Kuidas kaitsta oma nahka kuivaks talvel?

Vastus b; Susan Evans, MD

Nahaarst, Medical Kogemusi; Naha deformatsioon ja Research Foundation

Sügisel ja talvel hooaega, on langus niiskus atmosfääri. See langus niiskus on tavaliselt mida põhjustab naha meie keha muutub kuiv ja kare.

Esimene samm saate poole terve nahk on vaadata keha pesta või baaris saate kasutada duši all. Vältida dušigeelid talvel, sest neid saab kuivatamine nahale. Keha pesemise või riba, mis sisaldab sheavõi või jojobaõli aitab hüdraat ja toidavad nahka, kui olete duši all.

Sheavõi toidab nahka vitamiinidega A ja E, ja see tungib ka ja niisutab nahka ilma ummistumist poorid.

Jojobaõli pärineb seemne jojoba puu. See õli on sarnane õli või rasule meie naha toodab looduslikult. Jojoba õli aitab tasakaalustada õli naha ja võib pakkuda ka niiskuse kogu päevaks.

Võttes leige duši asemel kuuma dušši võib samuti ennekuulmatut kuiva nahka. Kui sa ei taha loobuda kuumas dušš, proovige vähendada oma dušš aja maha. Pikk, kuum dušš kipuvad venitama loomulik niisutajad nahka. Vältides kaua imendub kümblustünn on ka hea mõte, sest kemikaalide ja kuuma vett saab kuivatada nahka.

Pärast duši, siis tuleb kohaldada kreem täiendada oma nahka. Teil on võimalik taotleda lapsele õli nahka enne kuivatamist; See on üks parimaid viise, kuidas niiskus tungida nahka. Pärast kuivatada, proovige jojobaõli, sheavõi, või kakao butte; nad töötavad isegi parem, kui nad sisaldavad vitamiine A ja E.

Koorib nahka keha üks kord nädalas. Püüa leida salt- või suhkru baasil võsa. Kuigi teil on dušš, kohaldatakse nühkima üle kogu keha. Järgmine loputada võsa maha. See peaks aitama koorik ära kõik kuiv nahk sul on. Alati jälgida kreem pärast koorimine nahka.

Kui te elate piirkonnas, mis on kuiv atmosfäär, näiteks kõrbes, niisutaja on hea investeering oma kodu. Soojuse ahju saab juhtida läbi loomuliku niiskuse ja õhu niiskus. Niisutaja aitab lisada niiskust tagasi õhk kodus ja abiks ka tõrjumisel kuiva nahka.

Hästi tasakaalustatud toitumine on ka oluline samm terve nahaga. Kindlasti süüa palju värsket puu-ja köögiviljad, eriti rohelised köögiviljad. Need toidud aitavad loomulikult toidavad nahka. Sealhulgas kala oma dieeti on ka suurepärane nahka, sest see on looduslik allikas omega rasvhappeid. Rasvhapete aitab niisutab kuiva ja kestendav nahk seest välja.

Üks viimane ots: Piirata oma kofeiinitarbimine sest see võib olla ka kuivada nahka.

SOURCE

 Vastused, Susan Evans, MD.