Kuulata oma keha

Valu juhtimine Trends

Fibromüalgia valu ja nõrkus võivad muuta raskemaks teostada nii raske, kui soovite. Aga sa ei pea loobuma. Selle asemel võtavad seda aeglaselt. Kuula oma keha, võtta vaheaegu, kui on vaja, ja anna endale aega taastuda pärast treeningut.

Kui valu ja jäikus on hoidnud teid kasutamast paar kuud – või enam – see võib võtta aega, et saada tagasi kuju. Võtke seda aeglaselt, teevad ainult nii palju kasutamist kui saad hakkama, ja puhata seansside vahel. Teie lihased võivad olla natuke valus pärast kasutamist, kuid see peaks mööduma päev või kaks. Kui teie valu süveneb, siis jälle välja ja jätkake õrn venitamine ja erinevaid liikumise harjutusi paar päeva. Seejärel kontrollige oma arstiga enne uuesti. Füsioterapeut või kasutamise terapeut aitab ka arendada hea õppuste ajakavale teile.

Ärge suruge ennast liiga raske, kui sa kasutada. Sul on ainult lõpuks teha oma valu hullem, või visates välja oma programmi, sest see on liiga raske. Mine tempos, mis on teie jaoks mugav. Peatus ja puhata, kui teil on vaja – isegi kui see on iga paari minuti jooksul. Kui teil on põletatud, see on OK, et võtta paar päeva ära. Oluline on jääda oma programmi ja liikuma.

Hoia ennast pärast iga treeningut. Rahustab valulikkus lihastes võttes soe dušš või vann. Rahuldust ennast saavutada oma fitness eesmärgid! Osta midagi erilist, saada massaaži või vaadata filmi koos sõpradega. Tunne parem pikemas perspektiivis on parim tasu.

Kas sa ei kasutata enne, kui sul on fibromüalgia, siis ei pruugi olla võimalik välja töötada nüüd nii tihti või nii jõuliselt, kui keegi, kes ei ole fibroseroossed. Ja see on OK. See ei tähenda, et sa pead andma oma fitness eesmärgid. Paluge, et arst aitab teil kohandada harjutusi oma uusi võimeid. Aja jooksul hakkad õppima, mida saab teha ja mida mitte. Mine aeglaselt ja järk-järgult oma fitness tase paraneb.