Kuidas lugeda toidu märgistuse

Mõista, mis on toidus ostate on võti ladustamine toitev köök. Kuid toidu märgistusel ei ole alati lihtne dešifreerida. Mida täpselt sa saad, kui ostad “mahla,” a “multigrain” leiva, või “madala rasvasisaldusega toit”?

Kaloreid. Vaatamata kõigile rääkida süsivesikuid ja rasva, kaloreid on see, mis loeb kehakaalu kontrolli. Nii et esimene asi otsida etiketil, on mitmeid kalorit ühe portsjoni. FDA uus Kaloreid Krahv programmi eesmärk on teha kalorite teavet siltide lihtsam leida asetades see suurem, julgem tüübile; Indeksi suurus ja arv portsjonit. See teave on äärmiselt oluline, et mõista kõike muud sildil. Minu tütar oli šokeeritud, kui ta mõistis, et jäätis sandwich ta regulaarselt sõi kaks korda rohkem kaloreid ta arvas, et tegi. Tema segadus tekkis, sest mõned tootjad seda, mida enamus meist kaalub ühe-olla konteiner ja nimetavad seda kaks portsjonit, lootes numbrid sildil vaata parem tarbijatele; Kiudaine. See aitab täita sind, ja sa pead vähemalt 25 grammi päevas. Et pidada kõrge kiudainesisaldusega, toidu peab sisaldama vähemalt 5 grammi ühe toidukorra. Puuviljad, köögiviljad ja täisteratooted kiudu; Fat. Rasv on rohkem kaloreid grammi kohta kui süsivesikuid või valku ja kõik rasvad on 9 kalorit / gramm. Vali küllastumata rasvu kui vähegi võimalik, ja piirata toidud küllastunud ja transrasvad (nimetatakse ka trans-rasvhapped). Tootjad peavad loetleda summa trans rasva ühe portsjoni kohta alates 1. jaanuar 2006, ja see teave on juba ilmumise etiketid. Vahepeal otsida sõnu nagu “osaliselt hüdrogeenitud” või “hüdrogeenitud”, mis näitavad toode sisaldab transrasvad; Naatriumi ühe toidukorra. Naatrium peaks piirduma 2300 mg päevas (mis on väiksem kui 1 tl soola) tervetel täiskasvanutel ja 1500 mg need, kellel on terviseprobleeme või pere ajalugu kõrge vererõhk. Selleks, et vähendada oma naatriumi tarbimist, valida vähem töödeldud toitu; Sugar. Ta lisab palju kaloreid ja on sageli noteeritud silt “alias” termineid, nagu “kõrge fruktoosi maisisiirup,” “dekstroos”, “invertsuhkur”, “turbinado” jne Vali toidud vähem kui 5 grammi teenindavad et aidata kontrollida kalorite; % Daily Value (% DV). See peegeldab protsent teatud toitaine et toiduvarusid, põhineb 2000 kalorsusega dieediga. See annab teile ettekujutuse Toiduaine toitainesisaldusega oma dieeti. Toitainete rõhutatud% DV on osaline nimekiri, vaid neil muret tüüpiline Ameerika; Koostisainete nimekiri. Tootjad peavad list kõik koostisosad tootes sisalduvate massist. Purk tomatikastmes tomatid esimese koostisosa saate teada, et tomatid on peamine koostisosa. Vürtsi või ürdi loetletud viimase sisaldub vähemalt summa. See teave on äärmiselt oluline kõigile, kellel on allergia, ja mõistlikuks ostjad, kes tahavad öelda, rohkem tomateid kui vesi või täistera juhtiva koostisosa.

Tervisliku “Toit peab olema väherasvane, piiratud kolesterooli ja naatriumi; Midagi märgistatud” tasuta “peab sisaldama ainult väikestes kogustes koostisaine iga serveerimist. Näiteks” trans-rasvavaba “või” rasvavaba “tooteid võib olla ainult 0,5 mg transrasvade või rasva, “kolesterooli -vaba” toit võib olla ainult 2 milligrammi kolesterooli ja 2 grammi küllastunud rasva; teenivad toidu silt “madal naatriumi” võib olla maksimaalselt 140 milligrammi naatriumi A serveerimine “madala kolesterooli” toit võib olla kuni 20 milligrammi kolesterooli ja 2 grammi küllastunud rasva; Üks portsjon “madala rasvasisaldusega” toit võib olla maksimaalselt 3 grammi rasva A portsjon “madala kalorid “toit võib olla maksimaalselt 40 kalorit; teenivad toidu märgistatud” vähendatud “peab olema 25% vähem koostisosa (näiteks rasva) kui portsjon Tavaversioon; Üks portsjon” light “toit peab on 50% vähem rasva või 1/3 vähem kaloreid kui tavaline versioon.

Viska termineid nagu “värske”, “lisaaineid” ja “looduslik” ja segadust meetri tõuseb. Kuigi nad näevad head pakenditele, et need tingimused ei ole reguleeritud, nii et nad ei tähenda tingimata toit on parem teile.

Kui oled segaduses toidu märgistusel, sa ei ole üksi. 2005. aastal teostatud AJ Nielsen & am; Co leidis, et pooled tarbijad aru toitumine etiketid ainult “osaliselt”, kuigi 2 10st ütlesid, et nad järjekindlalt neid lugeda.

Saladus lugemise toidusedelil on teada, mida otsida. Kui sa aru etikett keelest, see ei ole nii raske teha tervislikum ostud.

Kõige olulisem ja usaldusväärne teave etiketil võib leida toitumine faktid paneeli ja koostisosade loetelu.

Siin on teavet, mis on kõige olulisem

FDA sätestatakse konkreetsed eeskirjad, mida toidutootjad on võimalik helistada “light”, “madal”, “vähendatud”, “tasuta” ja muid toidu mõttes. Siin on alatu tõlgendamisel nende tingimustega

tervislik, maitsev retseptid, alates ja korralikult süüa ajakirja.

Kana, Chocolate, salatid, magustoidud, supp