Kuidas süüa viia, kui sul on toiduallergia – Tellimine restoranides

Allergia Trends

Kui teil on toiduallergia, natuke etteplaneerimine saab hoida teid ohutu kui järgmine kord minna restorani. Järgige neid näpunäiteid veenduge, et olete teeninud muretu sööki.

Research. Helistada ette restoranis. Vaata, kui köögis saab oma hakkama oma vajadustele. Kontrollige menüüst online. SafeFARE veebilehel aitab leida restoranides, mis on “allergia teadlikud,” mis tähendab, et töötajad on koolituse toiduallergia.

Vali köök hoolikalt. Teatud allergia vallandab on tõenäolisem teatud tüüpi toitu. Tai ja Hiina restoranid, näiteks kasutavad sageli maapähkli õli. Midagi sa järjekorras kalarestoran on suurem oht ​​saastunud kalu või koorikloomi.

Süüa Töövälisel ajal. Püüa mitte minna restorani, kui see on täis. See on raskem rääkida juht või kokk kiirel ajal. Köögipersonal on tõenäolisem, et teha viga, kui asjad on ärev.

Ole valmis hädaolukordadeks. Kui teil on raske allergia, alati kaks adrenaliini süsti komplektid (nagu Auvi-Q või EpiPen) teid, kui süüa viia.

Ära ole piinlik. Ei ole midagi ebamugav või ebaviisakas umbes selgitades oma allergia või tehes erisoovide. Enamik restorane tegelema toiduallergiate kogu aeg.

Ole up-front. Esimest korda kelner tuleb oma laua, selgitades, et teil esineb seisund. Tee selgeks, et isegi väike kogus toitu võiksid sa haige. Kui teil on vaja, juhatajaga rääkida või kokk otse.

Kas info välja anda. Mõned inimesed kannavad kaardid kätte, et on lühidalt oma toiduallergia köök töötajad.

Küsi ristsaastumist. Veenduge, et teie toit ei puutuks iganes sa oled allergiline köögis. Küsi, et kokk kasutage puhast pannil ja riistad ja värske õli.

Kui sa ei ole täiesti kindel, jäta. Mine kuhugi mujale, kui te ei usu, kelner aru sa, või et toit on valmis, kui oodatud. Ei ole nii, siis on teil hea aeg, kui sa muretsed.