Kuidas juuksed kasvavad, normaalsetele juustele, juuste tüübid ja põhjused

Juuksed kasvavad kõikjal inimese naha arvatud peopesad meie kätes ja tald jalgu, aga paljud karvad on nii hea, et nad praktiliselt nähtamatud. Juuste koosneb valku nimega keratiin, mida toodetakse karvanääpse naha väliskihi. Nagu folliikulite toota uusi sisekõrva, vana rakud surutakse välja läbi nahapinna kiirusega umbes kuus tolli aastas. Juuksed näed on tegelikult string surnud keratiini rakke. Keskmine täiskasvanu pea on umbes 100000 150000 karvad ja kaotab kuni 100 neist päevas, leides mõne hulkuvate karvad oma juuksehari ei pruugi muretseda.

Uuri lähemalt juuste

alused

Sümptomid

ravi

ennetamine

Kuna inimesed vanuse, karvakasvu kiirust aeglustab.

Seal on palju liike juuste, mida nimetatakse ka alopeetsia

Maksimeeri oma nahahooldus rutiinne vaadata noorematel nüüd.

Anagen – aktiivne juuste kasvu, mis kestab kaks kuni kuus aastat; Catagen – üleminekuperioodi juuste kasvu, mis kestab 2-3 nädalat; Telogen – puhke-etappi, mis kestab umbes kaks kuni kolm kuud, lõpus puhkefaasis juuksed on kuur ja uute juuste asendab seda ja kasvutsükli algab uuesti.

Taandarenguliste alopeetsia on füüsiline seisund, milles juuksed tasapisi vedeldab koos vanusega. Rohkem karvanääpsude minna puhke-etappi, ja ülejäänud karvad muutuvad lühemaks ja arvuliselt; Androgeense alopeetsia on geneetiline haigus, mis võib mõjutada nii meestele kui naistele. Mehed selle tingimuse ehk meeste puhul kiilaspäisus võib alata kannatavad juuste väljalangemine juba teismeeas või varajases 20s. See iseloomustab taandumas juustepiir ja järk-järguline kadumine juukseid kroon ja eesmise peanahka. Naised, kellel see tingimus, mida nimetatakse naiste kiilaspäisus, ei koge märgatav hõrenemine kuni 40ndates või hiljem. Naised kogevad üldiselt hõrenemine kogu peanaha koos kõige ulatuslikum juuste väljalangemine võra; Areaatalopeetsia sageli algab järsku ja põhjustab ebaühtlane juuste lastel ja noortel täiskasvanutel. See seisund võib põhjustada täielik kiilaspäisus (alopeetsia totalis’ele). Kuid umbes 90% inimestest tingimusega, juustega tagastab mõne aasta jooksul; Alopeetsia Universalis põhjustab kogu keha karvad välja langema, sealhulgas kulmud, ripsmed ja häbemekarvad; Trikotillomania, näinud kõige sagedamini lastel, on psühholoogiline häire, kus inimene tõmbab enda juuksed; Telogen effluvium on ajutine juuste hõrenemine üle peanahka, mis tekib muutuste tõttu kasvutsükkel juukseid. Suur hulk juuksekarva siseneda puhke-etappi samal ajal, põhjustades karvavahetuse ja järgnevate hõrenemine; Armid alopeetsia tekitada püsiva juuste. Põletikuline nahahaigusi (tselluliit, folliculitis, akne) ja muu nahakahjustused (nagu mõned vormid lupus ja lame lihhen) sageli põhjustada armkoe, mis hävitavad võime juuksed taastuma. Kuumad kammid ja juuksed liiga tihedalt kootud ja tõmbas võib põhjustada ka püsivat juuste väljalangemine.

Hea välimusega Iga Phot; Kuidas hoolitseda kuivale, Red Ski; Üllatav võimalust vähendada kortse; Riigist välja saata Kotid silmade all