiritud hingamise magada. Nädal Eur Physiopathol Respiratory 198; 19: 625-9.

Seltzer S, Dewart D, Pollack R, Jackson E. mõju toidu trüptofaan kroonilise näo-lõualuu valu ja eksperimentaalse valu taluvus. J Psychiatr Res 1982-8; 17: 181-6.

Shapiro S. epidemioloogilised uuringud ühingu L-trüptofaan koos eosinofiilia-lihasvalu sündroom: kriitika. J Rheumatol kaasanne 199; 46: 44-58.

Shapiro S. L-trüptofaan ja eosinofiilia-lihasvalu sündroom. Lancet 199; 344: 817-9.View abstraktne.

Sharma RP, Shapiro LE, Kamath SK. Äge toidu trüptofaan ammendumine: mõju skisofreeniline positiivseid ja negatiivseid sümptomeid. Neuropsychobiol 199; 35: 5-10.

Shaw K, Turner J, Del Mar C. trüptofaan ja 5-hüdroksütrüptofaani depressiooni. Cochrane Database syst Rev 200; (1): CD003198.

Simat TJ, Kleeberg KK, Muller B, Sierts A. süntees, tekke ja saasteainete esinemine biotehnoloogiliselt toodetud L-trüptofaan. Adv Exp Biol 199; 467: 469-80 ..

Singhal AB, Caviness VS, Begleiter AF, et al. Peaaju vasokonstriktsiooni ja insuldi pärast kasutamist serotonergiliste ravimitega. Neurology 200; 58: 130-3.

Smith KA, Fairburn CG, Cowen PJ. Sümptomaatiline retsidiivi bulimia nervosa pärast ägedat trüptofaan kahanemine. Arch Gen Psychiatr 199; 56: 171-6.

Steinberg S, Annable L, Young SN, Liyanage N. platseebokontrolliga uuring mõjude L-trüptofaan patsientidel premenstruaalse düsfooria. Adv Exp Biol 199; 467: 85-8.

Stockstill JW, McCall D Jr., Gross AJ. Mõju L-trüptofaan täiendamine ja toidu juhiseid kroonilise müofatsiaalvalu. J Am Dent Assoc 198; 118: 457-60.

Sullivan EA Kamb ML, Jones JL, et al. Looduslugu eosinofiilia-lihasvalu sündroom trüptofaani eksponeeritud kohordi Lõuna-Carolina. Arch Intern Med 199; 156: 973-9.

U. S. Food and Drug Administration, Center for Food Safety and Applied Toitumine büroo Nutritional Products, märgistamise ja toidulisanditest. Informatsioon raamatus L-trüptofaani, 5-hüdroksü-L-trüptofaan, veebruar 2001.

van Hall G, Raaymakers JS, Saris WH. Seedimine hargnenud ahelaga aminohappeid ja trüptofaan kestval harjutus mees: ebaedu mõjutab jõudlust. J Füsioloogilise (Lond) 199; 486: 789-94.

van Praag HM. Juhtimine depressiooni serotoniini lähteainetega. Biol Psychiatry 198; 16: 291-310 ..

Walinder J, Skøtt A, Carlsson A, et al. Tekkida antidepressant tegevus klomipramiinil poolt trüptofaan. Arch Gen Psychiatry 197; 33: 1384-89 ..

Looduslikud ravimid põhjalik andmebaas Tarbija versioon. vaata looduslikud ravimid põhjalik andmebaas Professional versiooni. ÂTherapeutic Research Ülikool 2009.

Ex. Ženšenni, vitamiin C, Depression