Kuidas toit mõjutab meeleolu

Kas teie toit tõesti aitab panna teid hea tuju? Ja võib mida soovite süüa ega juua julgustada halb tuju või kerge depressioon?

Kuigi teatud toitumise või toit ei pruugi leevendada depressiooni (või paneb sind koheselt paremaks meeleolu), nad võivad aidata, kui osa üldisest raviplaani. Seal on rohkem ja rohkem uuringuid näitab, et mõnes mõttes, dieet võib mõjutada meeleolu. Meil ei ole kogu lugu veel, kuid seal on mõned huvitavad vihjeid.

Põhimõtteliselt teadus Toiduaine mõjutab meeleolu aluseks on see: Dieet- muutused võivad kaasa tuua muutusi meie aju struktuuri (keemiliselt ja füsioloogiliselt), mis võib viia käitumist muuta.

Niisiis, kuidas peaks muudad oma toitumist, kui soovite, et proovida parandada oma meeleolu? Leiad kaheksa allpool toodud soovitused. Proovige lisada nii palju kui võimalik, sest hoolimata nende mõju meeleolu, enamik neist muutused pakuvad teiste tervisele kasulik ka.

Seost süsivesikuid ja meeleolu on kõike trüptofaan, vähemolulisse aminohape. Kuna üha trüptofaani siseneb aju rohkem serotoniini sünteesitakse ajus, ja meeleolu paraneb üldjuhul. Serotoniin tuntakse meeleolu regulaator, tehakse looduslikult ajus trüptofaanist mõned abi B-vitamiine. Foods arvasin suurendada serotoniini taset ajus hõlmavad kala ja vitamiini D.

Siin on saagi, kuigi: Kuigi trüptofaan on leitud peaaegu kõik valk, teiste aminohapete on paremad kulgeb vereringest ajju. Nii saab tegelikult suurendada oma trüptofaani taseme süües rohkem süsivesikuid; tundub, et aidata kõrvaldada konkurentsi trüptofaan, et rohkem ta saab siseneda aju. Aga see on oluline teha smart süsivesikute valikuid nagu täisteratooteid, puuvilju, köögivilju ja kaunvilju, mis samuti aitab kaasa olulisi toitaineid ja kiudaineid.

Mis juhtub, kui te järgite väga madala süsivesikute dieeti? Vastavalt teadlased Arizona State University, väga madala süsivesikute (ketogenic) dieet leiti, et suurendada väsimust ja vähendab soovi kasutada ülekaalulistel täiskasvanutel pärast vaid kaks nädalat.

tervislik, maitsev retseptid, alates ja korralikult süüa ajakirja.

Kana, Chocolate, salatid, magustoidud, supp